reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unijni ministrowie rozmawiali na temat sytuacji gospodarczej Grecji

Unijni ministrowie rozmawiali na temat sytuacji gospodarczej Grecji

Ostatnie posiedzenie Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się z udziałem ministra finansów Jacka Rostowskiego 16 marca br. w Brukseli, dotyczyło aktualnej sytuacji gospodarczo-finansowej w UE oraz oceny działań podjętych przez Grecję dla ograniczenia nadmiernego deficytu.

Ministrowie finansów krajów UE uznali na podstawie bieżących informacji, że Grecja we właściwy sposób wdraża decyzję Rady z lutego 2009 r. oraz program stabilności, a planowane działania można uznać za wystarczające do osiągnięcia celów budżetowych w 2010 roku.

Ponadto Rada uzgodniła ogólne stanowisko w sprawie projektu dyrektywy upraszczającej wymogi dotyczące faktur elektronicznych oraz dyrektywy w sprawie wzmocnienia współpracy w zakresie odzyskiwania wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń. Ministrowie przyjęli także dyrektywę dotyczącą zapobiegania oszustwom VAT w handlu pozwoleniami na emisję gazów cieplarnianych.

W ramach przygotowań do marcowego posiedzenia Rady Europejskiej Rada ECOFIN przyjęła konkluzje w sprawie nowej strategii UE na rzecz wzrostu i zatrudnienia (tzw. strategia UE 2020), strategii wyjścia z systemów wsparcia dla sektora finansowego oraz środków podjętych na rynkach pracy i rynkach produktowych w reakcji na kryzys.

Ministrowie przyjęli także konkluzje w sprawie finansowania działań łagodzących skutki zmian klimatycznych oraz wytyczne budżetowe na rok 2011.

Polecamy: Finanse osobiste Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama