REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kłopoty z prywatyzacją

Dyskusja na temat tegorocznych i przyszłorocznych dochodów z prywatyzacji trwa. W opinii ekspertów Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) powstają obawy, co do realności przyszłorocznego planu zakładającego przychody z tytułu prywatyzacji w wysokości co najmniej 28,5 mld zł.

Unia ujednolica prawa jednoosobowych spółek z o.o.

W dniu 21 października 2009 r. weszła w życie Dyrektywa 2009/102/WE z dnia 16 września 2009 r. w sprawie prawa spółek, dotycząca jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (Dz. U. UE. L,  Nr 258, poz. 20). Dyrektywa ma istotne znaczenie dla Europejskiego Obszaru Gospodarczego, ponieważ ujednolica prawa jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podatkowe skutki kredytu denominowanego

Powszechną metodą pozyskiwania środków finansowych pozwalających na realizowanie inwestycji stanowi uzyskanie kredytu. Znaczną popularność zyskał kredyt indeksowany kursem waluty obcej, popularnie zwany kredytem denominowanym (waloryzowanym).

Zakwestionowanie zwolnienia lekarskiego pracownika

Jedna z pracownic jest na zwolnieniu lekarskim. Okres zwolnienia pokrywa się z terminem, w którym odmówiliśmy jej urlopu wypoczynkowego. Odmowa ma związek z reorganizacją zakładu, dlatego bardzo zależało nam na obecności w pracy tej pracownicy. Pracownica zajmuje się w firmie ochroną danych osobowych. Czy możemy w tym przypadku skutecznie podważyć zasadność zwolnienia lekarskiego?

REKLAMA

Dobra osobiste osób prawnych

Jakie wyróżnia się dobra osobiste osób prawnych? W jaki sposób chronione są dobra osobiste? Kiedy ochrona nie przysługuje? Czego może żądać poszkodowana osoba prawna?

Nadal nie wiadomo, kto może handlować w święta

1 i 11 listopada po raz kolejny obowiązuje zakaz pracy w handlu. Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) ma problemy z interpretacją tych przepisów, bo nie precyzują pojęcia placówka handlowa.

Regularne oszczędzanie szansą na godziwą emeryturę

Wysokość emerytur będzie nawet o 45% niższa od ostatniego wynagrodzenia. Szansą na spokojną starość jest regularne, długoterminowe oszczędzanie. Do wyboru są różne produkty: programy systematycznego oszczędzania w funduszach, platformy ubezpieczeniowo- inwestycyjne czy nowatorskie rozwiązanie, w którym kwota wpłacana przez 15 lat od razu w całości pracuje.

Nie zmieni się limit wpłat na IKE

Zbliża się koniec roku i zostało już niewiele czasu, aby wykorzystać w całości tegoroczny limit wpłat na indywidualne konto emerytalne.

REKLAMA

Banki nie ufają deweloperom

Zakup nowego mieszkania na kredyt jest dużo trudniejszy niż w przypadku rynku wtórnego. Wiele banków ma obostrzenia dotyczące kredytowania rynku pierwotnego i warto je poznać przed rozpoczęciem poszukiwania kredytu.

Pytania o głębokość korekty

O ile poniedziałek nie obfitował w żadne istotne publikacje danych makroekonomicznych, które mogłyby stać się pretekstem do poważniejszego ruchu, to jednak rynki mają to do tego, iż lubią zaskakiwać. W efekcie wczorajszy wieczór nie należał do najprzyjemniejszych, inwestorzy przystąpili po prostu do realizacji zysków, która doprowadziła do ponad 1 proc. spadków na Wall Street, spadku cen surowców i umocnienia dolara.

Visa Infinite Noble Banku w czołówce prestiżowych kart kredytowych

Visa Infinite Noble Banku zdobyła trzecie miejsce w konkursie na najlepszą kartę kredytową przyznawaną przez miesięcznik „Forbes”.

Mniej oszczędzamy, więcej pożyczamy

Z opublikowanych danych NBP dotyczących m.in. stanu zadłużenia Polaków i ich oszczędności zdeponowanych w bankach na koniec września można wysnuć wniosek, że konsumpcyjna machina ma się coraz lepiej.

Rząd wesprze prywatyzację pracowniczą

Rada Ministrów przyjęła program dotyczący wspierania aktywności pracowników, zwiększenia zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji, a także upowszechnienia własności obywatelskiej.

MG: spadek produkcji przemysłowej

W pierwszych trzech kwartałach tego roku produkcja przemysłowa w Polsce spadła o 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – podaje Ministerstwo Gospodarki.

Polska liczy na austriackie inwestycje

Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas konferencji poświęconej polsko-austriackiej współpracy gospodarczej zachęcał biznesmenów z Austrii do rozpoczęcia inwestycji w Polsce - podaje resort.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący możliwości wznowienia postępowania w sprawach gospodarczych

Dnia 20 października br. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki 4G POLSKA sp. z o.o. dotyczącą ograniczenia przesłanek wznowienia postępowania w sprawach gospodarczych.

Firmy chcą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Polskie firmy działające w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw planują rozwój – poinformował Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

UOKiK przyjrzał się działaniom centrów edukacyjnych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował umowy szkoły językowej TFLS, która ograniczała prawa do rozwiązania umowy i egzekwowała wyższe niż dopuszczalne odsetki w zapłacie za kurs angielskiego. Kontrola dotknęła także inne placówki edukacyjne, oferujące różne zajęcia w Olsztynie, Poznaniu i Lublinie.

Inwestorzy coraz chętniej kupują obligacje komunalne

Rynek obligacji komunalnych powinien rosnąć w kolejnych kwartałach – oceniają analitycy. Będą go napędzały m.in. rozpoczęte przez samorządy programy inwestycyjne współfinansowane ze środków UE

Ubiegający się o dotacje na biznes wciąż nie mogą się odwoływać

Pośrednicy przydzielający unijne dotacje na własny biznes nie mają specjalnej puli środków na odwołania. Przyjęte przez nich procedury odwoławcze są nieskuteczne.

Cięcie kosztów za pomocą internetowego outsourcingu

W warunkach kryzysu stałe efekty optymalizacji kosztów firma może osiągnąć poprzez przemyślaną restrukturyzację procesu zarządzania. Jednym ze sposobów na skuteczne oszczędzanie jest outsourcing płac i kadr, który dostępny jest także za pośrednictwem Internetu.

Porzucenie pracy przez pracownika

W razie porzucenia pracy przez pracownika pracodawcy często mają problem, jak powinni postąpić w takiej sytuacji i kiedy można uznać, że umowa o pracę uległa rozwiązaniu. Sytuacja ta nie jest wprost określona przez prawo pracy.

Czy można odliczyć VAT z faktury przed otrzymaniem kopii noty korygującej z akceptacją sprzedawcy

Zmieniłam adres siedziby spółki i w związku z tym wystawiłam sporo not korygujących. Kilka z nich jeszcze nie wróciło do mnie podpisanych, a muszę już w tym tygodniu złożyć deklarację VAT-7. Czy w związku z tym mogę odliczyć z tych faktur VAT?

Jak pozyskać środki finansowe na wdrożenie innowacji i transfer technologii w Polsce

Innowacyjność jest najistotniejszym wyznacznikiem procesów transformacji i rozwoju każdego regionu i kraju. Jej znaczenie w kształtowaniu nowoczesnej gospodarki nie znajduje w ostatnim czasie równego sobie. Można wręcz powiedzieć, że to koło napędowe nadające bieg rozwojowi i postępowi gospodarczemu.

Firma po upadłości nadal w rejestrze dłużników

Sąd Najwyższy w dniu 19 sierpnia 2009 roku wydał uchwałę, w której uznał, że postanowienie o zakończeniu postępowania upadłościowego wydane po zaspokojeniu przez dłużnika wszystkich wierzycieli, nie stanowi podstawy do wykreślenia go z rejestru dłużników niewypłacalnych (sygn. akt III CZP 46/09).

Za 1 listopada nie przysługuje dzień wolny

Pracownikom nie przysługuje dzień wolny w zamian za 1 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę. Firmy muszą zapłacić im jednak za nadgodziny, jeśli pracowali w trakcie zmiany czasu na zimowy.

Windows 7 z pendrive'a

Zgodnie z zapowiedziami Microsoftu - Windows 7 będzie pierwszym systemem  który można bez przeróbek zainstalować z napędu podłączanego pod port USB. Rozwiązanie to zostało przygotowane z myślą o stale rosnącym rynku netbooków.

Creative szturmuje Apple

Znana wszystkim firma Creative, producent doskonałych rozwiązań multimedialnych i urządzeń mp3, przygotowuje się do ataku na sam szczyt rynku - czyli produkt Apple Ipod.  Prezes firmy chce walczyć jakością dźwięku, funkcjonalnością i konkurencyjną ceną produkowanych przez siebie urządzeń.

Czy Windows 7 wpłynie na sprzedaż PC ?

Według przypuszczeń firmy Lenovo, znanego producenta komputerów mobilnych, który zajmuje również czwarte miejsce na rynku producentów PC premiera Windows 7 będzie miała znaczny wpływ na wzrost sprzedaży w tym segmencie.

Darmowa personalizacja Windowsa 7

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem świeżutkiej  kopii systemu Windows 7, możesz uczynić twój nowy system bardziej osobistym. Jedyne co musisz zrobić to na stronie Microsoftu odnaleźć odpowiedni dla siebie motyw.

Uniwersalna ładowarka do wszystkich komórek

To że każdy producent produkuje inną ładowarkę do swojego telefonu wie każdy. Jest to uciążliwe, szczególnie w czasach gdy telefony zmieniamy często najczęściej także zmieniając producenta. Ale oto nadchodzi rewolucja. International Telecommunication Union zatwierdziło standard pozwalający na stworzenie uniwersalnej ładowarki do komórek.

Sklepy Microsoftu sprzedaja pełną parą

Microsoft rozpoczął ekspansję na kolejnym rynku. Ruszyła sprzedaż komputerów i oprogramowania firm trzecich w sklepach internetowych giganta z Redmont. W ten sposób próbuje on zwiększyć rywalizację z największym potencjalnym konkurentem - Apple.

Świateczne zakupy pracowników

Podobno osoby pracujące przed komputerem sporo czasu przeznaczonego na pracę spędzają prywatnie w internecie. Według badań dotyczących świąt przeciętny pracownik może  poświęcić dwa dni robocze na e-zakupy przed świętami. Według ankietowanych jest to sposób na nudę w pracy.

W poniedziałek było spokojnie na rynku walutowym

Tak spokojnie na złotym, jak dzisiaj, nie było chyba od dawna. Notowania EUR/PLN pozostawały w okolicach 4,17-4,18, a USD/PLN 2,77-2,79. Inwestorów dopadł istny marazm, co można tłumaczyć brakiem istotnych publikacji z rynków światowych.

Warszawa kontra Wall Street

Piątkowe rekordy warszawska giełda ustanawiała na przekór kiepskim notowaniom na Wall Street. Dziś płaciła za to „karę”, choć jej wymiar nie był zbyt wysoki. Nie pomagało nam bardzo optymistyczne rozpoczęcie sesji za oceanem. Okazało się, że nasi inwestorzy znów wykazali się niezłym wyczuciem, bo nastroje ich amerykańskich kolegów szybko się pogorszyły.

Internauci z Niemiec są bezpieczni

Jak widać Francuzi nie we wszystkim są godni naśladowania. Nowo koalicja rządząca w Niemczech uznała, że rozwiązanie to nie będzie skuteczne. Rozwiązaniem sprawy piractwa sieciowego mają się zając sami zainteresowani.

Dlaczego MySpace przegrał ?

Jeszcze parę lat temu nikt nie słyszał o Marku Zuckerbergu i jego Facebooku. Wtedy to najmłodsze dziecko News Corp. -  MySpace prowadził w rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Dzisiejszą rzeczywistość wszyscy znamy, MySpace jest daleko w tyle i jest to wina zbyt małej liczby innowacji.

Kaspersky odnalazł spam na YouTube

W czasie kryzysu skuteczna reklama liczy się jak nigdy przedtem. Problem w tym, że skuteczna, oznacza często reklamę inwazyjną lub spam. Analitycy Kasperskiego odpowiedzialni za analizę spamu zarejestrowali masowe wysyłki e-maili z filmami o treści reklamowej prosto z...YouTube.

Nauka współpracuje z biznesem

Szkoła Główna Handlowa warz ze Związkiem Banków Polskich, Biurem Informacji Kredytowej i InfoMonitorem Biurem Informacji Gospodarczej podpisały porozumienie dotyczące współpracy w celu poszerzania wiedzy w zakresie wykorzystywania informacji gospodarczych w biznesie.

Sąd zakwestionował postanowienie UOKiK w umowach BRE Banku

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone jedno z dwóch zakwestionowanych przez UOKiK postanowień w umowach kredytów hipotecznych stosowane przez BRE Bank.

Ruszył przetarg na bony skarbowe

Dziś ruszył przetarg na bony skarbowe, o którym poinformowało Ministerstwo Finansów. Rozliczenie tego przetargu zostanie zakończone 28 października br. o godzinie 14:00.

Wzrasta liczba emerytów i rencistów

Przeciętna liczba emerytów i rencistów w okresie od stycznia do września br. wyniosła ponad 9, 339 mln osób i była większa niż przed rokiem o 1,1 proc. - informuje GUS.

Jest uchwała w sprawie wyboru Prokuratora Generalnego

Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła Uchwałę nr751/2009 w sprawie Regulaminu wyboru kandydatów na stanowisko Prokuratora Generalnego.

Polskie firmy technologiczne w czołówce rankingu Deloitte

Polskie firmy technologiczne zajęły pozycje liderów w dziesiątej edycji rankingu Technology Fast 50 przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
W tegorocznym edycji, w której udział wzięły firmy z 10 krajów regionu dominują producenci oprogramowania. Z kolei spółki zakwalifikowane do rankingu odnotowały średni wzrost rzędu 933 proc.

GUS: poprawa nastrojów konsumentów

Główny Urząd Statystyczny (GUS) w III kwartale tego roku odnotował poprawę nastrojów konsumenckich. Eksperci podają, że lepsze wyniki mogą pośrednio świadczyć o poprawie niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych, którą obserwowano od IV kwartału ubiegłego roku.

Kiedy płatnik może opłacać składki na ZUS przekazem pocztowym

Jesteśmy niewielką firmą zatrudniającą 2 pracowników, której działalność polega na wysyłkowej sprzedaży sprzętu elektronicznego. Zamierzamy rozszerzyć działalność przez sprzedaż na terenie całego kraju specjalistycznego sprzętu medycznego. Mamy zamiar być konkurencyjni na rynku i oferować nasze produkty po niższych cenach. Obecnie osiągamy niewielki obrót (nieprzekraczający miliona złotych). Dążymy do ograniczenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego wybraliśmy tańszego operatora telefonicznego i chcemy zrezygnować z usług bankowych. Czy moglibyśmy opłacać składki na ubezpieczenia społeczne przekazem pocztowym? Czy fakt, że wcześniej opłacaliśmy składki w formie bezgotówkowej za pomocą rachunku bankowego może nam teraz uniemożliwić opłacanie składek przekazem pocztowym?

Przedsiębiorco ubezpiecz się przed ryzykiem

Przedsiębiorcy handlujący z firmami zagranicznymi narażają się na liczne ryzyka. Polegają one nie tylko na niebezpieczeństwach związanych z możliwością nieotrzymania zapłaty za towary, ale także ze zmiennością kursu walutowego czy z zagrożeniami politycznymi. Jednak przed tym wszystkim można się ubezpieczyć.

Jak zabezpieczyć unijną dotację

Gwarancją sukcesu każdego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest skuteczne i trwałe jego finansowe zabezpieczenie. Przedsiębiorcy powinni zapewnić wystarczające środki tak, aby zagwarantować płynną i terminową realizację planowanej inwestycji.

Firma wyda RMUA raz na kwartał

Pracodawcy będą mogli sporządzać druki RMUA raz na kwartał, co zmniejszy obowiązki administracyjne oraz koszty ponoszone przez firmy.

Kłopoty finansowe ma 70 proc. firm odzieżowych

Sieci handlujące odzieżą bronią się przed kryzysem, ale wielu producentów tekstyliów jest na granicy bankructwa. Główny powód to import z Azji.

REKLAMA