reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dobra koniunktura na polskim rynku pracy!

Aktualizacja: 09.03.2011

Pracodawcy optymistycznie patrzą na II kwartał 2011 r. Najlepsze perspektywy dla poszukujących pracy w budownictwie i przemyśle wydobywczym. Jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia w Polsce należy spodziewać się przyspieszenia tempa wzrostu zatrudnienia w II kwartale 2011 r. Prognoza netto zatrudnienia dla Polski na osiąga +12%, co oznacza, że więcej polskich pracodawców planuje zatrudniać, niż redukować zatrudnienie. Wynik ten stawia Polskę w pierwszej trójce pośród 21 krajów z regionu Europa – Bliski Wschód – Afryka, w których przeprowadzane jest badanie. »

Aukcja w Portugalii istotna dla inwestorów

Aktualizacja: 09.03.2011

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia stanie się aukcja 2-letnich obligacji Portugalii. Jej wynik poznamy ok. godz. 11.30. Choć mowa tu o kwocie, opiewającej zaledwie na 0,75-1,0 mld EUR, znaczenie przetargu będzie duże. »

Kopie paragonów firma przechowa przez 5 lat

Aktualizacja: 09.03.2011

Tylko do końca 2011 r. przedsiębiorcy będą mogli przechowywać kopie paragonów przez okres dwóch lat. Od 1 stycznia 2012 r. okres ten wydłuży się ponad dwukrotnie. »

System handlu emisją CO2 znów działa

Aktualizacja: 09.03.2011

Od 7 marca znów działa polski system handlu emisjami CO2. Blokada trwała przez prawie dwa miesiące. Zgodę na przywrócenie wyraziła Komisja Europejska. »

Firmy dostaną zwrot VAT w 30 zamiast 60 dni

Aktualizacja: 08.03.2011

Skrócenie terminu zwrotu podatku VAT do 30 zamiast 60 dni to jeden z zapowiadanych przez Ministerstwo Gospodarki pomysłów na redukcję obowiązków informacyjnych. Krótszy okres oczekiwania na zwrot może przyczynić się do poprawy płynność i obniżenia kosztów podatkowych w wielu polskich przedsiębiorstwach. »

Realizacja poniedziałkowych zysków

Aktualizacja: 08.03.2011

W poniedziałek kurs eurodolara osiągnął największą wartość od 8 listopada 2010 roku, zdobywając poziom 1,4035. Mimo to nie udało mu się wytrwać do końca dnia powyżej wartości 1,4000. Rynek uległ chęci realizacji zysków. »

Usługi portowe: VAT bez wad

Aktualizacja: 08.03.2011

Ministerstwo Gospodarki zapowiada wprowadzenie szybszego zwrotu nadpłaconego podatku VAT i ułatwienia w rozliczeniu się z fiskusem w polskich portach. Krajowe firmy mają dzięki temu stać się bardziej konkurencyjne na międzynarodowych rynkach. »

Ile firm należy do kobiet?

Aktualizacja: 08.03.2011

Co trzecia firma w kraju należy do kobiety. Polki prowadzące własny biznes to osoby wykształcone i poświęcające pracy więcej czasu niż osoba na etacie. »

Rynek pracy w Polsce w lutym 2011

Aktualizacja: 07.03.2011

Pod koniec lutego 13,2% Polaków, dokładnie tyle samo co rok temu, figurowało w statystykach jako bezrobotni. W zeszłym miesiącu bezrobocie rejestrowane zwiększyło się o 0,2 punku procentowego. W 15 województwach wzrosła stopa bezrobocia. Najsilniejszy wzrost odnotowano w warmińsko-mazurskim, najsłabszy – w lubuskim. »

Energia dla firm będzie tańsza?

Aktualizacja: 07.03.2011

4 marca 2011 r. Sejm przyjął projekt ustawy o efektywności energetycznej. Nowe regulacje mają na celu obniżenie cen energii dla odbiorców końcowych, w tym polskich przedsiębiorstw. Ustawa wprowadza m.in. system białych certyfikatów. »

Na stacjach benzyna droga, a piwa brak

Aktualizacja: 07.03.2011

Pijani kierowcy to przeszłość - zapowiadają senatorowie. Projekt nowelizacji zakazującej sprzedaż piwa i innych rodzajów alkoholu na stacjach benzynowych przygotowała grupa kilkunastu polityków. Wyprzedzić może ich jednak sama gospodarka. Eksperci zapowiadają gwałtowny wzrost cen paliwa jeszcze w tym tygodniu. »

Czy dolar wykorzysta dane Departamentu Pracy do odreagowania?

Aktualizacja: 04.03.2011

Wczoraj prezes ECB zachwiał w posadach oczekiwaniami rynku odnośnie wysokości stóp procentowych w Eurolandzie. Już wkrótce może okazać się, że nadzieje, które rozbudził, nijak mają się do rzeczywistości. Dzisiaj jednak oczy inwestorów zwrócą się w inną stronę: comiesięcznych danych, które o godz. 14.30 opublikuje Departament Pracy USA. »

Dzienniki Ustaw dostępne tylko w internecie

Aktualizacja: 04.03.2011

4 marca 2011 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych. Ta przygotowana przez rząd zmiana przewiduje, że Dziennik Ustaw i Monitor Polski dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej (publikacja tylko na stronie internetowej) już od 2012 roku. Można jednak mieć wątpliwości, co do zgodności tej nowelizacji z Konstytucją. Tylko ok. 50% Polaków ma dostęp do Internetu. »

E-sąd nie jest skomplikowany

Aktualizacja: 04.03.2011

Od 2010 r. działa e-sąd, który uprościł i przyspieszył postępowanie sądowe, znacznie obniżając jego koszty. Czy rzeczywiście jest uproszczeniem dla przedsiębiorcy? »

Spółkę z o.o. założysz przez Internet w ciągu 24h

Aktualizacja: 04.03.2011

Nowelizacja ustawy Kodeks spółek handlowych umożliwi złożenie elektronicznego wniosku o rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.  Sejm przyjął ustawę umożliwiającą założenie spółki z o. o. w ciągu 24 godzin on-line. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama