| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat Dnia

Jak skutecznie wypowiedzieć umowę leasingu?

Aktualizacja: 29.07.2011

Zawieranie umów leasingowych cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Ich wypowiadanie wskutek niewywiązywania się korzystającego z umowy również nie należy do rzadkości. Podpisując umowę leasingu trzeba pamiętać, że w przypadku niespłacania należności przez korzystającego, finansujący może wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym, żądając zwrotu przedmiotu leasingu. »

Czy mikroblogi to szansa na promocję firmy?

Aktualizacja: 12.08.2011

Twitter i jego polski odpowiednik Blip otworzyły przed przedsiębiorstwami zupełnie nowe możliwości. O ile większość serwisów e-marketingowych służy wyłącznie promocji usług i produktów, mikroblog to oprócz tego także doskonałe narzędzie do nawiązania aktywnego kontaktu z klientami. »

Jakie ułatwienia dla pracodawców wprowadza nowelizacja ustawy o PIP

Aktualizacja: 26.07.2011

Inspektor pracy  będzie mógł ustnie pouczyć pracodawcę o uchybieniach ujawnionych w trakcie kontroli, a kontrolowany przedsiębiorca będzie mógł złożyć oświadczenie o terminie usunięcia tych uchybień. Inspektorzy pracy nie będą też uczestniczyli w przejmowaniu obiektów budowlanych, w których pracę mają wykonywać pracownicy. »

Kredyt kupiecki - wybawienie czy szybka droga do bankructwa?

Aktualizacja: 26.07.2011

W uproszczeniu kredyt kupiecki polega na sprzedaży towaru z odroczonym terminem płatności. Nie ma takiej branży, w której by go nie stosowano. Pozwala na szybszą sprzedaż towarów i usług. Wiele firm, zwłaszcza małych nie miałyby w ogóle szansy istnieć na rynku bez tego narzędzia. »

Kto może wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Aktualizacja: 22.07.2011

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną ze zryczałtowanych formą opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej. Opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem podlega przychód, a podatnik nie ma możliwości potrącenia kosztów uzyskania przychodów. Jakie warunki należy spełnić wybierając tę formę opodatkowania? »

Jak umorzyć należności w ZUS-ie?

Aktualizacja: 31.08.2011

Przedsiębiorca zadłużony w ZUS może wystąpić z wnioskiem o umorzenie należności. Jeżeli utracił płynność finansową i nie ma środków na spłatę długu, może wnioskować o umorzenie należności z tytułu nieopłacania w terminie składek na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. »

Co przedsiębiorca może załatwić przez system ePUAP

Aktualizacja: 21.07.2011

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) ma umożliwić przedsiębiorcom składanie wniosków przez Internet. Za pomocą platformy ePUAP można załatwić m.in. sprawy z zakresu podatków dochodowych, lokalnych oraz akcyzy. Jak to zrobić? »

Karta podatkowa jako forma opodatkowania działalności gospodarczej

Aktualizacja: 22.07.2011

Osoby fizyczne mają potencjalnie do wyboru cztery formy opodatkowania swoich dochodów z działalności gospodarczej: kartę podatkową, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, opodatkowanie według skali podatkowej oraz podatek liniowy. Kiedy warto wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej? »

4 kroki PROWadzące do sukcesu

Aktualizacja: 01.07.2011

Dla właścicieli mikroprzedsiębiorstw planujących rozwój, lub osób chcących w najbliższym czasie założyć własną firmę, nadchodzi najlepszy czas na poszukiwanie odpowiedniego wsparcia. Dla aktywnych biznesowo mieszkańców terenów wiejskich bądź miejskich do 5 tys. mieszkańców, Unia Europejska przygotowała wyjątkowo korzystne działanie – Działanie 312 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). »

Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy projektu start upu?

Aktualizacja: 01.07.2011

Coraz częściej twórcy internetowych biznesów powierzają realizację projektu zewnętrznej firmie – dzięki temu mają pewność, że start up wykonany zostanie profesjonalnie i terminowo, a nie utknie gdzieś pośród wielu niedokończonych pomysłów. Jak wybrać wykonawcę, by potem być zadowolonym z końcowego efektu? Na co zwrócić szczególną uwagę? »

Prowadzenie działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu

Aktualizacja: 28.06.2011

Często się zdarza, że przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą w mieszkaniu  lub budynku, w którym również mieszka. Jak zatem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z eksploatacją mieszkania? »

Prawa przedsiębiorcy w czasie kontroli podatkowej

Aktualizacja: 30.06.2011

Każdy przedsiębiorca powinien spodziewać się tego, że na jakimś etapie prowadzonej działalności gospodarczej spotka się z kontrolą podatkową lub chociażby czynnościami sprawdzającymi. Czynności te mogą okazać się zupełnie bezbolesnym doświadczeniem, jeżeli wiemy, co jest naszym obowiązkiem, a jakie przysługują nam prawa. »

Jakie znaczenie mogą mieć sieci społecznościowe dla biznesu?

Aktualizacja: 30.06.2011

Internetowe sieci społeczne przyciągają setki milionów internautów na całym świecie, którzy używają ich do celów prywatnych i służbowych. Co tak naprawdę skłania ludzi do używania tych platform? Firmy rozumiejące cele, którymi kierują się użytkownicy, będą w stanie czerpać korzyści z istnienia tych platform. »

Czy dyspozycyjność pracownika może decydować o jego awansie lub zwolnieniu?

Aktualizacja: 28.06.2011

Przepisy prawa pracy nie definiują pojęcia dyspozycyjności pracownika. Jednak pracodawca, powołując się na brak dyspozycyjności, może rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem, który jest często nieobecny w pracy i trzeba organizować za niego zastępstwa. »

Od 1 lipca zarejestrujesz firmę przez internet

Aktualizacja: 30.06.2011

1 lipca wchodzą w życie przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować firmę przez internet posługując się formularzem CEIDG. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Trusiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »