| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Web Apps PowerPoint – co to jest i jak działa?

Web Apps PowerPoint – co to jest i jak działa?

Web App PowerPoint to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu nie będziemy musieli nosić ze sobą wszystkich prezentacji zapisanych na pendrive’ach. Aplikacja przenosi wszystkie funkcje z PowerPointa do przeglądarki internetowej. Wszystkie prezentacje przechowywane są w chmurze, dzięki czemu zawsze mamy do nich dostęp. Jak to działa?

Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu. Dzięki niej możemy odtwarzać wierne kopie pokazów slajdów i wprowadzać zmiany w ostatniej chwili bezpośrednio w przeglądarce sieci Web. To świetne rozwiązanie i niezwykle przydatna funkcja, która sprawdzi się w podróży lub daleko od komputera.

Sprawdź również: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

Oczywiście aplikacja udostępnia wszystkie funkcje znane z programu PowerPoint, między innymi dodawanie i usuwanie slajdów czy zmienianie formatowania czcionki i akapitu. Nie zabrakło również możliwości wstawiania obrazów oraz stosowania stylów obrazów. Grafika SmartArt umożliwia nawet tworzenie diagramów lub schematów organizacyjnych w podróży równie łatwo jak listy punktowane.

Zobacz też: Jak skutecznie zabezpieczyć firmową sieć WiFi?

Najważniejsze jest jednak to, że do uruchomienia internetowego PowerPointa wystarczy przeglądarka internetowa. Umożliwia to bezproblemowe otwieranie wszystkich prezentacji, które przechowywane w firmowej chmurze są zawsze pod ręką. Ponadto, jeśli nasza przeglądarka obsługuje wtyczkę Silverlight, zyskamy dodatkowe efekty graficzne, jednak nie jest to wymagane do sprawnego działania całej aplikacji.

Warto przeczytać: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Niestety nie ma róży bez kolców. Co prawda PowerPoint Web App obsługuje prezentacje z dźwiękiem i wideo, jednak nie jest w stanie tych elementów odtworzyć. Jeśli więc w naszej aplikacji jest dużo dźwięków i filmów, będziemy potrzebować tradycyjnej wersji PowerPoint’a do odtworzenia całej prezentacji. Reszta funkcji jest jednak dość typowa. Możemy dodawać i usuwać elementy, formatować tekst, dodawać, usuwać lub ukrywać slajdy etc.

Polecamy: Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

Mimo pewnych ograniczeń, PowerPoint Web App to bardzo przydatna aplikacja, dzięki której możemy używać naszych prezentacji „na odległość”. Poza tym korzystając z aplikacji nie grozi nam awaria komputera i nagła utrata danych, gdyż wszystko przechowywane jest w chmurze. Jeśli nawet urządzenie, z którego łączymy się z aplikacją ulegnie awarii, nasza prezentacja nie ulegnie skasowaniu, gdyż wszystko zapisywane jest na bieżąco w chmurze.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu
Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie, z dowolnego komputera w dowolnym miejscu

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »