reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorca decyduje, jak wykonać zamówienie

Przedsiębiorca decyduje, jak wykonać zamówienie

Przy opisie przedmiotu zamówienia zamawiający musi zachować zasady uczciwej konkurencji. Nie może nakazywać przedsiębiorcom, jak wykonać zamówienie.


ORZECZENIE 

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach rozpoczęła postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na zakup dwóch samochodów pożarniczych. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe w Kielcach wniosło jednak protest na postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zarzuciło zamawiającemu naruszenie zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Przedsiębiorstwo domagało się usunięcia ze specyfikacji kilku zapisów dotyczących technicznych rozwiązań w zamawianych samochodach, jak np. ich długość czy norma czystości emisji spalin. Jego zdaniem wymagania te ograniczały konkurencję i nie były uzasadnione obowiązującymi przepisami ani potrzebami.

Zamawiający - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej zgodziła się tylko z jednym zarzutem protestu. Zmieniła więc tylko jeden zapis swojej specyfikacji i na jego podstawie kontynuowała procedurę przetargową. Protestująca spółka nie zgodziła się jednak z takim postępowaniem zamawiającego i odwołała się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W swoim odwołaniu podtrzymała wszystkie zarzuty, jakie podnosiła w proteście.

Więcej:  Przedsiębiorca decyduje, jak wykonać zamówienie

Jerzy Kowalski

jerzy.kowalski@ infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

M&M Księgi Rachunkowe

M&M Księgi Rachunkowe to nie tylko profesjonalna obsługa księgowo-podatkowa dla firm, a realne wsparcie biznesu na różnych płaszczyznach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama