| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy będą miały łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych

Aktualizacja: 22.07.2010

Przedsiębiorcy będą mieli łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych - przewiduje rozporządzenie MSWiA, które zacznie obowiązywać od piątku 23 lipca. Chodzi o informacje o dużych ujęciach wód, które zaopatrują wodociągi miejskie i gminne w wodę pitną. »

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 23.07.2010

Sejm przyjął w czwartek większość poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która dostosowuje polskie przepisy do regulacji unijnych. »

Firmy mogą się bronić przed pozwami zbiorowymi

Aktualizacja: 19.07.2010

Firmy nie powinny lekceważyć pozwów zbiorowych, ale mają skuteczne narzędzia żeby się przed nimi bronić. »

MG popiera legalność faktur wysyłanych mailem

Aktualizacja: 21.07.2010

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak poparł postulat przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, drukowanych po otrzymaniu drogą elektroniczną, nie będących e-fakturą z podpisem elektronicznym. »

Resort gospodarki podsumowuje prace nad reformą regulacji

Aktualizacja: 19.07.2010

Głównymi czynnikami hamującymi rozwój przedsiębiorczości w Polsce jest biurokracja i skomplikowane prawo. Dlatego Ministerstwo Gospodarki realizuje reformę prawa gospodarczego, której zadaniem jest uproszczenie przepisów i redukcja barier w prowadzeniu działalności. »

Zmiany w uldze na nowe technologie

Aktualizacja: 19.07.2010

Od 1 października 2010 r. będzie obowiązywać nowa definicja nowych technologii dla celów odliczeń od podatku dochodowego od osób prawnych. »

Przedsiębiorcy chcą legalnie wysyłać faktury e-mailem

Aktualizacja: 16.07.2010

Przedsiębiorcy chcą korzystać z faktur w formie elektronicznej oraz faktur przesyłanych mailem bez potrzeby stosowania podpisu elektronicznego lub systemu elektronicznej wymiany danych (EDI). »

Podatnicy VAT mogą nadal stosować „stare” wzory deklaracji VAT

Aktualizacja: 14.07.2010

Minister Finansów zadecydował, że podatnicy mogą nadal składać „stare” deklaracje VAT. Ostatecznym terminem upływu ważności tych deklaracji jest ostatni okres rozliczeniowy 2010 r.  »

Trudne warunki do spełnienia dla przedsiębiorców inwestujących w SSE

Aktualizacja: 14.07.2010

Przedsiębiorcy skarżą się, że w obecnej sytuacji rynkowej najtrudniejszym dla nich warunkiem do spełnienia staje się obowiązek minimalnego poziomu zatrudnienia, określonego w zezwoleniu na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. »

Firmy będą mogły ubiegać się o pomoc na restrukturyzację lub modernizację

Aktualizacja: 13.07.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. Resort skarbu przewidział na ten cel 100 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców - poinformowało biuro prasowe MSP. »

Można już składać pozwy zbiorowe

Aktualizacja: 20.07.2010

W poniedziałek weszły w życie przepisy o pozwach zbiorowych. Prawnicy będą organizować grupy występujące z roszczeniami przeciw firmom - oceniają eksperci z kancelarii CMS Cameron McKenna. Przedsiębiorcy ostrzegają przed bankructwami, zwłaszcza mniejszych firm. »

Nie tylko pracodawca odpowiada za mobbing w firmie?

Aktualizacja: 13.07.2010

Z autonomicznego porozumienia partnerów europejskich z 26 kwietnia 2007 r. dotyczącego nękania i przemocy w pracy wynika, że jest to wspólny problem pracodawcy i przedstawicieli pracowników, którzy powinni poczuwać się do odpowiedzialności. »

Mandaty skarbówki za oszukiwanie fiskusa na Mazurach

Aktualizacja: 13.07.2010

250 mandatów na łączną kwotę 70 tysięcy złotych wystawili tylko w ciągu tygodnia kontrolerzy Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) w Olsztynie za ukrywanie przychodów i nierejestrowanie ich w kasach fiskalnych. Prowadzący wypożyczalnie jachtów czy punkty gastronomiczne albo częściowo ewidencjonowali swoje przychody albo całkowicie chcieli je ukryć. »

System edukacji nie odpowiada na potrzeby pracodawców

Aktualizacja: 14.07.2010

System edukacji w Polsce nie odpowiada zapotrzebowaniu pracodawców. Najchętniej kształci się humanistów, bo jest to najtańsze i najłatwiejsze - powiedziała podczas śniadania prasowego w PKPP Lewiatan prof. Urszula Sztanderska z Uniwersytetu Warszawskiego. »

Pracodawcy przeciwko zabieraniu pieniędzy z FRD

Aktualizacja: 14.07.2010

Propozycja rządu, by już w 2010 r. zabrać z Funduszu Rezerwy Demograficznej i przeznaczyć na bieżące wypłaty rent i emerytur 7,5 mld zł jest działaniem przedwczesnym i krótkowzrocznym - oceniają eksperci organizacji Pracodawcy RP. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK