reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

MG przekazało ponad 25 mln zł na projekt „Droga do Polski przedsiębiorczej”.

Dzięki tym funduszom na najlepszych uczelniach w całej Polsce tworzone są warunki do rozwoju przedsiębiorczości środowiska akademickiego - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas wizyty w warszawskich Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP) 9 kwietnia br.

O zaangażowaniu i poparciu Ministerstwa Gospodarki dla projektu wiceminister Rafał Baniak mówił podczas spotkań z kadrą zarządzającą poszczególnymi AIP.

- Najistotniejszym efektem działania Inkubatorów jest tworzenie aktywnej wspólnoty młodych ludzi, skupionych wokół kluczowych ośrodków naukowo-biznesowych w Polsce – ocenił.

Wyraził ponadto nadzieję, że projekt przyczyni się do poprawy wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, co w przyszłości ułatwi pozyskiwanie inwestorów zagranicznych, oraz ekspansję polskich przedsiębiorstw w Europie i na świecie.

Podczas spotkań z władzami uczelni wiceminister Baniak poruszył kwestie współpracy inkubatorów i uczelni, z których się wywodzą.

- Ma to szczególne znaczenie dla promowania wspólnych inicjatyw – podkreślił wiceminister. - To także realna korzyść dla uczelni, która jako gospodarz AIP współpracuje z partnerami biznesowymi, kreując swoją renomę i sieć powiązań – dodał.

Jednym z elementów wizyty wiceministra na uczelniach było spotkanie z beneficjentami AIP Politechniki Warszawskiej, które stało się okazją do wymiany doświadczeń młodych przedsiębiorców, prezentacji ich osiągnięć oraz planów na przyszłość.
Wiceminister Rafał Baniak odwiedził AIP w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej.

Projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości „Droga do Polski przedsiębiorczej” zakłada m.in.:
1. wypromowanie ok. 400 firm, w tym ok. 250 firm innowacyjnych
2. przeanalizowanie ok. 5 000 pomysłów biznesowych
3. wyposażenie ok. 300 stanowisk pracy przeznaczonych dla osób realizujących projekty gospodarcze w ramach AIP oraz 70 w ramach AIP Business Link (BL).
Wartość usług wyświadczonych firmom w ramach AIP BL szacowana jest na ok. 9,5 mln zł.

Polecamy: Zakładam firmę Wieszjak.pl

MG/IK

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HILLS LTS

HILLS Legal & Tax Solutions S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama