REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

FED gwarantuje utrzymanie niskich stóp procentwoych

REKLAMA

REKLAMA

Prezes FED, odpowiadając przed komisją finansową amerykańskiej Izby Reprezentantów, podtrzymał zapewnienie o utrzymywaniu niskich stóp procentowych. Jednocześnie zaznaczył, że FED jest przygotowany oraz posiada odpowiednie narzędzia do „strategii wyjścia” z obecnej łagodnej polityki pieniężnej, gdy tylko nastąpi odpowiedni moment.

Jak stwierdził Bernanke: sytuacja na rynku pracy jest „bardzo słaba”, a na rynku mieszkaniowym „nadal dość słaba”, co potwierdziły opublikowane ostatnio dane makro. Nadal aktualnym pozostaje więc fakt, że tani kapitał będzie w dalszym ciągu wpływał pozytywnie na sytuacje na giełdach. Prezes FED stwierdził również, iż nie ma dowodów na tworzenie się baniek finansowych i przewartościowanie istotnych z punktu widzenia gospodarki klas aktywów.

REKLAMA

Wczorajsze dane o zasiłkach dla bezrobotnych okazały się lepsze od oczekiwań analityków. W ostatnim tygodniu spłynęło 442 tysiące podań. Czterotygodniowa średnia krocząca, standardowo używana do wygładzania tych cechujących się dużą zmiennością danych, spadła do 453,75 tys.

Jest to najniższy poziom od sierpnia 2008. Choć dane utrzymuje się na wysokich poziomach to jednak już od niemal roku ulegają systematycznej poprawie.

REKLAMA

Niższy przyrost nowych wniosków został odebrany przez ekonomistów jako sygnał, że amerykańska gospodarka jest coraz bliżej generowania wzrostu zatrudnienia. To jeden z ostatnich elementów układanki, która potwierdziłaby wyjście największej gospodarki świata z kryzysu.

W dniu wczorajszym zostało opublikowane sprawozdanie z ostatniego posiedzenia banku centralnego w Brazylii w sprawie stóp procentowych. Stało się praktycznie pewne, że już w kwietniu kraj ten zaostrzy politykę pieniężną. Ekonomiści szacują wzrost stopy procentowej o 0,5 pkt proc., głównie w celu utrzymania inflacji w ryzach. Obecnie w Brazylii stopy procentowe są od lipca 2009 roku na poziomie 8,75 proc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydaje się, iż w coraz bliższej perspektywie nastąpią podwyżki stóp również w Chinach. Ubiegłotygodniowe zaostrzenie polityki pieniężnej w Indiach okazało się zapalnikiem dla giełdowych spadków na ostatniej piątkowej sesji. Chiny, Indie oraz Brazylia to państwa, którym przypisywana jest główna rola w pokryzysowej odbudowie światowej gospodarki.

Dlatego też każda informacja, szczególnie z rynku chińskiego, może przerodzić się w impuls do zapoczątkowania kolejnej korekty w trwającej od ponad roku hossie. Do krótkotrwałej realizacji zysków w takim przypadku może też zachęcić mocne wykupienie techniczne większości rynków akcji.

Polecamy: Komentarze rynkowe Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA