REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podwyższenie podatków jako nadzwyczajna zmiana stosunków

Cena określona w umowie najczęściej zawiera w sobie podatek VAT. W takiej sytuacji zmiana stawek podatkowych może być kłopotów dla jednego z kontrahentów. Jak na to zareagować?

Loterie online - jak nie dać się oszukać

Dostałeś powiadomienie o wygranej w loterii, w której nie brałeś udziału? Nie daj się nabrać. Przeczytaj poradnik, który pomoże zdemaskować oszustów.

Błędna stawka VAT w ofercie

Błędna stawka VAT w ofercie to nieprawidłowość w obliczaniu ceny, jeżeli nie zaistniały ustawowe przesłanki omyłki.

Web Apps Word – edytowanie tekstu w chmurze?

Wiemy już, jakie zalety posiada PowerPoint Web App. Czy podobne funkcje charakteryzują Word Web App? Czy to to samo co tradycyjny Microsoft Word? O tym, co oferuje aplikacja oraz jakie ma ograniczenia przeczytamy w poniższym przewodniku.

REKLAMA

Web Apps PowerPoint – co to jest i jak działa?

Web App PowerPoint to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu nie będziemy musieli nosić ze sobą wszystkich prezentacji zapisanych na pendrive’ach. Aplikacja przenosi wszystkie funkcje z PowerPointa do przeglądarki internetowej. Wszystkie prezentacje przechowywane są w chmurze, dzięki czemu zawsze mamy do nich dostęp. Jak to działa?

Panasonic TU311 – telefon komórkowy stworzony z myślą o seniorach

Obecnie niemal wszyscy producenci ścigają się w niepisanym wyścigu na wielkość wyświetlaczy, moc procesora czy rozdzielczość aparatu fotograficznego zapominając często o podstawowej sprawie – funkcjonalności. Na szczęście od czasu do czasu na rynku pojawia się model, który jest nad wyraz funkcjonalny. Firma Panasonic stworzyła właśnie łatwy w obsłudze telefon komórkowy TU311 przeznaczony dla seniorów.

Spark – ciekawy tablet za rozsądną cenę?

Na rynku ze świeczką szukać tabletów, nad którymi kontrolę pełni system inni niż Android. Większość urządzeń jest niemal taka sama, a jedyną różnicą są dodatkowe aplikacje producenta i nakładki. Ponadto wyszukanie na rynku ciekawego urządzenia w cenie poniżej 200 euro również nie jest łatwe. Na szczęście od czasu do czasu pojawiają się takie perełki jak Spark. Czym charakteryzuje się owo urządzenie?

Trak tPAD-7124 z 3G – sukces czy porażka?

Targi CES 2012 pokazały, że już wkrótce na rynku możemy spodziewać się wielu niedrogich tabletów z systemem Android Ice Cream Sandwich. Niestety takie informacje nie są korzystne dla urządzeń, które obecnie wchodzą na rynek, a posiadają starsze wersje systemu bez możliwości aktualizacji. Jednym z takich urządzeń jest Trak tPAD-7124.

REKLAMA

Elektroniczne zamówienia przyniosły oszczędności

Urząd Zamówień Publicznych opublikował dane statystyczne odnoszące się do licytacji oraz aukcji elektronicznych na platformach UZP. E-zamówienia przyniosły oszczędności.

Ostatni dzień na złożenie przez firmy ZUS IWA

Przedsiębiorcy, którzy w 2011 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych muszą do 31 stycznia złożyć informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA.

Firmy chcą preferencji podatkowych od samorządów miast

Podlascy przedsiębiorcy oczekują od samorządów największych miast w regionie - Białegostoku, Łomży i Suwałk - jeszcze większych preferencji w podatkach lokalnych i dalszego rozwoju infrastruktury transportowej.

Kiedy pracodawca nabywa prawa do utworu swojego pracownika?

Projektanci obuwia czy ubrań, dekoratorzy wnętrz, dziennikarze, graficy komputerowi, floryści - to niewielka część osób wykonujących pracę o charakterze twórczym w ramach stosunku pracy. Czy przygotowanymi w ten sposób utworami twórcy (pracownicy) mogą swobodnie dysponować?

Czy wprowadzić w firmie kodeks etyki?

Firmy, które zastanawiają się nad wprowadzeniem kodeksów etyki, stają przed dylematem nie tylko organizacyjnym, lecz wręcz moralnym. Czy firma ma prawo określać etyczne wzory zachowań? Czy wprowadzając zasady etyczne, nie łamie granic prywatności swoich pracowników. Dlatego kluczowe jest udzielenie odpowiedzi na pytanie o cel wprowadzania kodeksu etycznego.

Oszczędzanie w czasach kryzysu

Czy warto oszczędzać w czasach kryzysu? Czym charakteryzują się poszczególne produkty oszczędnościowe i które oferty są aktualnie najkorzystniejsze? Eksperci przekonują, że obecna sytuacja rynkowa sprzyja oszczędzającym.

Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2012 roku

Pod koniec roku dochodzi do weryfikacji cen energii elektrycznej. Co należy wiedzieć o cenach energii elektrycznej, które obowiązują od 2012 roku? Przyjrzyjmy się cenom energii elektrycznej w poszczególnych miastach.

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Dowiedz się w jaki sposób zaoszczędzić kupując auto na firmę. Jaka forma finansowania jest lepsza - kredyt czy leasing?

Roszczenia pieniężne w sprawach gospodarczych

Sprawy między przedsiębiorca są rozpoznawane w postępowaniu gospodarczym. Nie wolno jednak zapominać, że zastosowanie mogą mieć także inne odrębne tryby postępowania.

Zakup samochodu a odliczenie VAT w 2012

W okresie 2011/2012 nie ma możliwości nabycia samochodu na preferencyjnych zasadach obowiązujących od roku 2004. Prawo do odliczenia VAT przy zakupie auta jest ograniczone od 2011 roku.

Dziurawy rejestr utrudnia odnalezienie firm

Pół miliona przedsiębiorców nie figuruje w ewidencji gospodarczej. Utrudnia to prowadzenie działalności i sprawdzanie kontrahentów. Kłopoty mają się skończyć za trzy miesiące - informuje "Rzeczpospolita".

Kryzys? Nie. Polacy nadal kupują

W grudniu 2011 roku sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 8,6 proc. proc. - podał GUS. Polacy zrobili w grudniu jeszcze większe zakupy niż w 2010 roku.

Kiedy następuje zmiana umowy spółki?

W realiach biznesowych nic nie jest stałe. Zmiany formy działalności gospodarczej są dość częstym zjawiskiem. Dlatego też przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że opodatkowaniu z tytułu czynności prawnych podlega nie tylko zawiązanie umowy spółki, ale także niektóre jej zmiany, a te wcale nie muszą wiązać się z faktyczną zmianą zapisów umowy.

Do 31 stycznia złóż PIT-4R

Deklarację PIT-4R pracodawcy są zobowiązani złożyć do ostatniego dnia stycznia. Deklaracja ta dotyczy zaliczek na podatek dochodowy, pobranych od pracownika w poprzednim roku podatkowym.

Kiedy pracodawca nie może zlecić nadgodzin

Pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych, gdy wynika to ze szczególnych potrzeb. Jednak taka praca powinna mieć charakter incydentalny, a liczba przepracowanych nadgodzin mieścić się w limicie określonym w Kodeksie pracy.

75 proc. prezesów firm zakłada wzrost przychodów w 2012 r.

Wzrostu przychodów w 2012 r. spodziewa się 75 proc. prezesów polskich firm, w tym 28 proc. z nich jest tego bardzo pewnych, a 47 proc. należy do grupy umiarkowanych optymistów - wynika z przeprowadzonego przez PwC 15. corocznego badania "CEO Survey 2012".

Opłaty za odtwarzanie muzyki

Za odtwarzanie muzyki trzeba płacić organizacjom zbiorowego zarządzanie, dotyczy to zarówno restauracji, sklepów, DJ-ów, jak i imprez karaoke, czy szkół organizujących studniówki.

Jak wypłacać gotówkę z usługą Cash Back?

Pod koniec III kwartału 2011 r. w Polsce istniało 17 057 bankomatów, z których pochodziła prawie cała nasza gotówka. Nie każdy jednak wie, że niewielkie kwoty gotówkowe można również wypłacić przy kasie. Pobieranie gotówki w trakcie zakupów jest możliwe dzięki usłudze Cash Back.

Pomysły na poprawę zdolności kredytowej

Zdolności kredytowe można podnieść nawet o 10 proc. W tym celu trzeba jednak zrezygnować z kart kredytowych i uregulować inne zobowiązania, żeby nie psuć sobie zdolności kredytowej. Osoby, zainteresowane wyższą zdolnością kredytową, mogą wykorzystać kilka ciekawych pomysłów.

Kiedy deweloper pokaże mieszkanie na budowie?

Osoby, zainteresowane mieszkaniem na rynku pierwotnym, często mają problem z podjęciem decyzji. Dlatego większość deweloperów zdecydowała się na oprowadzanie po mieszkaniach w budowie. Dzięki temu możemy sprawdzić ustawność i przekonać się, jaki widok będzie rozpościerał się z mieszkań na poszczególnych piętrach.

Przedsiębiorca z usług banku korzysta w ostateczności

Co trzecia firma nie korzysta z dodatkowych produktów jakie są w ofercie banków. Jeżeli jednak przedsiębiorca zdecyduje się na wyjście poza standardową ofertę, jego wybór częściej pada na instrumenty dające szybki dostęp do środków na bieżącą działalność niż na inwestycje i rozwój - wynika z badania przeprowadzonego przez program Rzetelna Firma. Jednocześnie 70 proc. przedsiębiorców korzysta z usług tylko jednego banku.

Inwestorzy skarżą się na polskie prawo pracy i system podatkowy

Zagraniczne firmy inwestujące w Polsce uważają, że największymi barierami w prowadzeniu biznesu w naszym kraju są ostre kryteria dotyczące przydzielania zachęt inwestycyjnych, przepisy prawa pracy i skomplikowany system podatkowy - wynika z raportu PAIiIZ.

HTC Primo – nowy smartfon na horyzoncie

Już wkrótce na rynku pojawi się nowy telefon firmy HTC wyposażony w system operacyjny Android. Co prawda producent nie zdradził zbyt wielu informacji na temat nowego urządzenia, niemniej jednak znamy kilka pozycji ze specyfikacji. Czy HTC Primo jest wart uwagi?

BlackBerry PlayBook – kolejne podejście RIM do tematu tabletów

Jakiś czas temu firma RIM zapowiedziała wypuszczenie tabletu BlackBerry PlayBook. Niestety urządzenie okazało się klapą i umarło śmiercią naturalną. Rzadko zdarza się jednak tak, że firma chce spróbować jeszcze raz. Tak właśnie jest z firmą RIM, która nie poddaje się i planuje wypuścić nowe urządzenia na rynek.

Star 3 i Star 3 DUOS – nowe i niedrogie smartfon Samsunga

Większość firm skupia się na swoich flagowych modelach z imponującymi parametrami i wysokimi cenami. Na szczęście w pogoni za dominacją na rynku, firmy nie zapominają też o użytkownikach z mniejszym zasobem gotówki. Z myślą o nich powstały dwa nowe modele Star 3, różniące się tylko liczbą obsługiwanych kart SIM. Poznajmy bliżej oba modele.

LG Optimus Pad LTE - 8,9-calowy tablet z LTE

Co prawda firma LG już dawno zdała sobie sprawę z tego, że nie opanuje już rynku tabletów, ale i tak stara się ugryźć jak najwięcej i trochę poprzeszkadzać konkurencji. Dowodem na potwierdzenie tej tezy może być zaprezentowany niedawno tablet LG Optimus Pad LTE, który już wkrótce pojawi się na półkach południowokoreańskich sklepów. Co oferuje nowe urządzenie?

ZTE Light Tab 2 – kolejny tablet internetowy

ZTE Light poprzedniej generacji był jednym z pierwszych tabletów internetowych, które trafiły do ofert krajowych operatorów komórkowych. Warto o tym wspomnieć, gdyż już niebawem do sprzedaży trafi jego następca - ZTE Light Tab 2. Czym charakteryzuje się nowy tablet? Czy jest o wiele lepszy od poprzednika?

Rozkładany tablet Sony już w Polsce – czym zaskakuje nowe urządzenie?

Sony Tablet P należy do dość nietypowych urządzeń. Tablet, choć na dobrą sprawę jest to dość unikalne rozwiązanie, nie należy do gigantów. Przed rozłożeniem ma wymiary 79 x 180 x 26 mm, a po całkowitym otwarciu w ten sposób, że obie części tworzą płaską powierzchnię - 158 x 180 x 14 mm. A co znajdziemy wewnątrz?

Huawei Ascend P1 S - najcieńszy smartfon na świecie

Na targach CES obserwowaliśmy premierę między innymi najcieńszego ultrabooka na świecie, ale nowego lidera w tej klasyfikacji mają również smartfony. A wszystko dzięki zaprezentowanemu przez Huawei modelowi Ascend P1 S. Swoją drogą ciekawe jak długo nowy smartfon nacieszy się pozycją lidera w rankingu najcieńszych smartfonów.

Instrukcja BHP chroniona prawem autorskim

Utworami w rozumieniu prawa autorskiego są również dzieła wykonane w godzinach naszej pracy. Często to pracownikom należą się prawa autorskie do takich utworów. Może to dotyczyć instrukcji BHP.

Firma nieruchomościowa na rynku Catalyst

Na obligacjach z rynku Catalyst, emitowanych przez firmy z branży nieruchomościowej, można średnio zarobić 10,13 proc. Większe poczucie bezpieczeństwa sprawia, że zysk jest mniejszy o przeszło 1 pkt. proc., bo taka jest różnica w oprocentowaniu obligacji zabezpieczonych i niezabezpieczonych, emitowanych przez firmę.

Franczyza

Franczyza to sposób na biznes dla osób, które oczekują wsparcia w stawianiu pierwszych kroków w świecie własnej działalności. Czy tylko dla nich? Nie zawsze. Ekspert podpowiada jakimi zasadami rządzi się franczyza.

Samochód poleasingowy dla firmy – vademecum

Samochód poleasingowy dla firmy to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż auto nowe. O czym należy pamiętać decydując się na dołączenie do firmy auta poleasingowego?

Eksporterzy zacierają ręce

Niemcy kupią więcej polskich produktów. IFO (indeks niemieckich nastrojów gospodarczych) wzrósł bardziej niż się spodziewano.

Pożyczki udzielane spółkom kapitałowym przez ich wspólników lub akcjonariuszy

W panujących realiach gospodarczych spółki kapitałowe coraz częściej poszukują taniego źródła finansowania ich działalności, a w szczególności sposobu na poprawę płynności finansowej. Popularnością cieszą się w tym zakresie pożyczki udzielane spółkom przez ich wspólników. Wspólnicy, mając w perspektywie zwrot nie tylko pożyczonego kapitału, ale także ewentualny udział w wypracowanym przez spółkę zysku – skłonni są udzielać pożyczek spółkom przy bardzo atrakcyjnym ich oprocentowaniu.

Wyższa składka rentowa od 1 lutego 2012 r.

Od 1 lutego 2012 r. do 8% wzrośnie stopa procentowa składki na ubezpieczenia rentowe. Dodatkowe 2% składki będą finansować płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy.

BGK wstrzymuje nabór wniosków w sprawie kredytu technologicznego dla firm

Bank Gospodarstwa Krajowego odwołał wiosenny nabór wniosków od firm o kredyt technologiczny, finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jak podał bank, powodem jest bardzo duże zainteresowanie w naborze grudniowym.

Jak przedsiębiorcy mogą bronić się przed łamaniem prawa w Internecie?

Ze względu na swoje powszechne zastosowanie, Internet staje się miejscem, gdzie coraz częściej dochodzi do łamania prawa. Olbrzymia liczba plików multimedialnych dostępnych w Internecie sprawia, iż często dochodzi do naruszenia praw autorskich. Podmioty – osoby prywatne, czy przedsiębiorcy, których prawa autorskie zostały naruszone nie pozostają jednak bezradne.

Podatek może być kosztem uzyskania przychodów

Ustalenie wartości podatku dochodowego wymaga od podatników rzetelnego określenia wartości kosztu uzyskania przychodu. Podatnik powinien pamiętać, że uregulowane przez niego wartości zobowiązań podatkowych można zaliczyć do kosztów podatkowych, jednakże nie wszystkie.

Młodzi designerzy będą współpracowali z przedsiębiorcami

Współpracę studentów wzornictwa i firm, które chcą wprowadzić na rynek nowe produkty, umożliwi projekt realizowany przez Kielecki Park Technologiczny.

PIP chce przeprowadzić w tym roku 88 tys. kontroli

Państwowa Inspekcja Pracy planuje w 2012 r. przeprowadzić 88 tys. kontroli, w tym dotyczących legalności zatrudnienia i przestrzegania prawa pracy - poinformowała w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. kontroli państwowej główny inspektor pracy Anna Tomczyk

Nabycie przez pracodawcę utworu stworzonego przez pracownika

Co do zasady to pracodawca nabywa majątkowe prawa autorskie do utworów stworzonych przez pracownika. Nabycie przez pracodawcę utworu stworzonego przez pracownika zostało uregulowane art. 12 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

REKLAMA