| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Prowadząc własną działalność masz do dyspozycji coraz więcej narzędzi, które ułatwiają komfort pracy. Czy wiesz, że możesz zarządzać treścią strony WWW z dowolnego miejsca, dzięki powstałym w tym celu aplikacjom on-line. W poniższym tekście eksperci piszą o oprogramowaniu do zarządzania plikami graficznymi.

Dla kogo ta aplikacja?

Zarządzanie plikami graficznymi on-line jest szczególnie korzystne dla firm, które udostępniają na swoich stronach WWW zdjęcia wykonywanych projektów. Dogodne oprogramowanie ułatwi np. tworzenie galerii produktów sklepów internetowych. Dodatkowa aplikacja umożliwi bieżącą aktualizację strony WWW, nie tylko bezpośrednio z firmowego komputera, ale z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Usprawni to np. dodawanie zdjęć nowych produktów, które mogą zostać wykonane i załączone do firmowej galerii nawet wprost z magazynu, gdzie cały asortyment jest przechowywany.

Forma zarządzania plikami graficznymi on-line jest także atrakcyjna dla osób, których profesja związana jest ze sprzedażą zdjęć i projektów graficznych, w tym dla freelancerów, którzy często tworzą projekty w domowym zaciszu. Dzięki aplikacjom on-line będą mogli w łatwy sposób i z każdego miejsca wprowadzać zmiany w swoim portfolio. Aplikacja jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które np. tworzą hobbistycznie zdjęcia i chcą udostępnić swoje galerie szerszemu gronu odbiorców w Internecie.

Dostępność i wygoda

Dzięki aplikacjom on-line pliki graficzne można także archiwizować na serwerze, umożliwia to stały dostęp do ich zawartości.

Pracownicy będą mieli możliwość korzystania z archiwum grafik z dowolnego miejsca np. w sali konferencyjnej podczas prezentacji, czy rozmowy z kontrahentem, która nie odbywa się w siedzibie firmy.

Polecamy serwis Telefony firmowe

Mobilny charakter aplikacji umożliwia dostęp do archiwum grafik nieograniczonej liczbie użytkowników, którzy zalogują się do programu. Znika też problem dbania o aktualizację narzędzia on-line. Usługodawcy dokonują wszystkich zmian we własnym zakresie i użytkownik logując się do programu, zawsze korzysta z jego najnowszej wersji. Aplikacje do zarządzani plikami graficznymi on-line są tanim rozwiązaniem, niektórzy usługodawcy udostępniają je za darmo jako dodatek do serwerów i domen. 

Przeczytaj również: Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Co z bezpieczeństwem?

Oprogramowanie dostępne on-line, zapewnia także wysoką ochronę wartościowych danych. Aplikacja jest łatwo dostępna i intuicyjna w obsłudze, a jednocześnie wprowadzenie zmian jest możliwe dopiero po podaniu loginu i hasła. Działanie to gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę przed ingerencją w zawartość opublikowanych na stronie grafik, przez niepowołane do tego osoby. Dzięki oprogramowaniu on-line usługodawca gromadzi wszystkie dokumenty na powierzchni dyskowej hostingu, gdzie są wykonywane regularne kopie bezpieczeństwa. W takim przypadku, przedsiębiorstwo ma możliwość przywrócenia stanu sprzed niesłusznej ingerencji np. w treść galerii zdjęć. Umożliwia to także odzyskanie danych utraconych z powodu awarii. Przechowywanie plików na firmowym komputerze, nie jest tak bezpieczne jak na hostingu gdzie backup wykonywany jest każdego dnia. Komputer zawsze może ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony, co naraża firmę na stratę zapisanych na dysku dokumentów.

Autor: Natalia Niebielska - Kierownik Sekcji Public Relations w NetArt

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »