REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sony Xperia S – telefon prawie idealny?

Kamil Rogala
Sony Xperia S
Sony Xperia S

REKLAMA

REKLAMA

Niecałe dwa tygodnie temu kilkuletnia przygoda japońskiego Sony ze szwedzką firmą Ericsson dobiegła końca. Pierwszym owocem samodzielnej walki o klienta jest model Xperia S – smartfon z najwyższej półki pracujący pod kontrolą systemu Android. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

Urządzenie miało swą prezentację już jakiś czas temu, ale nie oznacza to, że jest przestarzałe. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia by przekonać się, że urządzenie prezentuje się naprawdę świeżo, elegancko, stylowo – jednym słowem: wyśmienicie. Widać samodzielna walka o klienta wychodzi firmie Sony rewelacyjnie. Oryginalne i modne wzornictwo podkreśla przezroczysty, podświetlany element oddzielający ekran od pozostałej części obudowy. To naprawdę imponujący dodatek.

REKLAMA

Urządzenie jest co prawda dość duże i zapewne do lekkich nie należy, ale sprawia wrażenie pewnego i dobrze leżącego w dłoni. Oczywiście największe wrażenie robi ekran o przekątnej aż 4,3-cala i imponującej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jeszcze jakiś czas temu domowe monitory mogły szczycić się taką rozdzielczością, zaś dziś urządzenie o takich parametrach możemy chować w kieszeni.

Polecamy: E-biznes w samotności – czy wspólnicy są nam niezbędni?

Na jakość wyświetlanego obrazu wpływa również technologia Sony Mobile BRAVIA Engine, znana również z poprzednich modeli spółki Sony Ericsson. Nie da się ukryć, że wszystkie te imponujące parametry sprawiają, że czytanie tekstu, przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z multimediów jest niezwykle komfortowe i przyjemne.

Przeczytaj również: Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

A czym jeszcze zaskakuje nowa Xperia S? Trzeba przyznać, że niemal każda pozycja w specyfikacji wywołuje bardzo pozytywne wrażenie. Do dyspozycji oddano między innymi świetny aparat fotograficzny o matrycy aż 12 Mpix z wieloma ciekawymi funkcjami. Sercem urządzenia jest wydajny dwurdzeniowy procesor, zaś użytkownik będzie mógł wykorzystać aż 32 GB wbudowanej pamięci flash.

Warto poczytać: Czy zmieniać istniejącą już firmową stronę internetową?

Jak zwykle w tym przypadku kulą u nogi może być leciwy już system Android 2.3, ale już wkrótce zostanie on zaktualizowany do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Ponadto aby umilić oczekiwanie na nowszą wersję producent dorzucił od siebie kilka ciekawych funkcji. Niestety nie wiemy, jaka będzie cena urządzenia, choć można spodziewać się zawrotnej sumy. Tak czy inaczej miło czasem pomarzyć o tak dopracowanym urządzeniu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA