REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
NetArt
Oprogramowanie dostępne on-line, zapewnia także wysoką ochronę wartościowych danych.
Oprogramowanie dostępne on-line, zapewnia także wysoką ochronę wartościowych danych.

REKLAMA

REKLAMA

Prowadząc własną działalność masz do dyspozycji coraz więcej narzędzi, które ułatwiają komfort pracy. Czy wiesz, że możesz zarządzać treścią strony WWW z dowolnego miejsca, dzięki powstałym w tym celu aplikacjom on-line. W poniższym tekście eksperci piszą o oprogramowaniu do zarządzania plikami graficznymi.

Dla kogo ta aplikacja?

REKLAMA

Zarządzanie plikami graficznymi on-line jest szczególnie korzystne dla firm, które udostępniają na swoich stronach WWW zdjęcia wykonywanych projektów. Dogodne oprogramowanie ułatwi np. tworzenie galerii produktów sklepów internetowych. Dodatkowa aplikacja umożliwi bieżącą aktualizację strony WWW, nie tylko bezpośrednio z firmowego komputera, ale z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Usprawni to np. dodawanie zdjęć nowych produktów, które mogą zostać wykonane i załączone do firmowej galerii nawet wprost z magazynu, gdzie cały asortyment jest przechowywany.

REKLAMA

Forma zarządzania plikami graficznymi on-line jest także atrakcyjna dla osób, których profesja związana jest ze sprzedażą zdjęć i projektów graficznych, w tym dla freelancerów, którzy często tworzą projekty w domowym zaciszu. Dzięki aplikacjom on-line będą mogli w łatwy sposób i z każdego miejsca wprowadzać zmiany w swoim portfolio. Aplikacja jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które np. tworzą hobbistycznie zdjęcia i chcą udostępnić swoje galerie szerszemu gronu odbiorców w Internecie.

Dostępność i wygoda

Dzięki aplikacjom on-line pliki graficzne można także archiwizować na serwerze, umożliwia to stały dostęp do ich zawartości.

Pracownicy będą mieli możliwość korzystania z archiwum grafik z dowolnego miejsca np. w sali konferencyjnej podczas prezentacji, czy rozmowy z kontrahentem, która nie odbywa się w siedzibie firmy.

Polecamy serwis Telefony firmowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mobilny charakter aplikacji umożliwia dostęp do archiwum grafik nieograniczonej liczbie użytkowników, którzy zalogują się do programu. Znika też problem dbania o aktualizację narzędzia on-line. Usługodawcy dokonują wszystkich zmian we własnym zakresie i użytkownik logując się do programu, zawsze korzysta z jego najnowszej wersji. Aplikacje do zarządzani plikami graficznymi on-line są tanim rozwiązaniem, niektórzy usługodawcy udostępniają je za darmo jako dodatek do serwerów i domen. 

Przeczytaj również: Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Co z bezpieczeństwem?

Oprogramowanie dostępne on-line, zapewnia także wysoką ochronę wartościowych danych. Aplikacja jest łatwo dostępna i intuicyjna w obsłudze, a jednocześnie wprowadzenie zmian jest możliwe dopiero po podaniu loginu i hasła. Działanie to gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę przed ingerencją w zawartość opublikowanych na stronie grafik, przez niepowołane do tego osoby. Dzięki oprogramowaniu on-line usługodawca gromadzi wszystkie dokumenty na powierzchni dyskowej hostingu, gdzie są wykonywane regularne kopie bezpieczeństwa. W takim przypadku, przedsiębiorstwo ma możliwość przywrócenia stanu sprzed niesłusznej ingerencji np. w treść galerii zdjęć. Umożliwia to także odzyskanie danych utraconych z powodu awarii. Przechowywanie plików na firmowym komputerze, nie jest tak bezpieczne jak na hostingu gdzie backup wykonywany jest każdego dnia. Komputer zawsze może ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony, co naraża firmę na stratę zapisanych na dysku dokumentów.

Autor: Natalia Niebielska - Kierownik Sekcji Public Relations w NetArt

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

REKLAMA

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

REKLAMA

Deregulacja: rząd naprawia prawo, ale przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zakresu i tempa zmian w przepisach

Przedsiębiorcy przekonują, że Polska musi być krajem ze sprawną strukturą przepisów. Mimo postępów nadal wiele zagadnień z prawa budowlanego, pozwoleń na zatrudnienie czy przepisów związanych z regulacją handlu i usług zdają się być niepotrzebnym mnożeniem administracji.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Przy założeniu firmy musisz dopełnić wielu formalności. O ile wybór nazwy przedsiębiorstwa, wskazanie adresu jego siedziby, czy wskazanie właściwego PKD są obligatoryjne, o tyle otworzenie rachunku firmowego niekoniecznie. Jednak dużo zależy przy tym od tego, jaka forma działalności jest prowadzona, jakie transakcje są wykonywane i wreszcie, czy chce ona korzystać z mechanizmu split payment.

REKLAMA