REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sony Xperia S – telefon prawie idealny?

Kamil Rogala
Sony Xperia S
Sony Xperia S

REKLAMA

REKLAMA

Niecałe dwa tygodnie temu kilkuletnia przygoda japońskiego Sony ze szwedzką firmą Ericsson dobiegła końca. Pierwszym owocem samodzielnej walki o klienta jest model Xperia S – smartfon z najwyższej półki pracujący pod kontrolą systemu Android. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

Urządzenie miało swą prezentację już jakiś czas temu, ale nie oznacza to, że jest przestarzałe. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia by przekonać się, że urządzenie prezentuje się naprawdę świeżo, elegancko, stylowo – jednym słowem: wyśmienicie. Widać samodzielna walka o klienta wychodzi firmie Sony rewelacyjnie. Oryginalne i modne wzornictwo podkreśla przezroczysty, podświetlany element oddzielający ekran od pozostałej części obudowy. To naprawdę imponujący dodatek.

REKLAMA

Urządzenie jest co prawda dość duże i zapewne do lekkich nie należy, ale sprawia wrażenie pewnego i dobrze leżącego w dłoni. Oczywiście największe wrażenie robi ekran o przekątnej aż 4,3-cala i imponującej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jeszcze jakiś czas temu domowe monitory mogły szczycić się taką rozdzielczością, zaś dziś urządzenie o takich parametrach możemy chować w kieszeni.

Polecamy: E-biznes w samotności – czy wspólnicy są nam niezbędni?

Na jakość wyświetlanego obrazu wpływa również technologia Sony Mobile BRAVIA Engine, znana również z poprzednich modeli spółki Sony Ericsson. Nie da się ukryć, że wszystkie te imponujące parametry sprawiają, że czytanie tekstu, przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z multimediów jest niezwykle komfortowe i przyjemne.

Przeczytaj również: Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

A czym jeszcze zaskakuje nowa Xperia S? Trzeba przyznać, że niemal każda pozycja w specyfikacji wywołuje bardzo pozytywne wrażenie. Do dyspozycji oddano między innymi świetny aparat fotograficzny o matrycy aż 12 Mpix z wieloma ciekawymi funkcjami. Sercem urządzenia jest wydajny dwurdzeniowy procesor, zaś użytkownik będzie mógł wykorzystać aż 32 GB wbudowanej pamięci flash.

Warto poczytać: Czy zmieniać istniejącą już firmową stronę internetową?

Jak zwykle w tym przypadku kulą u nogi może być leciwy już system Android 2.3, ale już wkrótce zostanie on zaktualizowany do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Ponadto aby umilić oczekiwanie na nowszą wersję producent dorzucił od siebie kilka ciekawych funkcji. Niestety nie wiemy, jaka będzie cena urządzenia, choć można spodziewać się zawrotnej sumy. Tak czy inaczej miło czasem pomarzyć o tak dopracowanym urządzeniu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA