REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zwiększają się możliwości inwestorów

REKLAMA

W 2006 roku pojawi się kilkanaście nowych funduszy inwestycyjnych. Projekty przygotowują m.in. BZ WBK AIB TFI, BPH TFI, Skarbiec TFI i PKO/CreditSuisse.
Uruchomienie nowego funduszu nieruchomości, zarządzanego przez PKO/Credit Suisse, to tylko kwestia zgody Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – poinformowały władze spółki. W 2006 roku powstaną jeszcze trzy inne fundusze zarządzane przez to towarzystwo: fundusz dla inwestorów instytucjonalnych inwestujący w krótkoterminowe papiery dłużne przedsiębiorstw, fundusz inwestujący w małe i średnie przedsiębiorstwa oraz fundusz dłużny typu fund of funds, czyli inwestujący w inne fundusze.

Na początku stycznia w rodzinie otwartych funduszy Arka pojawi się natomiast Arka BZ WBK Funduszy Akcji Zagranicznych, który będzie inwestował w najlepsze zagraniczne fundusze akcji. Jak zapewniają władze spółki, będą to fundusze inwestycyjne czołowych firm zarządzających, osiągające najlepsze wyniki w obszarach geograficznych lub sektorach gospodarczych.

Również BPH TFI liczy na to, że jeszcze w styczniu 2006 roku uruchomi czwartą edycję funduszu należącego do kategorii stabilnego wzrostu BPH Bezpieczna Inwestycja 4.

– Fundusze z tej serii cieszą się już tak dużą popularnością wśród naszych klientów, że listopadowa subskrypcja trzeciej edycji funduszu zakończyła się przed czasem i pierwszą, w historii funduszy zamkniętych, redukcją zapisów – mówi Tomasz Mozer, członek zarządu BPH TFI.

Towarzystwo do końca czerwca chce ponadto zmienić politykę inwestycyjną dwóch funduszy akcyjnych: BPH Top Europa i BPH Top Ameryka.

– Inwestowanie na giełdach amerykańskiej i zachodnioeuropejskich nie przynosi oczekiwanych zysków klientom inwestującym w złotych. Dlatego szukamy innych kierunków, które rokują wyższe stopy zwrotu – mówi T. Mozer.

BPH TFI zamierza inwestować pieniądze klientów na giełdach m.in. w Czechach, na Węgrzech, a także na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii i Chorwacji oraz w polskie spółki dynamicznego wzrostu.

W pierwszej połowie roku o kilka nowych funduszy bogatsza będzie oferta Skarbiec TFI.

– Planujemy uruchomić kolejny fundusz związany z rynkiem nieruchomości. Posiadamy już dwa fundusze tego typu i dostrzegamy duży potencjał tego typu inwestycji w ciągu najbliższych lat – wyjaśnia Jarosław Bauc, prezes Skarbiec TFI.

Wśród nowych produktów Skarbiec TFI znajdą się także fundusz sekurytyzacyjny oraz produkty trzeciofilarowe.

Inne TFI również pracują nad nowymi projektami, ale nie ujawniają szczegółów. W I półroczu PZU TFI utworzy fundusz inwestujący za granicą. Można spodziewać się również powstania dwóch polskich funduszy zarządzanych przez to towarzystwo.

Uruchomienie nowych funduszy rozważa też SEB TFI, DWS Polska TFI, Pioneer Pekao TFI i TFI Allianz.

Maciej Bednarek
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA