REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-firma, Przedsiębiorca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Fundusze dają zarobić

Poprawa sytuacji na rynkach finansowych sprzyjała funduszom. Najwięcej można było zarobić na funduszach akcji małych i średnich spółek.

Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi nabór firm do projekt Instrument Szybkiego Reagowania. Dowiedz się w jaki sposób ubiegać się o nieodpłatne szkolenia.

Zatory płatnicze zabijają małe firmy

23 proc. przedsiębiorców i 20 proc. menedżerów uważa, że brak płatności w terminie nie jest czymś złym jeżeli umożliwia finansowanie własnej działalności - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów.

Przeszkody w rejestracji znaku towarowego (cz. 2)

Warto wiedzieć jakie są przeszkody w uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy i tak stworzyć nasz znak, aby ich uniknąć, ponieważ uzyskanie prawa ochronnego znacznie podnosi wartość przedsiębiorstwa.

REKLAMA

Przeszkody w rejestracji znaku towarowego (cz.1)

Zgodnie z prawem własności przemysłowej na znak ochronny może być udzielone prawo ochronne, jeżeli nie zachodzą przeszkody rejestracji. Jakie są przeszkody rejestracji i czym jest zdolność odróżniająca znaku?

Limit składek ZUS 2012

Limit składek ZUS 2012. Publikujemy zestawienie limitów składek ZUS na 2012 rok. Dowiedz się jakie są limity dla ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego i rentowego.

Limit składki zdrowotnej 2012

Limit składki zdrowotnej 2012. Dowiedz się jaki jest limit składki zdrowotnej na 2012 rok.

Kontrola poczty pracowniczej przez pracodawcę

Kiedy pracodawca może kontrolować służbowy e-mail pracownika? Dowiedz się jakie prawa ma pracodawca oraz co dzieje się w sytuacji, gdy pracownik wykorzystuje pocztę firmową do spraw prywatnych.

REKLAMA

Zmiana składu osobowego spółki jawnej - skutki

Zmiana składu osobowego spółki jawnej. Jakie skutki wiążą się z wejściem nowego wspólnika do spółki jawnej? Ekspert wyjaśnia jakie następstwa wiążą się z ze zmianą składu osobowego spółki cywilnej.

38 proc. Polaków woli firmę niż etat

38 proc. Polaków woli założyć własną firmę niż pracować na etacie. Działalność gospodarczą planuje rozpocząć 36 proc. Polaków - wynika z badań GfK Polonia.

Jak usunąć swoje dane z rejestru dłużników?

Banki nie chcą wiązać się z dłużnikami, którzy nie spłacają rat w terminie. Dlatego byłemu dłużnikowi zaleca się sprawdzenie swojej historii kredytowej, zanim złoży wniosek o finansowanie. Jeżeli wszystkie zaległości są już uregulowane, dłużnik może wystąpić o wykreślenie z rejestru dłużników.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a zwolnienie od VAT

Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie zostały wymienione w prze­pisach określających wyłączenia ze zwolnienia od VAT. W przeszłości jednak w przy­padku gdy wynagrodzenie podatnika było określane w formie prowizji, kwotę tego wynagrodzenia mnożyło się razy 30.

Spółki kapitałowe w organizacji

Z reguły wspólnicy jeszcze przed założeniem właściwej spółki kapitałowej (tj. spółki z o.o. lub spółki akcyjnej) muszą dokonywać czynności potrzebnych do zorgani­zowania spółki. Wówczas można prowadzić w pewnym zakresie działalność w formie tzw. spółki w organizacji.

Czym jest znak towarowy?

Znak towary jest symbolem pozwalającym odróżnić towary jednego przedsiębiorstwa od towarów innej firmy. Ma on duże znaczenie dla reklamy produktu lub usługi i znacznie podnosi wartość przedsiębiorstwa.

Spółki osobowe - poradnik

Spółka osobowa to przede wszystkim zrzeszenie osób - wspólników tworzacych spółkę. Zastanawiasz się nad założeniem spółki osobowej? Ekspert wyjaśnia zasady jakie rządzą spółkami osobowymi.

Wspólnotowy znak towarowy

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej możemy dokonywać rejestracji znaków towarowych w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego. Ochrona zgłoszonych tam znaków towarowych rozciągać się może na terytorium całej wspólnoty.

Spółki kapitałowe - cechy

Dowiedz się jakie są charakterystyczne cechy spółek kapitałowych. Ekspert wyjaśnia istotę spółek kapitałowych.

Rachunkowość w fundacji i stowarzyszeniu

Ekspert podpowiada kiedy można stosować uproszczoną rachunkowość. Dowiedz się w jaki sposób powinna być prowadzona rachunkowość w fundacjach i stowarzyszeniach.

Organizacja pozarządowa (NGO) - definicja

Organizacja pozarządowa (NGO). Ekspert wyjaśnia w jaki sposób organizacja pozarządowa jest zdefiniowana w polskim prawie.

Reklama SMS - opłacalna czy nie?

Reklama SMS nie cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Poznaj trzy fakty dotyczące reklamy SMS.

Ustawa deregulacyjna po raz trzeci?

Resort gospodarki pracuje nad trzecią ustawą deregulacyjną. Nowe przepisy mają uprościć m.in. prawo podatkowe i budowlane.

Jaki wpływ na giełdy ma amerykański rynek pracy?

Można zaobserwować poprawę na amerykańskim rynku pracy, co przekłada się na notowania indeksów giełdowych. Istnieje jednak obawa, że dobra passa na rynku pracy nie będzie trwała długo, a to mogłoby zaszkodzić giełdowym wskaźnikom.

Kim jest Rzecznik Patentowy?

Zawód rzecznika patentowego jest mało znany w Polsce. Jest to zawód z długą tradycją i ugruntowaną pozycją w świecie. Rzecznik patentowy świadczy profesjonalną pomoc w sprawach własności przemysłowej.

Panasonic Toughpad – prawdziwy tablet dla firm

Niektóre urządzenia dla firm, smartfony czy też tablety, są po prostu narzędziami napełniającymi konta producentów. Mają niewiele wspólnego z firmowymi urządzeniami, oprócz bardzo biznesowej ceny przekraczającej granice rozsądku. Na szczęście niektórzy producenci podchodzą poważnie do tematu urządzeń firmowych. Jednym z przedstawicieli tej grupy jest Panasonic i jego urządzenie o nazwie Toughpad.

Maxell MXT7 i MXT8 – tablety dla oszczędnych

Słysząc stwierdzenie „tablet dla oszczędnych” od razu na myśl przychodzą wolno działające, zawieszające się i średnio wykonane urządzenia. Owszem, w wielu przypadkach tak właśnie jest, choć na rynku można spotkać kilka urządzeń, które za rozsądną cenę oferują zadowalające parametry i wykonanie. Czy tak samo prezentują się modele MXT7 i MXT8 firmy Maxell?

Sony Xperia S – telefon prawie idealny?

Niecałe dwa tygodnie temu kilkuletnia przygoda japońskiego Sony ze szwedzką firmą Ericsson dobiegła końca. Pierwszym owocem samodzielnej walki o klienta jest model Xperia S – smartfon z najwyższej półki pracujący pod kontrolą systemu Android. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

LG Swift Vu – nowe-stare podejście do telefonu?

Jakiś czas temu standarde telewizyjnym był format 4:3. Obecnie nie wyobrażamy sobie oglądania telewizji w formacie innym niż 16:9. Co ciekawe format ten od początku dostępny był w smartfonach, ale nikt nie pomyślał o tym, czy nie wygodniej by było pracować na smartfonie w starym formacie telewizyjnym – 4:3.

Trzecia ustawa deregulacyjna

Trzecia ustawa deregulacyjna. Ministerstwo Gospodarki kontynuuje prace nad trzecią ustawą deregulacyjną. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim prawa podatkowego oraz procesu uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Co z klauzulami niedozwolonymi?

Uznanie klauzuli umownej za niedozwoloną wyłącza jej stosowanie przez wszystkich przedsiębiorców. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiadają się przedsiębiorcy.

Panasonic wdziera się na rynek smartfonów – mamy rewelację?

Po sporej przerwie firma Panasonic postanowiła powrócić na światowy rynek telefonów komórkowych. Widać włodarze firmy spostrzegli, że może to być bardzo lukratywny rynek. Ale czy po takiej przerwie Panasonic jeszcze pamięta jak się robi telefony? O tym przekonamy się, jak nowy model trafi na rynek.

Alcatel OT-915 – niedrogi telefon z Androidem

Wydawało się, że firma Alcatel już dawno zniknęła z rynku i już się nie pokaże, podczas gdy na zbliżających się targach Mobile World Congress poznamy nowy model tej zapomnianej firmy. Będzie to niedrogi telefon biznesowy z systemem Android.

Windows Phone Tango – przedsmak przed Windows 8?

Już wkrótce na urządzeniach mobilnych zadebiutuje Windows 8, ale zanim to nastąpi Microsoft opublikuje jeszcze jedną aktualizację systemu. To dobry krok giganta z Redmond, ale czy aktualizacja przyniesie coś nowego?

HTC One S, V, X, XL – szturm Androidów?

Na każdych targach elektroniki użytkowej pada wiele deklaracji producentów na temat zbliżających się rewolucji czy przełomów. Zazwyczaj jest to zwykła marketingowa papka, choć w przypadku niektórych producentów wiele z tych zapowiedzi sprawdza się w rzeczywistości. Czy w przypadku HTC oraz kilku nowych modeli zapowiedzianych podczas Mobile World Congress będzie podobnie?

Archos z serii G9 z Androidem 4.0 już w przedsprzedaży

Dla fanów i użytkowników tabletów firmy Archos mamy z pewnością dobre wieści. Otóż już wkrótce pojawi się aktualizacja oprogramowania dla modeli z serii G9. Nowa wersja systemu operacyjnego to wyczekiwana i bardzo chwalona wersja Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak długo będzie trzeba czekać na aktualizację?

Samsung Galaxy Tab z Androidem 4.0 już wkrótce w sprzedaży?

Samsung poinformował o wprowadzeniu na rynek następcy popularnego 7-calowego tabletu, który zadebiutował w 2010 roku. Starszy model doczekał się nowszej wersji, która została zaprezentowana w zeszłym roku, zaś już wkrótce trafi do sprzedaży. Niestety, jeśli komuś marzyła się rewolucja ten srogo się zawiedzie. Mamy do czynienia co najwyżej z delikatną ewolucją.

Skadka wypadkowa wzrośnie od 1 kwietnia

Składka wypadkowa będzie wyższa od 1 kwietnia 2012 roku. To już trzecia, po składce rentowej i zdrowotnej, podwyżka w ciągu roku.

Składki ZUS wzrosły już trzy razy w 2012 roku. W kwietniu kolejna podwyżka!

Od początku roku składki przedsiębiorców odprowadzane do ZUS wzrastały już trzy razy. To nie koniec. Od 1 kwietnia wyższa jest również składka wypadkowa.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach można złożyć najpóźniej do 1 marca. Dowiedz się kto ma obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Składka wypadkowa 2012 - wzrost składki wypadkowej od 1 kwietnia 2012

Składka wypadkowa 2012. 1 kwietnia 2012 roku wzrosła składka wypadkowa. Firmy, które zatrudniają 9 lub mniej pracowników oraz płatnicy niezarejestrowani w systemie REGON zapłacą więcej. Dowiedz się ile twoją firmę będzie kosztować składka wypadkowa w 2012 roku.

Składka wypadkowa PKD 2012

Składka wypadkowa PKD 2012. Sprawdź wysokość składki wypadkowej dla twojej grupy działalności PKD w 2012 roku.

Pracodawcy udzielają urlopy nieprawidłowo

Tylko 48 proc. Polaków twierdzi, że udzielanie urlopów przez pracodawców następuje w pełnym wymiarze. Aż 45 proc. badanych wskazało, że ich pracodawcy przestrzegają przepisów BHP.

Pracownik 50+

Pracownik, któremu do emerytury brakuje mniej niż cztery lata jest chroniony przez prawo pracy przed zwolnieniem lub zmianą warunków umowy. Dla zatrudniającego jedynym sposobem rozstania się z pracownikiem jest wówczas porozumienie stron lub rozwiązanie umowy z przyczyn uzasadniających zwolnienie bez zachowania okresu wypowiedzenia.

NFZ dyskryminował na Śląsku

NFZ dyskryminował kontrahentów z branży ortopedycznej na Śląsku. UOKiK uznał praktykę za ograniczającą konkurencję.

Rekrutacja a umiejętności interpersonalne

„Niezbędne wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne” – to zdanie pojawia się w niemal każdym ogłoszeniu o pracę. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co konkretnie kryje się pod pojęciem „umiejętności interpersonalnych” i jaką rolę odgrywają w procesach rekrutacyjnych?

Kiedy przedsiębiorca może ponownie wybrać ryczałt?

Kiedy przedsiębiorca może wybrać ponownie ryczałt jako formę opodatkowania? Podatnicy muszą spełnić szereg wymogów, które określa ustawa z dnia 20 listopada 1998 o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Polak nie lubi przedsiębiorcy

Polacy niewiele wiedzą o znaczeniu przedsiębiorców dla gospodarki. Większość Polaków nie wie, że przedsiębiorcy zatrudniają ponad połowę poszukujących pracy oraz, że generują większą część PKB - wynika z badania GfK Polonia.

Jak wykorzystać informację o „zysku surowym”?

Przedsiębiorca ma szansę na przyjęcie dużego zamówienia. Na co powinien zwrócić uwagę? Ekspert wyjaśnia w jaki sposób można wykorzystać informację o „zysku surowym”.

Patent europejski

Czym jest patent europejski? Jak go uzyskać i jakie korzyści związane są z jego posiadaniem?

Rosną płace, rośnie zatrudnienie

W styczniu płace wzrosły aż o 8,1 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Firmy nie tylko sięgnęły głębiej do kieszeni, ale też zatrudniły o 0,9 proc. osób więcej niż przed rokiem - podał GUS.

Czy można obniżyć obrót należny VAT?

Czy można obniżyć obrót należny w podatku od towarów i usług z tytułu transakcji, która już została wykonana? Czy porozumienie zawarte w tym zakresie między stronami po realizacji świadczeń będzie stanowiło podstawę do korekty faktury?

REKLAMA