REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokonać konwersji dokumentu na plik PDF?

Kamil Rogala
Korzystanie z plików PDF to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo.
Korzystanie z plików PDF to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Korzystanie z plików PDF to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Kolejnymi zaletami plików PDF jest możliwość otworzenia ich na niemal każdym komputerze, a dzięki niewielkiej wadze plików, można je wysyłać pocztą elektroniczna nawet w dużych ilościach. Poznajmy sposób na tworzenie plików PDF na podstawie istniejącego dokumentu.

Pliki PDF (Portable Document Format) są łatwe do udostępniania i drukowania, ponieważ większość komputerów posiada oprogramowanie niezbędne do ich przeglądania. To spore zalety, jednak pliki PDF nie tylko chronią formatowanie czcionek i całego pliku, ale również dodają pewien poziom bezpieczeństwa związany z utrudnieniem modyfikacji. Również przeglądanie i drukowanie plików PDF jest proste. Jednym wymaganiem jest posiadanie darmowego oprogramowania Adobe Reader. Niestety, jeśli chcemy przekonwertować inny plik na format PDF, musimy wyposażyć się w osobny program. Na szczęście w sieci znajdziemy kilka darmowych programów. Poniżej przedstawiamy proces konwersji do pliku PDF z użyciem programu Microsoft Word. Najpierw jednak pobieramy i instalujemy wtyczkę PDF reDirect.

REKLAMA

Zobacz również: Drukowanie książek z serwisu Google Books – jak to zrobić?

REKLAMA

Otwieramy dokument, który ma być przekonwertowany do formatu PDF w Microsoft Word. Następnie klikamy na Plik i wybieramy opcję Zapisz jako. W następnym kroku podajemy nazwę pliku w polu Nazwa pliku, a następnie wybieramy opcję PDF z rozwijanego menu o tytule Zapisz jako typ. Kolejno wybieramy ustawienie jakości na Standardowy lub Minimalny rozmiar. Możemy również kliknąć na przycisk Opcje, aby zapoznać się z funkcjami, które mogą wpłynąć na plik wyjściowy. Możemy na przykład wybrać opcję Znaczniki wydruku, aby w pliku PDF uzyskać podgląd zmian i komentarzy. Jeśli wybierzemy już odpowiednie opcje klikamy na OK. Następnie wybieramy przycisk Zapisz i zaznaczamy opcję Otwórz po opublikowaniu, jeśli chcemy od razu po zapisaniu podejrzeć plik.

Jeśli korzystamy z programu Microsoft Word 2007 możemy pobrać darmowe rozszerzenie nazwane Microsoft Save as PDF or XPS. Po pobraniu i zainstalowaniu tej aktualizacji, możemy skorzystać z powyższych instrukcji, aby przekonwertować dokumenty do formatu PDF. Pamiętajmy również, aby zapisać i zachować oryginalny plik przed konwersją go na typ PDF. O ile konwersja na PDF nie jest problemem, to już proces odwrotny jest zadaniem dość trudnym. Poza tym, edycja pliku PDF może być bardzo trudna, dlatego też plik oryginalny może być deską ratunku, gdy coś pójdzie nie tak. 

Zobacz również: Nowy procesor, karta graficzna i ram – co można wymienić w notebooku?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA