| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi nabór firm do projekt Instrument Szybkiego Reagowania. Dowiedz się w jaki sposób ubiegać się o nieodpłatne szkolenia.

5 marca br. rozpoczyna się kolejna rekrutacja firm, które chcą skorzystać z nieodpłatnego pakietu usług doradczo-szkoleniowych w ramach projektu ISR. Pomoc skierowana jest do przedsiębiorców, których sytuacja finansowo-ekonomiczna uległa pogorszeniu w wyniku spowolnienia gospodarczego.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie zarówno przedsiębiorców z mikro, małych i średnich, jak i z dużych firm. Przedsiębiorca musi posiadać siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie powinien spełniać definicji „przedsiębiorcy zagrożonego".

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Pakiet usług dla firmy obejmuje kompleksową analizę aktualnej sytuacji rynkowej firmy przez profesjonalnych doradców, przygotowanie dla przedsiębiorstwa indywidualnego Plan Rozwoju, następnie jego wdrożenie oraz monitoring poprawy sytuacji firmy. Działania wskazane w Planie Rozwoju mogą mieć charakter naprawczy lub rozwojowy, mogą stanowić też kombinację jednego i drugiego. Tym razem, w trakcie 2-etapowej rekrutacji, zostanie wyłonionych 40 podmiotów z całej Polski, które spełnią kryteria formalne oraz pozytywną weryfikację danych finansowych. Aplikować ponownie mogą również ci przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali rekomendacji w czasie poprzedniego, pilotażowego naboru.

Zgłoszenie firmy do projektu jest możliwe wyłącznie poprzez aplikację on-line. Formularz aplikacyjny jest udostępniony na stronie projektu www.isr.parp.gov.pl tylko w czasie naboru.

Obecny nabór będzie trwać 7 tygodni - od 5 marca 2012 r. do 24 kwietnia 2012 r., lecz formularze aplikacyjne muszą zostać złożone najpóźniej 5 kwietnia br. Wartość finansowa udzielonej pomocy zależna jest od zakresu wsparcia, wynikającego z indywidualnej diagnozy firmy. Dla przedsiębiorcy usługi realizowane są w ramach pomocy de minimis i są bezpłatne.

Polecamy: Nabór wniosków 2012 - terminy

Usługa realizowana na zlecenie PARP jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji dotyczących projektu, warunków aplikacji i zakresu pomocy można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.

Źródło: PKPP Lewiatan

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »