REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

LG Swift Vu – nowe-stare podejście do telefonu?

Kamil Rogala
LG Swift Vu
LG Swift Vu

REKLAMA

REKLAMA

Jakiś czas temu standarde telewizyjnym był format 4:3. Obecnie nie wyobrażamy sobie oglądania telewizji w formacie innym niż 16:9. Co ciekawe format ten od początku dostępny był w smartfonach, ale nikt nie pomyślał o tym, czy nie wygodniej by było pracować na smartfonie w starym formacie telewizyjnym – 4:3.

Widać, że historia czasami zatacza koło i wkręca się w nowoczesną technikę, o czym możemy przekonać się spoglądając na nowy projekt smartfon marki LG o nazwie Swift Vu. Na dobrą spawę nowe urządzenie jest swego rodzaju tabletofonem wyposażonym w rysik. Być może będzie to godny konkurent dla obecnego na rynku od jakiegoś czasu Samsunga Galaxy Note.

REKLAMA

Ten dziwny telefon, a raczej wspomniany wcześniej tabletofon charakteryzuje się grubością zaledwie 8,5 mm oraz ekranem o przekątnej około 5 cali. Dotychczas nie było zbyt wielu informacji na temat urządzenia, ale powoli do sieci wycieka specyfikacja, a to wszystko za sprawą zbliżających się targów Mobile World Congess, na których nowy smartfon (pozostańmy przy takim nazewnictwie) zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Sprawdź też: Dobry pomysł = sukces – czy to zawsze się sprawdza?

W przeciwieństwie do 5,3-calowego Galaxy Note, opisywany model LG został wyposażony w bardzo nietypowy jak na dzisiejsze czasy wyświetlacz w formacie obrazu 4:3. Być może LG chciało wykazać się oryginalnością, ale nie możemy oprzeć się wrażeniu, że był to jednak zbyt ryzykowny manewr.  Tak czy inaczej, popatrzmy na model Swift Vu przyjaznym okiem tym bardziej, że urządzenie będzie dość ciekawe pod względem specyfikacji.

Zobacz również: Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pod obudową skrywa się mocny, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5GHz, pojemna bateria 2080 mAh oraz 8-megapikselowy aparat, zaś ekran będzie miał rozdzielczość 1024x768 pikseli. Co prawda oglądanie filmów na takim ekranie może być dość dziwne, jednak do przeglądania stron internetowych taki wyświetlacz sprawdzi się na pewno idealnie.

Polecamy: Po czym internauci rozpoznają przestarzałe serwisy internetowe?

Na starcie urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, jednak w ciągu trzech miesięcy od premiery ma otrzymać aktualizację do wersji Ice Cream Sandwich. Do tego czasu główny konkurent modelu Swift Vu - Galaxy Note, również powinien otrzymać Androida 4.0. Dopiero wtedy wyjdzie na jaw, które z urządzeń jest lepsze, o ile nie doczekamy się kolejnej pozycji od któregoś z konkurencyjnych producentów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA