| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > W jaki sposób Cloud Computing działa na rynek hardware?

W jaki sposób Cloud Computing działa na rynek hardware?

Ostatnio dużo mówi się o tak zwanym Cloud Computing. Nie da się ukryć, że może to być nowa era w komputerach. Już teraz da się zauważyć pewne kroki w tym kierunku, nie mniej jednak są to kroki mające na celu przystosować oprogramowanie do nowych trendów. Jak zachowa się rynek hardware?

Mówiliśmy już o przeglądarkach, które powoli acz systematycznie przyzwyczajają swoich użytkowników do działania w chmurze. Wspominaliśmy również o systemach operacyjnych, których instalacja będzie sprowadzała się do wpisania loginu i hasła dostępu do huba. Nie tylko system operacyjny będzie odmienny od używanego w komputerach PC. Warto zauważyć, że odmienna będzie również architektura procesorów.

Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona. Teraz jednak, atak na fundamenty rynku IT stał się faktem. Powstała wyrwa, z której skorzystać będzie chciało wielu pomniejszych producentów, którzy jak do tej pory stali w cieniu dwóch wielkich graczy.

Sprawdź też: Nowy tablet Toshiby z Tegrą 2 na pokładzie – co oferuje?

Początek 2011 roku mamy już za sobą i wcześniejsze zapowiedzi prawdziwej eksplozji propozycji producentów po części sprawdziły się. Jeszcze kilka lat temu nikt by się nie spodziewał, że Toshiba, HP czy BlackBerry zaprezentują swoje własne tablety. Z pewnością możemy spodziewać się tego, że tablety znajdą się w ofercie nie tylko marek znanych z produkowania komputerów PC, ale także brandów kojarzonych z na przykład z produkcją komponentów czy nawet elektroniki użytkowej. Tablet firmy Philips, Brother czy Canon? W obecnych czasach wszystko jest możliwe.

Nie ulega wątpliwości, że czeka nas wojna, którą z pewnością będziemy śledzić. O tym, jak ważne dla przyszłości rynku będą rozstrzygnięcia na rynku tabletów niech świadczy ruch Microsoftu, który zapowiedział wydanie Windows 8 nie tylko na komputery PC i procesory x86, ale także na tablety i architekturę ARM. Poza tym, kto korzysta na wojnie między producentami jak nie my, konsumenci? Czekamy zatem z niecierpliwością na nowe rozwiązania i coraz niższe ceny. 

Polecamy: Automatyczne aktualizacje receptą na bezpieczeństwo firmowych danych?

Czytaj więcej o Cloud computing

Czytaj także

Aktualizacja: 13.10.2015

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona.
Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »