REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ponad 40% Polaków jest za wprowadzeniem zakazu przemieszczania się w trakcie Wielkanocy

Niemal 47% Polaków twierdzi, że rząd nie powinien zakazywać przemieszczania się bezpośrednio przed świętami i w trakcie Wielkanocy. Za zaostrzeniem regulacji są głównie osoby w wieku 56-80 lat i z miejscowości liczących od 100 do 199 tys. mieszkańców.

Czy programista bitcointa jest zawodem przyszłości?

Na odważnych deweloperów bitcoin czekać będą wkrótce duże pieniądze i napływ ofert. Tak prognozuje Jimmy Nguyen, prezes Bitcoin Association. Jego zdaniem świat bitcoina i kryptowalut będzie przyszłością dla programistów i otworzy wiele nowych ścieżek kariery.

Jaką rolę pełnią audyty zewnętrzne i wsparcie produkcyjne?

Coraz więcej firm zaczyna doświadczać zatorów finansowych, które stanowią poważne zagrożenie dla ich funkcjonowania. Jaką rolę pełnią w takim momencie audyty zewnętrzne i wsparcie produkcyjne?

Spółka nie ma majątku. Czy powinna złożyć wniosek o upadłość?

Coraz więcej spółek nie reguluje swoich zobowiązań przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Jeśli niewypłacalność powstała z innego powodu niż COVID-19, spółka powinna złożyć wniosek o upadłość. A co w sytuacji, gdy spółka nie ma majątku umożliwiającego przeprowadzenie procedury upadłościowej?

REKLAMA

Rośnie zainteresowanie kredytami na OZE

Coraz częściej korzystamy z OZE. Potwierdza to ilość udzielonych kredytów ratalnych w lutym br. na zakup pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych. Ile pożyczamy na "zielone rozwiązania"?

Jakie są minusy "home office"?

Home office to jedna ze zmian, która została wprowadzona podczas pandemii. Czy taki model pracy będzie już standardem? Czy może działaniem doraźnym?

Ustawa o cyberbezpieczeństwie nie obciąży najmniejszych firm telekomunikacyjnych

Są uwagi do ustawy o cyberbezpieczeństwie. Mali i średni przedsiębiorcy będą musieli wycofać sprzęt lub oprogramowanie dostawcy wysokiego ryzyka z użycia zasadniczo w ciągu 7 lat, ale tylko w określonych przypadkach.

Jak wdrożyć do zespołu niepełnosprawnego pracownika?

Zatrudniając pierwszy raz osobę niepełnosprawną, można mieć kilka wątpliwości – choćby odnośnie tego, jak ma wyglądać procedura wdrożenia go do zespołu. Tymczasem taki pracownik podlega w większości dokładnie tym samym zasadom pracy, co inni członkowie teamu.

REKLAMA

Pracodawcy są przeciwni pełnemu oskładkowaniu umów zleceń i o dzieło

Pomysły pełnego oskładkowania umów cywilnoprawnych wracają jak bumerang. Chodzi o objęcie ich składkami na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w pełnym wymiarze. Dlaczego pracodawcy są przeciwni?

Nie tylko Silicon Valley. Na czym polega startupowy fenomen Izraela?

W ciągu ostatnich miesięcy świat spojrzał na Tel Awiw i Jerozolimę szczególnie za sprawą ogromnych postępów w szczepieniu mieszkańców przeciw COVID-19. Jak wygląda tamtejsza scena innowacyjnych debiutantów?

E-commerce nigdy nie był prostszy. Dzięki bramce płatniczej od mBanku wszystkie rozliczenia są pod kontrolą

Wygoda, intuicyjna obsługa i bezpieczeństwo – to podstawowe korzyści, obok szybkich metod rozliczeń, które daje bramka płatnicza Paynow.

Prof. Horban: jeśli przekroczymy 30 tys. zakażeń, to od niedzieli możliwy całkowity lockdown

Czy od niedzieli czeka nas lockdown? Bardzo możliwe, bo wszystko zależy od liczby zakażeń. Decydująca jest granica 30 tyś. zakażeń w ciągu jednego dnia - podkreślił prof. Horban.

Stare już nie wróci. Ile potrwa transformacja cyfrowa firm?

Biznes w 2021 będzie cyfryzować się na potęgę, wynika z raportu TEKsystems. Firmy zainwestują w zbieranie i przetwarzanie informacji oraz w analitykę. Cel, wygrać z kryzysem i konkurencją.

Dlaczego rosną ceny w budownictwie?

2,4% - o tyle w lutym 2021 roku wzrosły ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku – wynika z najnowszych danych GUS. Jakie są powody wzrostu cen?

5 głównych trendów w biznesie

5 głównych trendów w biznesie to: strategiczne wykorzystanie stosów technologicznych: budowanie lepszej przyszłości; świat w cyfrowym odbiciu: potencjał funkcjonujących na szeroką skalę, inteligentnych cyfrowych bliźniaków; ja, technolog: demokratyzacja technologii; zawsze i wszędzie: stwórz miejsce pracy w dowolnym miejscu; przejście od ja do my: wspólna systemowa ścieżka w chaosie. Jak transformacja cyfrowa wpływa na rozwój firm?

Rząd pracuje nad pożyczkami dla dużych firm

Projekt uchwały ws. Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm ukazał się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Co przewiduje projekt? Kto będzie mógł skorzystać z pożyczki?

Jak zmienić pełnomocnika e-deklaracji podatkowej?

Jak przygotować i złożyć zawiadomienie o odwołaniu lub zmianie pełnomocnika do podpisywania e-deklaracji podatkowej? Czy rodzaj spółki ma znaczenie? Ile trwa zmiana? Ile kosztuje?

Uwaga firmy! MF zmienia terminy sporządzenia sprawozdań

Ministerstwo Finansów przedłuża termin sporządzania sprawozdań finansowych za rok 2020. Tym samym bierze pod uwagę trudną i dynamiczną sytuację związaną z COVID-19. Jaki jest nowy termin? Jak złożyć sprawozdanie?

Za co firma może otrzymać karę od UODO?

UODO ma prawo przeprowadzić kontrolę w każdej organizacji – zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że karze może podlegać zgubienie sprzętu służbowego czy utrudnianie kontroli.

Sprzedaż alkoholu przez internet nadal nie jest uregulowana

Sprzedaż alkoholu przez internet w Polsce nie jest uregulowana, jest wyrok sądu administracyjnego korzystny dla e-sprzedawców, ale nieprawomocny. Kiedy kupujący może skorzystać z pełnomocnika? Jakie prawa ma sprzedający?

Ekologia: Polska w ogonie czołówki

Bycie zielonym po prostu popłaca, wpływa pozytywnie nie tylko na środowisko, ale także na gospodarkę i społeczeństwo – wynika ze wspólnych badań Uniwersytetów Yale i Columbia. Dlatego niepokojący jest fakt, że w rankingu najbardziej zielonych państw, Polska znalazła się na jednym z ostatnich miejsc.

Bartosz Tomczyk: Kto będzie liderem branży fintech?

Londyn traci tytuł lidera, a centrum europejskich finansów przesuwa się na kontynent. Co z fintechem w Warszawie?

Czy przedsiębiorcę będą mogły kontrolować różne US z województwa?

Czy US będą miały większy zakres kontroli. Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad poszerzeniem zasięgu działania naczelników urzędów skarbowych. Na czym polegają te zmiany? Kogo będą dotyczyły?

Przedsiębiorcy zyskują na outsourcingu działów HR

Co drugi dział HR do niedawna korzystał z tradycyjnej dokumentacji papierowej, ale 41 proc. funkcjonowało już częściowo elektronicznie. Firmy zaczynają doceniać e-HR, bo mogą na tym sporo zaoszczędzić.

Podatek a ślad węglowy. Czy unijne przepisy są w stanie zahamować emisję CO2?

Unia Europejska coraz pewniej mówi o wprowadzeniu specjalnego podatku, który docelowo ma ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Jaki wpływ może mieć na europejski (świadomy) biznes?

Branża handlowa apeluje o usunięcie abolicji czynszowej

Branża centrów handlowych nie jest w stanie dłużej ponosić kosztów wadliwego i szkodzącego obu stronom umów najmu przepisu w czasie obecnie trwającego, czwartego lockdownu.

Co drugi pracownik obawia się o swoją pensję

Pandemia nie odpuszcza. Aż 84% Polaków obawia się, że kolejna fala pogorszy ich sytuację finansową. W Barometrze Związku Przedsiębiorstw Finansowych większość respondentów przyznała, że wraz z kolejną falą pandemii rośnie ich niepokój o budżet domowy.

Jakie są obowiązki przedsiębiorców w zakresie korzystania z energii?

Zarządzanie energią, zwłaszcza w czasach kryzysu, staje się jednym z najważniejszych narzędzi do optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy. Jakie są wymagania prawne dla przedsiębiorców?

Jakie są strefy rozwoju gospodarczego w Chinach?

Każdy przedsiębiorca rozważający rozszerzenie swojej działalności na Chiny z pewnością doceni chińskie specjalne strefy rozwoju ekonomicznego. Czy wybrać strefę w Szanghaju, Guangzhou, Zhuhai, Shantou, Xiamen czy może raczej inną- lokalną ?

Krzysztof Poznański: Dlaczego jedne sklepy w galeriach są otwarte, a drugie zamknięte? [PODCAST]

Rząd wprowadza kolejne restrykcje nie analizując dostępnych danych i powoduje gwałtowne zainteresowanie zakupami, co będzie widoczne szczególnie teraz przed okresem świątecznym. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

7,5 mld euro na nowe technologie cyfrowe - program „Cyfrowa Europa”

18 marca 2021 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła w głosowaniu nowy unijny program „Cyfrowa Europa”. Wspomoże on transformację cyfrową: zapewni finansowanie wprowadzania najnowocześniejszych technologii w takich dziedzinach jak sztuczna inteligencja, obliczenia superkomputerowe i cyberbezpieczeństwo. Program będzie dysponować budżetem 7,588 mld euro i obejmie lata 2021–2027 retroaktywnie od 1 stycznia 2021 r. Teraz program musi jeszcze przyjąć Parlament Europejski.

Niedzielski: rozszerzamy obostrzenia na cały kraj

Nowe obostrzenia będą obowiązywały w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Co zostanie zamknięte? Czy wróci nauka zdalna dla klas 1-3?

Rośnie zainteresowanie arbitrażem online

Trwająca pandemia gwałtowanie zwiększyła zainteresowanie „Ultima Ratio” Pierwszym Elektronicznym Sądem Polubownym przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Na świecie działa już ponad 100 takich arbitraży online.

Skanska: przestajemy lubić pracę zdalną

Praca zdalna stała się w wielu branżach codziennością. Ale jak pokazują badania około 86 proc. polskich pracowników pojawia się dziś z różną częstotliwością w biurze mimo pandemii, z czego ponad połowa robi to codziennie.

Maciej Basiński (Maslove): Do końca walczymy o kolor pistacji [PODCAST]

Czy jakość produktu to zawsze klucz do sukcesu? Jak utrzymać się na rynku w cieniu konkurencji? Czy Polacy kochają masło orzechowe? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Czy hotele na Wielkanoc będą otwarte?

Hotelarze domagają się jasnego stanowiska rządu ws. funkcjonowania ich obiektów w Wielkanoc. Hotele to złożona machina i nie da się go wyłączyć z dnia na dzień - apeluje branża.

ZUS: rusza cykl spotkań konsultacyjnych z przedsiębiorcami

Chcemy dowiedzieć się, jak w ocenie środowiska projektowane przez nas zmiany wpłyną na komunikację z firmami – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Dlaczego przyszłość rynku zależy od graczy ze świata finansów i technologii?

Doświadczenia pandemii to nie tylko zapaść w wielu obszarach gospodarki, ale również bardzo poważna próba dla branż przyszłości. Taką też jest krajowy fintech, który bardzo dokładnie odrobił lockdownową lekcję.

COVID-19. Gastronomia i fitness na dnie

Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne w lutym wystawiły o 37% mniej faktur niż w styczniu, a pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych o 51% mniej. Buntu restauratorów i branży fitness zatem nie było.

3 sposoby, jak ograniczyć używanie smartfona w pracy

Nawet 2,5 godziny dziennie spędzają pracownicy używając smartfonów w trakcie pracy do celów niezwiązanych z obowiązkami zawodowymi – wynika z danych Screen Education. Jak ten czas ograniczyć?

Łukasz Blichewicz: Dlaczego startupowcy chcą “zdobyć Księżyc”?

Coraz więcej spółek interesuje się tzw. space-industry, której wstępna wycena pobudza wyobraźnię zarówno dużych graczy, jak i całkowicie raczkujących start-upów. Czy tylko kwestie finansowe przemawiają do portfeli początkujących przedsiębiorców? Niekoniecznie.

BDO - kolejne obowiązki dla przedsiębiorców

Od początku roku obowiązuje wymóg prowadzenia BDO w formie elektronicznej, a niej jak było dotychczas za pośrednictwem indywidualnego konta w BDO w formie papierowej. Z czego wynika ta zmiana? Czy przepisy prawa obejmują wszystkich przedsiębiorców?

Pracownik uzależniony wirtualnie - co może zrobić pracodawca?

Uzależnienie od świata wirtualnego staje się problemem zawodowym. Czy i jak można pomóc pracownikom w takiej sytuacji? Gdzie szukać wsparcia?

600 tys. zł dla zwycięzców w konkursie na innowacje

600 tys. zł czeka na zwycięzców konkursu "Polski Produkt Przyszłości" organizowanego przez PARP i NCBR. Do tegorocznej, 23. edycji konkursu zgłoszono 219 projektów. Laureaci zostaną ogłoszeni 25 marca.

Płatności w chmurze. Przewaga nowoczesnych technologii w e-commerce na przykładzie Paynow

Elastyczność, wysoka wydajność przy dużej liczbie transakcji i najbardziej popularne metody płatności – takie korzyści z płatności w chmurze zapewnia Paynow.

Automatyzacja - 100 mln pracowników przegra z robotami

Roboty w hotelach, kasy samoobsługowe w sklepach, księgowi zastąpieni przez boty – firmy optymalizują koszty stawiając na automatyzację. Wszystko wskazuje na to, że pandemia trwale zmieniła krajobraz rynku pracy.

COVID-19. Zgłoszenie na test teraz przez internet

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski - osoby, które chcą wykonać test na COVID-19 mogą zrobić to samodzielnie poprzez internet. Jak zgłosić się na test? Kto może skorzystać z takiego zgłoszenia?

Rusza kampania "Urodzeni Przedsiębiorcy" dla rozwoju niezależnego handlu

„Urodzeni Przedsiębiorcy” to inicjatywa, której misją jest docenienie, wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń oraz edukacja na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

ZPP: podatek od smartfonów jest szkodliwy dla gospodarki

Uchwalanie nowych podatków w warunkach epidemii jest nieuzasadnione i szkodliwe z punktu widzenia gospodarczego. Czy rząd wprowadzi podatek od smartfonów?

Czy Standard Usług Zdalnego Uczenia się będzie wsparciem dla firm szkoleniowych?

Standard Usług Zdalnego Uczenia się „SUZ” to rozwiązanie dla dostawców i odbiorców usług rozwojowych. Czym jest SUZ? Kto może z niego skorzytać?

REKLAMA