REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Realizacja konwencji o prawach dziecka ma być priorytetem rządu

Rada Ministrów przyjęła informację dotyczącą realizacji Konwencji o Prawach Dziecka, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r., w dwudziestą rocznicę jej podpisania, przedłożoną przez ministra edukacji narodowej.

Zasady przyznawania emerytur pomostowych są zgodne z konstytucją

W dniu 16 marca 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Grupy posłów na Sejm dotyczący zasad przyznawania emerytur pomostowych. Zasady przyznawania emerytur pomostowych uznał za zgodne z ustawą zasadniczą.

Zmiany w postępowaniu sądowym

Celem przyjętej przez Radę Ministrów nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego jest usprawnienie postępowania sądowego. Wśród zmian pojawi się zaproponowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości możliwość nagrywania rozpraw, czyli tzw. protokół elektroniczny.

Trwa rajd indeksów na giełdach światowych

Czwartkowa sesja w USA zakończyła się wzrostem Dow Jonesa - już ósmym z kolei. Rajd indeksów na światowych giełdach trwa już trzeci tydzień, raczej nie po to, by zakończyć się właśnie dziś.

REKLAMA

Ubieraj się stosownie do branży

„Wygląd zewnętrzny człowieka to strona tytułowa jego wnętrza” – mówi przysłowie perskie. Zadbany wygląd ma decydujące znaczenie dla powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. W ciągu trzech pierwszych minut najsilniej skupia się na nas uwaga rozmówcy i to pierwsze wrażenie jest właśnie wizualne. Aż do 90 proc. tego, co właściwie chcemy powiedzieć, wyrażamy mimiką, gestem i językiem naszego ciała. 

Jak działają polisy na kartach kredytowych

Wystawcy prestiżowych kart kredytowych często dodają atrakcyjne z pozoru ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Niestety świadczenia wynikające z ubezpieczenia przysługują dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków.

Firmy turystyczne zmniejszyły liczbę ofert

Większa o nawet 40 proc. sprzedaż zagranicznych wycieczek na lato, przy spadku liczby ofert o ponad 20 proc. w stosunku do roku ubiegłego, oznacza, że w środku sezonu może już nie być wolnych miejsc

Dane makroekonomiczne nie wpłynęły na rynek giełdowy

Czwartkowa sesja (18 marca br.) na giełdach europejskich zakończyła się spadkami. Indeksy po słabym początku dnia mozolnie starały się odrabiać straty, ale strach przed korektą w USA wziął górę.

REKLAMA

Za mało informacji o terminach oczekiwania na unijne dotacje

Nigdy bym nie starał się o unijne pieniądze, gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądało – słyszymy od przedsiębiorców, którzy często ponad rok czekają na przyznanie im dotacji.

Odpowiedni wybór formy opodatkowania firmy przyniesie duże oszczędności

Jeżeli zakładasz swój biznes musisz zadecydować w jakiej formie będą opodatkowane dochody (przychody) firmy. Nie jest to oczywiście banalna kwestia. Trafna decyzja może przynieść firmie spore oszczędności.

Strona www wizytówką Twojej firmy

Nie tylko kandydaci poszukujący pracy powinni dbać o to, jak są postrzegani w internecie. Kiedy zapraszasz na rozmowę rekrutacyjną kandydata, kiedy rozpoczynasz współpracę z kimś nowym, bardzo często ta osoba szuka informacji o Twojej firmie w internecie.

Świadczenia pieniężne w transakcjach handlowych

Ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych dopuszcza naliczanie dłużnikowi odsetek także za okres przed terminem wymagalności. Nie zawsze jednak będzie to korzystne dla wierzyciela.

Windykacja elektroniczna ma pomóc w spłaceniu długu

Długi to dla Polaków często wstydliwy problem. Jak pokazują badania, poczucie wstydu i lęk przed kontaktem z windykatorem powodują, że osoby zadłużone unikają rozmów na temat rozwiązania problemów ze spłatą zaległości.

Polacy wstydzą się przyznawać do długów

Dwa dominujące odczucia, które towarzyszą zadłużaniu się, to wstyd i strach. Dla ponad połowy respondentów popadnięcie w nadmierne zadłużenie jest wstydliwym problemem. Co trzeci respondent odczuwa strach na myśl o ewentualnym znalezieniu się w stanie nadmiernego zadłużenia - wynika z badania, które zostało przeprowadzone przez zespół Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi SWPS.

Ile czasu poświęcamy na dojazd do pracy

Według danych Eurofound, dojazd do i z pracy zajmuje statystycznemu Polakowi 42,2 minuty dziennie. Dla porównania: mieszkańcy Rumunii poświęcają tej czynności niemal 54 minuty, a Estończycy – 48,5.

Euro traci zdobytą pozycję

Wspólna waluta już wczoraj (18 marca br.) zaczęła oddawać swój dorobek, uskładany w pierwszych dniach tygodnia. Po podejściu w środę w okolice poziomu 1,38 dolara za euro, wieczorem staniała o centa. Ta tendencja była kontynuowana ze sporym impetem.

Korekty na giełdach światowych

Do czternastu razy sztuka, tyle bowiem było wzrostowych sesji pod rząd w ostatnim czasie w przypadku S&P500. Wypada tylko pogratulować bykom. Wątpiący w siłę rynku pewnie się i tak nie przekonali. Może uda się im następnym razem.

Spadki na GPW

Osłabienie byczych zapałów w drugie części sesji (18 marca br.) miało swoją kontynuację, tyle że już w postaci korekty „z prawdziwego zdarzenia”. Indeks największych spółek, największy bohater środowych notowań, zaczął od spadku o nieco ponad 0,2 proc. Już po godzinie handlu skala spadku zwiększyła się do 0,6 proc.

By skorzystać z uproszczeń w VAT, podatnicy muszą zainwestować w nowe oprogramowanie

Z początkiem 2010 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, wprowadzająca trzy unijne dyrektywy. Jak te zmiany wpłyną na sytuację podatników?

Spółka odliczy VAT od aportu

Nowo zawiązana spółka, otrzymując wkład i fakturę od wspólnika wnoszącego aport, może odliczyć podatek naliczony, nawet jeśli wcześniej nie wykonywała czynności opodatkowanych.

Jak przygotować projekt pod dotacje

Decyzja o składaniu wniosku powinna wynikać z identyfikacji problemów firmy i chęci ich likwidacji, a nie tylko z dostępności funduszy unijnych.

Umorzenie zaległości podatkowej

Firma handlowa została zlikwidowana z dniem 31 stycznia 2009 r. Decyzją z 3 marca 2009 r. urząd skarbowy stwierdził zaległość podatkową w kwocie 6778 zł. Czy istnieje jakakolwiek szansa, aby urząd skarbowy umorzył to zobowiązanie, biorąc pod uwagę bardzo ciężką sytuację przedsiębiorcy (liczne długi cywilnoprawne)?

Jak zbudować najlepszy zespół handlowców

Handlowcy są odpowiedzialni za realizację najważniejszego zadania dla powodzenia każdej firmy i dobrobytu jej właścicieli - sprzedaży. To oni pracują na rentowność przedsiębiorstwa i realizację jego celów budżetowych oraz wizerunek.

Przywileje utrudniają zatrudnienie niepełnosprawnych

Tylko co piąta młoda osoba niepełnosprawna zawiesiłaby swoje prawo do renty w zamian za podjęcie pracy.

Polska prosi o prawo do 208,5 mln ton CO2 dla firm

Polska zaproponowała KE, by roczny limit emisji CO2 przez polskie firmy wynosił 208,5 mln ton - wynika z ogłoszonego projektu krajowego rozdziału uprawnień do emisji. KE, która ma oficjalnie zatwierdzić kwotę, cieszy się z przedstawienia propozycji.

Zasiłek - także dla zatrudnionych na umowę o dzieło

Rozszerzenie kręgu uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych o osoby wcześniej zatrudnione na podstawie umowy o dzieło - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jak sprawdzić adres MAC (Windows XP / Vista / 7)

Instalując w domu Wi-Fi musimy uzupełnić system o pewne dane – innymi słowy skonfigurować router. Jedną z najważniejszych informacji jest adres MAC, unikatowy dla każdego użytkownika. Sprawdzić możemy go bardzo łatwo poprzez polecenie uruchom.

Wyłączamy dwukrotne klikanie (Windows XP/ Vista/7)

System Windows przyzwyczaił nas od samego początku do podwójnego klikania. Niestety dzisiaj większość internautów korzysta z komputerów przenośnych, a używając touchpada wygodniej jest klikać raz. Jeśli chcemy możemy dokonać zmian w ustawieniach i skonfigurować tak, aby działał szybko i sprawnie.

Usuwamy równoległy system (Windows XP/Vista/7)

Zdarza się, że mamy zainstalowane na komputerze dwa systemy operacyjne. Często ten drugi instalujemy aby wypróbować nowe rozwiązania (np. Windows 7). Jeśli podejmiemy decyzję jakiego systemu używać, usuwając dla wygody ten drugi nie musimy wcale formatować dysku. Możemy usunąć tylko jeden z nic bez wykonywania zbędnych operacji.

Łagodna korekta na warszawskim parkiecie

Korekta obchodzi się na razie z trwającym ponad rok trendem bardzo łagodnie. Inwestorzy zachowują się tak, jakby żadnych zagrożeń dla jego kontynuacji nie dostrzegali. Trzeba jednak mieć świadomość, że ta sielska atmosfera może się lada moment zmienić. Póki co, akcje nie parzą nikogo w ręce, więc nie należy się spodziewać zbyt nerwowych ruchów. Tym bardziej, że w najbliższych dniach nie ma w planie publikacji istotnych danych makroekonomicznych.

Stacje telewizyjne zarabiają na product placemencie

Największe polskie stacje telewizyjne zarobiły przez pierwsze dwa miesiące tego roku ponad milion złotych na ukrytej reklamie w swoich serialach.

Nasza-Klasa zapłaci karę

5 tys. zł odszkodowania ma zapłacić portal społecznościowy Nasza-Klasa za bezprawne wykorzystanie wizerunku Krzysztofa R. z Głogowa - taką decyzję podjął dziś wrocławski sąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Łatwiej kupić większe mieszkanie na kredyt

Rodzina zarabiająca dwie średnie pensje może kupić na kredyt w Łodzi mieszkanie o powierzchni ponad 86 m2. Sytuacja podobnej rodziny w Warszawie wygląda znacznie gorzej, przy takich samych zarobkach kredytu wystarczy zaledwie na 46m2.

Firmy częściej korzystają z outsourcingu

Firmy europejskie coraz częściej korzystają z outsourcingu usług, w tym usług księgowych. Na outsourcing i optymalizację kosztów decydują się również instytucje publiczne.

Kurs euro wrażliwy na greckie problemy

Jeszcze w środę rano można było mieć nadzieję, iż „neutralny” komunikat FED-u w połączeniu z rysującym się planem pomocy dla Grecji ze strony państw strefy euro (co prawda możliwym do użycia w ostateczności, ale jednak to coś), pozwolą na nieco większe odbicie notowań euro, zwłaszcza, że na chwilę kurs EUR/USD znalazł się powyżej poziomu 1,38.

Na czym polega cash pool?

Cash pool jest stosunkowo złożonym narzędziem przeznaczonym dla grup kapitałowych- polega na skoncentrowaniu środków z indywidualnych rachunków bankowych podmiotów powiązanych, w celu ich łącznego zarządzania przy wykorzystaniu efektu skali (większy może więcej).

Większe zabezpieczenie w bankowości internetowej

Banki wdrażają dodatkowe zabezpieczenia transakcji internetowych. Funkcjonalność bankowości elektronicznej w Polbanku została rozszerzona o autoryzację transakcji za pomocą jednorazowych haseł SMS. Stosowany dotychczas certyfikat cyfrowy będzie nadal dostępny.

Urząd skarbowy kredytuje małe firmy

Kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką „ofertę” dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie.

Niezapłacone opłaty abonamentowe na celowniku fiskusa

Nieopłacony abonament radiowo-telewizyjny będzie egzekwował naczelnik urzędu skarbowego.

Fundacje otrzymają dotacje z budżetu

150 tys. złotych dla Fundacji Dzieci Niczyje na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży w 2010 roku przyznał Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA przekaże również 100 tys. złotych Fundacji Itaka, która będzie obsługiwać telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci. Oferty tych dwóch organizacji pozarządowych otrzymały dofinansowanie w ramach otwartych konkursów.

Rekomendacja T uderzy w rynek kredytów hipotecznych

Nawet 3 mln osób o najniższych dochodach może stracić dostęp do kredytów gotówkowych i ratalnych w związku z wprowadzeniem Rekomendacji T. Przykład Wielkiej Brytanii pokazuje, że po wprowadzeniu podobnych regulacji, 37 proc. popytu na kredyty przeszło z banków do instytucji parabankowych, które w Polsce nie podlegają nadzorowi.

Ranking lokat bankowych - marzec 2010

W marcu zaobserwować można coraz więcej zmian w oprocentowaniu lokat. Po stabilizacji w pierwszych tygodniach roku i obniżkach w lutym, pojawiły się pierwsze sygnały zmian na lepsze. Część banków nieznacznie obniża oprocentowanie, ale widać też zwiększającą się konkurencję o pieniądze klientów.

Umowna i sądowa waloryzacja świadczeń pieniężnych

Wzrost cen surowców, materiałów, energii czy robocizny może się często okazać dużym zaskoczeniem dla kontrahenta, niedostosowanego do nowej sytuacji na rynku, szczególnie kiedy spełnienie świadczenia odłożone jest w czasie. Aby uchronić się przed spadkiem siły nabywczej pieniądza spowodowanego inflacją, można załączyć do umowy klauzulę waloryzacyjną. Waloryzacja polega na przeliczeniu oznaczonej kwoty (świadczenia) według określonego kryterium.

Nieruchomości wakacyjne kuszą Polaków

Po spadkach cen przekraczających nawet 60 proc. warto zwrócić uwagę na nieruchomości wakacyjne i apartamenty w Europie. Rentowność takich inwestycji zazwyczaj zawiera się w przedziale 3 - 7 proc. w skali roku, co niejednokrotnie przewyższa stopę zwrotu możliwą do uzyskania z dostępnych obecnie lokat – wynika z analizy Home Broker. Dla osób, które nie chcą podejmować ryzyka kursowego, alternatywą może być inwestycja w „condohotel” w Polsce.

Zła historia kredytowa w BIK nie przekreśla szansy na kredyt

Informacje o nieterminowym regulowaniu zobowiązań wobec banków trafiają do bazy Biura Informacji Kredytowej. Dane o zaległości w spłacie kredytu nie zawsze przekreślają szanse na nowy kredyt. Rozstrzygające może być to czy zaległość powstała z powodu niefrasobliwości kredytobiorcy, czy na przykład z powodu wypadku losowego.

Dobre prognozy dla złota

Od 12 marca br. cena złota zaczęła ponownie wzrastać, na dzień 16 marca br. złoto kosztowało 1126.65 dolarów za uncję. Historyczny rekord ceny złota wynosi 1226,20 USD i został pobity na początku grudnia ubiegłego roku.

Wzrosty na giełdach

W środę (17 marca br.) na parkietach europejskich ponownie dominowali kupujący, komunikat towarzyszący wtorkowej decyzji FOMC wpłynął na optymizm graczy. Wczorajszy dzień nie przyniósł zbyt wielu danych makroekonomicznych, więc gracze w Europie bazowali głównie na zachowaniu innych światowych parkietów, na których również dominowała strona popytowa.

Samochód zachętą dla pracownika

Możliwość użytkowania służbowego auta, albo coraz częściej – jego klasa są ważnym czynnikiem, niejednokrotnie decydującym o przyjęciu lub odrzuceniu oferty pracy. Czy motywowanie najlepszych pracowników za pomocą służbowego pojazdu może się opłacać?

Nowe stawki w programie Rodzina na Swoim

Od 1 kwietnia br. zaczną obowiązywać nowe stawki w programie Rodzina na Swoim. Górna granica ceny metra kwadratowego mieszkania, do której można uzyskać rządową dopłatę znów wzrasta.

Nowe dowody osobiste są bardziej bezpieczne

Bardziej bezpieczne, umożliwiające elektroniczny kontakt z urzędami, wzbogacone o elektroniczny nośnik danych (tzw. chip) z miejscem na kwalifikowany e-podpis – takie będą nowe wielofunkcyjne dowody osobiste. Rada Ministrów przyjęła 16 marca br. projekt ustawy o dowodach osobistych. Jeśli propozycja MSWiA zyska aprobatę parlamentu i prezydenta, wydawanie dowodów z mikroprocesorem rozpocznie się od 1 stycznia 2011 roku.

REKLAMA