| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Euro/złoty może testować 3,88, na rynku obligacji możliwe wzrosty

Euro/złoty może testować 3,88, na rynku obligacji możliwe wzrosty

Poniedziałkowy spadek wartości złotego został we wtorek rano zahamowany, ale dilerzy spodziewają się, że w najbliższym czasie euro/złoty może testować 3,88. Wzrostu cen spodziewają się dilerzy na rynku obligacji.

We wtorek na otwarciu euro wyceniano na 3,8650 zł w porównaniu do 3,87 zł w poniedziałek po południu. Za dolara inwestorzy płacili 3,2480 zł względem 3,28 zł. Odchylenie do dawnego parytetu wynosi 16,25 proc. wobec 16,0 proc. w poniedziałek. Częściowo umocnienie złotego jest wynikiem wzrostu eurodolara do 1,19 z 1,1830 w poniedziałek na zamknięciu."Na rynek dopiero wraca płynność. Szczególnie aktywne są banki londyńskie. Wydaje mi się, że jest większe prawdopodobieństwo, że złoty będzie testował 3,88 wobec euro. Na pewno sesja będzie aktywna, jest apetyt na ryzyko. Widać zainteresowanie po obu stronach" - powiedział Adam Kruss z Societe Gnerale.Według niektórych opinii na rynek powracają obawy polityczne, po tym jak rząd przegrał dwa ważne głosowania w Sejmie w sprawie wyborów samorządowych i becikowego, przy czym to ostatnie może mieć negatywne skutki dla finansów publicznych w wysokości ponad 1 mld zł. Na rynku długu panuje pozytywny nastrój.Dochodowość dwuletnich papierów wynosiła 4,63 proc. w porównaniu do 4,66 proc. w poniedziałek, pięcioletnich DS1110 5,01 proc. względem 4,99 proc., zaś dziesięcioletnich 5,09 proc. w stosunku do 5,13 proc."Obligacje zdrożały po tym jak inwestorzy zagraniczni wrócili na rynek. Możliwe, że jest to reakcja na niższe prognozy inflacji podane przez resort finansów. Rynki bazowe są lekko wyżej, ale nie wiązałbym tego ze wzrostem cen na naszym rynku, są to raczej przyczyny wewnętrzne" - powiedział Remigiusz Zalewski z BRE Banku.Rynek długu czeka na wyniki środowej aukcji OK0408. Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w środę obligacje za 2,5 mld zł z oferty 2-2,5 mld zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »