REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Spark – ciekawy tablet za rozsądną cenę?

Kamil Rogala
Spark
Spark

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku ze świeczką szukać tabletów, nad którymi kontrolę pełni system inni niż Android. Większość urządzeń jest niemal taka sama, a jedyną różnicą są dodatkowe aplikacje producenta i nakładki. Ponadto wyszukanie na rynku ciekawego urządzenia w cenie poniżej 200 euro również nie jest łatwe. Na szczęście od czasu do czasu pojawiają się takie perełki jak Spark. Czym charakteryzuje się owo urządzenie?

Zapewne wiele osób zastanawia się, czym w ogóle jest Spark. Otóż to zupełnie nowe urządzenie niepowiązane z żadną konkretna firmą znaną na rynku. Tablet nie został wprowadzony na rynek przez tradycyjnego, komercyjnego twórcę elektroniki, a społeczność KDE Plasma Active. Stworzone przez nie środowisko o takiej samej nazwie opiera się na systemie operacyjnym UNIX i jest sercem Sparka.

REKLAMA

Polecamy: Fałszywe komunikaty i strony internetowe – jak nie dać się oszukać?

Co prawda na pierwszy rzut oka podzespoły użyte do skonstruowania Sparka nie należą do najlepszych na rynku, jednak dzięki optymalizacji UNIXa wszystko działa sprawnie i płynnie. Urządzenie wyposażono w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor ARM AMLogic (Cortex-A9) działający z częstotliwością 1GHz.

Sprawdź też: Firma w kawiarni – jak bezpiecznie pracować poza biurem?

Współpracuje on z układem graficznym Mali-400 oraz pamięcią systemową o pojemności 512 MB RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano 4GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik kart pamięci SD. Nie zabrakło również kontrolera sieci bezprzewodowych Wi-Fi oraz wyjścia HDMI z obsługą 1080p. Jak widać na zdjęciu, znalazło się również miejsce dla dwóch portów miniUSB.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

Warto zaznaczyć, że z powodu idei niekomercyjności tabletu Spark, możliwości urządzenia będzie można rozszerzać za pośrednictwem „sklepu z otwartą zwartością i usługami”, a dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na rozwój środowiska KDE Plasma Active. To świetna inicjatywa, która znacząco odbiega od typowych strategii rynkowych wielkich przedsiębiorców. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie urządzenia do sprzedaży.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TOP 5 trendów w fakturowaniu w 2025 roku

Rok 2025 w obszarze fakturowania to istotne zmiany, związane z cyfryzacją i nowymi regulacjami. Prognozy wskazują, że rynek e-fakturowania w Europie wzrośnie o 6,13 miliarda USD do 2028 roku, z rocznym tempem wzrostu wynoszącym prawie 20%. Wraz z rozwojem technologii, te zmiany będą miały kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw. Przedstawiamy pięć nadchodzących zmian, które warto uwzględnić, by utrzymać konkurencyjność i zgodność z przepisami w 2025 roku.

Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

REKLAMA

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

REKLAMA