reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Web Apps PowerPoint – co to jest i jak działa?

Web Apps PowerPoint – co to jest i jak działa?

Web App PowerPoint to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu nie będziemy musieli nosić ze sobą wszystkich prezentacji zapisanych na pendrive’ach. Aplikacja przenosi wszystkie funkcje z PowerPointa do przeglądarki internetowej. Wszystkie prezentacje przechowywane są w chmurze, dzięki czemu zawsze mamy do nich dostęp. Jak to działa?

Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu. Dzięki niej możemy odtwarzać wierne kopie pokazów slajdów i wprowadzać zmiany w ostatniej chwili bezpośrednio w przeglądarce sieci Web. To świetne rozwiązanie i niezwykle przydatna funkcja, która sprawdzi się w podróży lub daleko od komputera.

Sprawdź również: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

Oczywiście aplikacja udostępnia wszystkie funkcje znane z programu PowerPoint, między innymi dodawanie i usuwanie slajdów czy zmienianie formatowania czcionki i akapitu. Nie zabrakło również możliwości wstawiania obrazów oraz stosowania stylów obrazów. Grafika SmartArt umożliwia nawet tworzenie diagramów lub schematów organizacyjnych w podróży równie łatwo jak listy punktowane.

Zobacz też: Jak skutecznie zabezpieczyć firmową sieć WiFi?

Najważniejsze jest jednak to, że do uruchomienia internetowego PowerPointa wystarczy przeglądarka internetowa. Umożliwia to bezproblemowe otwieranie wszystkich prezentacji, które przechowywane w firmowej chmurze są zawsze pod ręką. Ponadto, jeśli nasza przeglądarka obsługuje wtyczkę Silverlight, zyskamy dodatkowe efekty graficzne, jednak nie jest to wymagane do sprawnego działania całej aplikacji.

Warto przeczytać: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Niestety nie ma róży bez kolców. Co prawda PowerPoint Web App obsługuje prezentacje z dźwiękiem i wideo, jednak nie jest w stanie tych elementów odtworzyć. Jeśli więc w naszej aplikacji jest dużo dźwięków i filmów, będziemy potrzebować tradycyjnej wersji PowerPoint’a do odtworzenia całej prezentacji. Reszta funkcji jest jednak dość typowa. Możemy dodawać i usuwać elementy, formatować tekst, dodawać, usuwać lub ukrywać slajdy etc.

Polecamy: Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

Mimo pewnych ograniczeń, PowerPoint Web App to bardzo przydatna aplikacja, dzięki której możemy używać naszych prezentacji „na odległość”. Poza tym korzystając z aplikacji nie grozi nam awaria komputera i nagła utrata danych, gdyż wszystko przechowywane jest w chmurze. Jeśli nawet urządzenie, z którego łączymy się z aplikacją ulegnie awarii, nasza prezentacja nie ulegnie skasowaniu, gdyż wszystko zapisywane jest na bieżąco w chmurze.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu
Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama