reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Web Apps Word – edytowanie tekstu w chmurze?

Web Apps Word – edytowanie tekstu w chmurze?

Wiemy już, jakie zalety posiada PowerPoint Web App. Czy podobne funkcje charakteryzują Word Web App? Czy to to samo co tradycyjny Microsoft Word? O tym, co oferuje aplikacja oraz jakie ma ograniczenia przeczytamy w poniższym przewodniku.

Już na początku warto zaznaczyć, że Word Web App nie jest kompleksowym edytorem tekstu. To raczej rozszerzenie dla stacjonarnego programu Microsoft Word. Owszem, możemy pracować z tekstem w oknie przeglądarki edytując dokument, znajdujący się na serwerze. Dzięki takiej możliwości mamy dostęp do naszych dokumentów praktycznie z każdego miejsca, o każdej porze. Pamiętajmy jednak, że przeglądarkowa wersja Worda służy przede wszystkim do prostego edytowania dokumentów, które wcześniej zostały przygotowane w stacjonarnym Wordzie.

Sprawdź też: Jakich cyberataków mogą spodziewać się firmy w 2011r.?

Po otwarciu dokumentu w usłudze Windows Live lub programie SharePoint, aplikacja Word Web App otwiera dokument w przeglądarce. To co widzimy na ekranie jest takie same, jak w widoku układu wydruku w programie Word. W widoku do czytania można kartkować dokument lub przejść do konkretnej strony. Oczywiście istnieje również funkcja kopiowania, aby można było przenieść tekst z dokumentu do innej aplikacji.

Zobacz również: Rozdzielczości, wejścia i wyjścia – ważne parametry firmowego telewizora

Nie oznacza to, że Word Web App nie ma funkcji edycji dokumentów. Nie są to co prawda tak zaawansowane funkcje jak w stacjonarnym programie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać i usuwać zawartość, a także formatować tekst. Pamiętajmy również, że widok do edycji jest zoptymalizowany pod kątem edytowania zawartości, a nie wyświetlania dokumentu. W widoku do edycji układ jest uproszczony, zaś wszystkie elementy, które nie mogą być wyświetlane w tym widoku są pokazywane jako symbole zastępcze.

Polecamy także: Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Co ciekawe, całość operacji możemy odwrócić. Na czym to polega? Jeśli na komputerze, na którym pracujemy zainstalowany jest stacjonarny Word, możemy poprzez Word Web App otworzyć dany dokument właśnie w stacjornarnej wersji. Dzięki temu wstępnie sformatowany w aplikacji webowej dokument, możemy „dopieścić” w wersji stacjonarnej, aby potem znów wyświetlić go w przeglądarce. Bardzo elastyczne i wygodne rozwiązanie.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po otwarciu dokumentu w usłudze Windows Live lub programie SharePoint, aplikacja Word Web App otwiera dokument w przeglądarce
Po otwarciu dokumentu w usłudze Windows Live lub programie SharePoint, aplikacja Word Web App otwiera dokument w przeglądarce

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama