System mediacji rodzinnej wymaga zmian
REKLAMA
REKLAMA
Celem konferencji była prezentacja trzech różnych systemów mediacji rodzinnej oraz wypracowanie propozycji zmian rozwiązań systemowych w Polsce. Zaprezentowano dotychczasowe kierunki rozwoju oraz stan systemu mediacji rodzinnej w naszym kraju.
REKLAMA
Z Norwegii, gdzie mediacja jest obligatoryjna i wpisana w system prawny i samorządowy oraz specjaliści z Niemiec, gdzie funkcjonuje obligatoryjne informowanie o mediacji, zaprezentowali funkcjonowanie systemu mediacji rodzinnej w tych krajach.
REKLAMA
Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Dziecka, sędziowie, adwokaci, kuratorzy sądowi, dziennikarze, przedstawiciele komisji sejmowych, profesjonaliści w zakresie pomocy rodzinie, mediatorzy rodzinni z całej Polski oraz zaproszeni goście: mediatorzy rodzinni z Norwegii i Niemiec.
Konferencja jest częścią projektu „Perspektywa dziecka w konfliktach rodzinnych – upowszechnianie i rozwój mediacji w Polsce”, realizowanego w ramach I Komponentu Funduszu dla Organizacji Pozarządowych „Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie”. Głównym celem projektu jest upowszechnianie i rozwój mediacji rodzinnej w Polsce oraz zapewnienie dostępu do mediacji rodzinnej, jako jednego z kluczowych instrumentów pomocy prawnej w procesie rozwodowym.
Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Prawnik.pl
Polecamy: Sprawy rodzinne Wieszjak.pl
REKLAMA
REKLAMA