REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spadki na zagranicznych parkietach

W ostatni dzień marca br. giełdy zagraniczne zaliczyły spadki. Pogorszenie się nastrojów zostało zanotowano m.in. w Azji, Paryżu i Londynie.

Niewielkie zmiany na GPW

Spadek indeksu największych spółek na GPW nie wpłynął na nastroje inwestorów.

Ministrowie przyjęli projekt o zmianie ustawy Kodeks karny

Jest nowy projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny oraz ustawy o Policji.

Osłabienie na giełdach

Wtorkowe notowania (29 marca br.) na rynkach europejskich nie odbiegały od przebiegu ostatnich sesji. Indeksy rozpoczęły dzień od wzrostów, jednak z biegiem czasu zamieniły się one w niewielkie spadki.

REKLAMA

Media podają niedokładne dane na temat nietrzeźwych kierowców

Polska Sieć ds. Polityki Narkotykowej wyraża swoje zaniepokojenie sposobem relacjonowania przez media wyników badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji, Instytut Ekspertyz Sądowych oraz Instytut Transportu Drogowego w ramach ogólnoeuropejskiego projektu DRUID.

Giełda: nastroje inwestorów ożywiły dane z USA

Nastroje inwestorów na GPW ożywiły dane z USA pod koniec wczorajszej sesji (29 marca br.). W związku z tym końcówka notowań w Warszawie wypadła pomyślnie.

Polacy wolą rozliczać się z fiskusem na papierze

Ministerstwo Finansów podało, że w tym roku do urzędów skarbowych w całym kraju trafiło tylko półtora miliona elektronicznych deklaracji podatkowych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych a grunty inwestycyjne

Sposób wykorzystywania gruntów rolnych będzie uwarunkowywać czy nastąpi zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych sprzedaży gruntów rolnych.

REKLAMA

Wydatki na mieszkanie przed wynajmem zaliczymy do kosztów

W kosztach można uwzględnić wydatki na mieszkanie, które podatnik poniósł w czasie szukania chętnych do jego wynajęcia.

Euro utrzymuje zdobyte pozycje

Na początku tego tygodnia euro potwierdziło, że po piątkowym zdecydowanym umocnieniu (26 marca br.), że jest w stanie utrzymać swe zdobycze.

Indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać

Podczas gdy inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać.

GPW: coraz trudniej jest utrzymać zdobyte punkty

Inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW już od czterech kolejnych sesji mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów.

Polskie zielone technologie mogą podbić rynki zagraniczne

Blisko 30 polskich firm oferujących innowacyjne technologie prośrodowiskowe otrzymało szansę podboju rynków zagranicznych. Jest to oferta doradczo-szkoleniowa platformy GreenEvo, która umożliwi wejście polskich zielonych technologii na arenę międzynarodową.

Więcej reklam podczas filmów

Legalizacja product placement oraz liberalizacja zasad emisji reklamy - to niektóre zmiany w Ustawie o rtv, które nastąpią po wdrożeniu unijnej dyrektywy audiowizualnej. Z implementacją jesteśmy już spóźnieni ponad trzy miesiące.

Pogorszenie nastrojów konsumenckich

Na przekór wiośnie pogorszyły się Polakom nastroje konsumenckie, wynika z badania firmy Ipsos, przeprowadzonego między 4 a 14 marca 2010 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1008 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Vector Software z Ekstraklasą

Spółka Vector Software, której podstawowym produktem jest autorskie oprogramowanie EuroBilet prowadzi prace mające na celu integrację systemu EuroBilet z funkcjonującym obecnie systemem wydawania kart oraz weryfikacji zakazów stadionowych Ekstraklasy.

Grecja: sprzedaż obligacji z wysoką premią

Wczorajsza (29 marca br.) emisja obligacji  przez Grecję była ważnym testem nastrojów panujących wśród inwestorów, ale trudno powiedzieć, aby spotkała się ona z zainteresowaniem rynku.

Dane o wydatkach amerykańskich konsumentów pogorszyły wyniki giełdowe

W poniedziałek europejskie giełdy rozpoczęły sesję od wzrostów, jednak w miarę upływu czasu indeksy zaczęły słabnąć. Inwestorzy zignorowali poranne zamachy w Moskwie, ale pretekstem do pogorszenia nastrojów graczy po południu były dane o wydatkach amerykańskich konsumentów, które były zgodne z oczekiwaniami.

Skarga na Krajowy System Informacyjny Policji

Dnia 24 marca br. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Policję w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji.

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce.

Senatorowie przeciwni zakazowi palenia w miejscach publicznych

Senat na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 roku odrzucił poprawkę, zgodnie z którą obowiązywałby zakaz palenia w miejscach publicznych.

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla Ukraińców

Ukraińcy są zatrudniani głównie w rolnictwie i budownictwie, gdzie nie chcą pracować Polacy. Rosnąca liczba zatrudnionych w naszym kraju pracowników ze Wschodu hamuje wzrost płac. Dzięki ukraińskim gospodyniom i opiekunkom wiele Polek jest aktywnych zawodowo.

Nie będzie losowania o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy

Przedsiębiorcy, którzy będą tworzyć miejsca pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie, w pierwszej kolejności uzyskają unijne środki.

Ewidencja gruntu zamiast planu zagospadorowania

O przeznaczeniu nieruchomości dla celów VAT przesądzą zapisy w ewidencji gruntów, gdy nie ma planu miejscowego zagospodarowania.

Prawo do niższego VAT po 2010 roku

Parlament Europejski zgodził się na dalsze obowiązywanie niższych stawek VAT, m.in. dotyczących usług remontowych oraz restauracyjnych.

Skromne obroty na GPW

Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia.

Giełdowe indeksy biją rekordy

Wskaźniki techniczne od ponad miesiąca znajdują się w strefie oznaczającej wykupiony rynek, ale nie przeszkadza to giełdowym indeksom w biciu kolejnych rekordów.

Dochodzenie zaległych alimentów

Zaległe alimenty od niepłacącego rodzica egzekwuje komornik. Za uporczywe uchylanie się od płacenia dłużnik alimentacyjny może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności, a nawet trafić do więzienia.

FED gwarantuje utrzymanie niskich stóp procentwoych

Prezes FED, odpowiadając przed komisją finansową amerykańskiej Izby Reprezentantów, podtrzymał zapewnienie o utrzymywaniu niskich stóp procentowych. Jednocześnie zaznaczył, że FED jest przygotowany oraz posiada odpowiednie narzędzia do „strategii wyjścia” z obecnej łagodnej polityki pieniężnej, gdy tylko nastąpi odpowiedni moment.

Możliwa niewielka korekta na giełdach

W piątek (26 marca br.) na giełdach europejskich w niewielkim stopniu przeważali sprzedający. W trakcie sesji na rynek nie napłynęło wiele istotnych informacji, ale część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków po wcześniejszych zwyżkach.

Firmy pożegnały kryzys

Wyniki finansowe przedsiębiorstw średnich i dużych w 2009 roku, które ogłosił dzisiaj GUS, potwierdzają wielką zdolność adaptacyjną firm w Polsce do działania w trudnych warunkach osłabienia gospodarczego. W ubiegłym roku wpłaciły one do budżetu państwa o ponad 10 proc. (o 1,3 mld zł) więcej podatku dochodowego niż rok wcześniej – komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Lewiatana.

Będzie bezpieczniej na stadionach

Możliwość decydowania o doborze i szkoleniach służb porządkowych i informacyjnych dają organizacjom piłkarskim nowe przepisy wykonawcze opracowane przez MSWiA.

MSWiA o bezpieczeństwie meczy piłkarskich podczas EURO 2012

Jak skutecznie zabezpieczyć mecze piłkarskie podczas EURO 2012? Doświadczenia z organizacji meczów podczas mistrzostw piłkarskich EURO przedstawili MSWiA międzynarodowi eksperci, którzy w 2004 w Portugalii oraz w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii odpowiadali za bezpieczeństwo rozgrywek.

Pracodawcy przeciwko całkowitemu zakazowi palenia w miejscach publicznych

Lewiatan sprzeciwia się poprawkom do ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych przyjętym przez Senacką Komisję Zdrowia. Całkowite zakazanie palenia we wszystkich miejscach publicznych to rozwiązanie nieracjonalne. Uważamy, że w tej kwestii możliwy jest zdroworozsądkowy kompromis, którym jest ustawa przyjęta przez Sejm 4 marca b.r.

Ponad 1 mld zł wydano na drogi lokalne

Blisko 1 mld złotych przekazany w 2009 roku samorządom pozwolił na modernizację lub budowę przeszło 2,7 tys. km dróg lokalnych w całej Polsce. Gminy i powiaty otrzymują corocznie dotacje z budżetu państwa w tej kwocie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011. MSWiA dokonuje podziału tych pieniędzy pomiędzy poszczególne województwa. Dodatkowo samorządy dokładają w każdym roku do inwestycji co najmniej 1 mld złotych.

Kary za spóźnione wypłaty odszkodowań z ubezpieczenia komunikacyjnego

Zgodnie z art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, zakład ubezpieczeń ma obowiązek wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. Jeśli wyjaśnienie okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości odszkodowania okazało się w tym terminie niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od złożenia zawiadomienia, chyba że ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości odszkodowania zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego.

Chat z Komisją Europejską

Konkursy unijne dotyczące walki z przemocą wobec kobiet, dzieci i młodzieży (Daphne III) oraz rozwoju społeczeństwa europejskiego (Prawa Podstawowe i Obywatelstwo) będą tematem chatu ze specjalistami z KE zaplanowanego na dziś (29 marca br.) w godz. 10.00-12.00. Do zadawania pytań on-line zaproszone są m.in. organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły wyższe oraz ośrodki badawcze zainteresowane pozyskaniem środków UE.

Co dalej ze spółdzielniami po zmianach w ustawie deregulacyjnej

Na początku marca br. Lewiatan otrzymał do konsultacji kolejną wersję projektu tzw. ustawy deregulacyjnej. W porównaniu z projektem z 12 października 2009 r., Ministerstwo Gospodarki usunęło z niego bez podania przyczyn w uzasadnieniu wiele z proponowanych wcześniej zmian w ustawach m.in.: Prawo spółdzielcze, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy o grach i zakładach wzajemnych, ustawa o narodowym zasobie archiwalnym.

Ile czasu poświęcamy w pracy na sprawy prywatne

Buszowanie w sieci, rozmowy ze znajomymi prowadzone przy użyciu komunikatorów internetowych lub portali społecznościowych. To tylko niektóre ze sposobów, w jaki pracownik może wykorzystywać czas pracy na swoje potrzeby.

Słabe wyniki sprzedaży detalicznej w lutym

Wyniki sprzedaży detalicznej w lutym okazały się znacznie gorsze od oczekiwań. W lutym sprzedaż detaliczna zwiększyła się o zaledwie 0,1 proc. w porównaniu do lutego ubiegłego roku, podczas gdy spodziewano się jej wzrostu o 3,7 proc.

Jak wygląda sukces polskiego menedżera

Szacunek współpracowników, nagrody, wyróżnienia, a może gabinet na najwyższym piętrze biurowca? Synonimy sukcesu polskich menedżerów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym wcale nie są tak oczywiste, jak się powszechnie wydaje. Wskazują na to wyniki badań przeprowadzonych w ramach programu dla kadry menedżerskiej Talent Club.

Wezwanie do do urzędu tylko wyjątkowo

Komisja Przyjazne Państwo chce wprowadzić rozwiązania, które mają na celu ukrócenie organom podatkowym nadużywania instytucji wzywania do osobistego stawiennictwa podatników do urzędu w ramach toczącego się postępowania. 

Niepokojąca skala nieprawidłowości w obrocie olejem opałowym

Urzędy Kontroli Skarbowej oraz Służba Celna w 2009 r.w trakcie 138 kontroli, stwierdziły, że aż co drugie z 31 tysięcy skontrolowanych oświadczeń o przeznaczeniu oleju na cele opałowe było fałszywe. Służba Celna w tym zakresie przeprowadziła 530 kontroli. W 298 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, z czego 118 dotyczyło oświadczeń.

Nieliczni zarobią na osłabieniu złotego

Co trzeci produkt strukturyzowany, który pojawił się na rynku w tym roku, oparty był na kursie euro, ale tylko najzamożniejsi otrzymali szansę zarabiania na osłabieniu naszej waluty.

Zmniejsza się zadłużenie Polaków

Coraz ostrzejsze kryteria przyznawania kredytów gotówkowych powodują, że zadłużenie Polaków z tytułu kredytów konsumpcyjnych spadło kolejny miesiąc z rzędu.

Jedno okienko wciąż tylko na papierze

Skomplikowane procedury i utrudniający życie urzędnicy to pierwsze przeszkody na starcie do własnego biznesu. Stąd furorę robią wszelkiej maści pośrednicy, a także firmy oferujące gotowe spółki.

Czas pracy - za mało elastyczny

Polski rynek pracy pozostaje za mało elastyczny, przez co nie może w pełni reagować na wymogi, jakie stawia współczesna gospodarka. Chociaż pod względem niestandardowych umów i organizacji nie odbiegamy od europejskiej średniej, to jednak wciąż daleko nam do czołowych krajów na kontynencie.

Koniunktura coraz bardziej się poprawia

Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację w gospodarce i perspektywy rozwoju. Wyliczany przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł w marcu do poziomu najwyższego od półtora roku. Poprawę odnotowują także przedstawiciele firm budowlanych, handlu i usług.

Koniec zimowej akcji kontroli kas fiskalnych

Kontrolerzy wymierzyli ponad 5.800 mandatów na kwotę przekraczającą 1.250.000 zł. Wraz z końcem ferii zakończyła się akcja prowadzona przez urzędy kontroli skarbowej, podczas której ujawniano nieprawidłowości w ewidencjonowaniu obrotów na kasach fiskalnych i wydawaniu paragonów.

Koszty w zakładzie pracy chronionej - wyjaśnienia Ministra Finansów

Minister Finansów w interpretacji ogólnej z 5 marca 2010 r. udzielił wyjaśnień dotyczących zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kwot uzyskiwanych przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej (zakłady aktywności zawodowej) z tytułu zwolnień podatkowych, tj. z podatku od nieruchomości oraz z zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

REKLAMA