REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czym kierować się przy wyborze firmy świadczącej usługi hostingowe?

NetArt
Zarządzanie plikami jako najważniejszy aspekt serwera
Zarządzanie plikami jako najważniejszy aspekt serwera

REKLAMA

REKLAMA

Dla klienta który dopiero zaczyna korzystać z usługi hostingu wybór odpowiedniego serwera może stanowić trudność. Na rynku internetowym w Polsce działa wiele firm świadczących usługi hostingowe, a oferty poszczególnych usługodawców są bardzo zróżnicowane. Najbardziej istotnym aspektem jakim warto się kierować przy wyborze serwera są możliwości związane z zarządzaniem plikami.

Jaka jest główna funkcja serwera?

REKLAMA

Serwer to pewna przestrzeń dyskowa, której rola sprowadza się głównie do przechowywania różnego rodzaju plików. Jest on też często określany mianem dysku internetowego. Serwer może być wykorzystywany w różny sposób przez firmy i osoby fizyczne. Przedsiębiorstwa zazwyczaj traktują hosting jako narzędzie usprawniające codzienną pracę. Firmowy serwer służy najczęściej do obsługi poczty e-mail i umieszczenia na nim plików strony WWW. W ramach powierzchni dyskowej archiwizowane mogą być również różnego rodzaju dokumenty, projekty i pliki graficzne, do których mają dostęp wszyscy pracownicy lub wydzielona grupa osób. Dla klientów nieprowadzących działalności gospodarczej, serwer może służyć w celach zawodowych (np. umieszczenie swoich prac lub plików związanych z pracą) lub rozrywkowych (np. przechowywanie plików muzycznych, graficznych i video). Każdy użytkownik może więc wykorzystać serwer w zależności od swoich potrzeb pod warunkiem, że pozwalają na to parametry i funkcjonalności hostingu. 

Przejrzenie specyfikacji

REKLAMA

Warto wybrać usługodawcę, który udostępnia wysokie parametry oferowanego hostingu. Pod kątem przechowywania plików na serwerze, najważniejsza jest przestrzeń dyskowa oraz limit transferu danych. Dzięki obszernej przestrzeni przeznaczonej na przechowywanie plików, użytkownik zyskuje dużą swobodę działań. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość dowolnego rozdzielenia powierzchni pomiędzy konta e-mail, strony WWW i bazy danych oraz modyfikowania tych ustawień w trakcie użytkowania serwera. Coraz więcej firm świadczących usługi hostingowe udostępnia również nielimitowany transfer danych. Brak ograniczeń w transmisji plików jest rozwiązaniem szczególnie ważnym dla użytkowników, którzy wgrywają dużą liczbę plików na serwer. 

Oprócz powyżej opisanych aspektów ważna jest również kwestia bezpieczeństwa przechowywanych informacji. Przed wyborem hostingu warto zorientować się, czy usługodawca gwarantuje wykonywanie regularnej kopii bezpieczeństwa na serwerze. Tzw. backup, zapewnia możliwość odzyskania danych w sytuacji, gdy zostaną one utracone (np. przy awarii sprzętu lub nieumyślnym skasowaniu plików przez pracownika). Istotną kwestią są filtry antyspamowe i antywirusowe stosowane na serwerach, ponieważ zapewniają one ochronę przed niechcianą korespondencją i atakami wirusów. Ponadto, wgrywanie plików na serwer powinno być zabezpieczone odpowiednim protokołem internetowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie są wady i zalety hostingu VPS?

Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

Sprawdzanie narzędzi

Zarządzanie serwerem nie byłoby możliwe bez specjalnej aplikacji, przeznaczonej do tego celu. Narzędzie umożliwia tworzenie i edytowanie kont e-mail, a także nielimitowanej liczby kont FTP. Przydatnym dodatkiem jest także aplikacja do obsługi połączeń FTP. Absolutnym minimum w takim narzędziu jest możliwość przesyłania, pobierania i edytowania plików. Jednak w przypadku firm, duże znaczenie ma też opcja modyfikacji praw dostępu do poszczególnych plików i katalogów. 

Usługi dodatkowe 

Wraz z zamówionym hostingiem niektórzy usługodawcy udostępniają inne usługi dodatkowe, służące do zarządzania plikami, np. aplikację do tworzenia galerii internetowych. Takie narzędzie jest szczególnie przydatne dla grafików czy fotografów oraz wszystkich tych, którzy chcą udostępniać pliki graficzne w Sieci. Dzięki stworzonej galerii można w prosty sposób dzielić się swoimi zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi. Profesjonalnym rozwiązaniem jest możliwość umieszczenia galerii pod nazwą zarejestrowanej domeny.

Firmowy hosting

Czy warto wybrać hosting dedykowany?

Autor: Małgorzata Kulka – Młodszy Specjalista ds. Public Relations w firmie NetArt

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA