| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Inwestorzy zainteresowani złotym, dług w górę po aukcji

Inwestorzy zainteresowani złotym, dług w górę po aukcji

Złoty odrabia straty i przez całą środową sesję zyskuje zarówno wobec euro jak i dolara. Również dobre nastroje powróciły na rynek długu po udanej aukcji obligacji.

W środę przed godziną 15.00 euro wyceniano na 3,82 zł wobec 3,8440 zł we wtorek wieczorem. Za dolara inwestorzy płacili 3,16 zł w porównaniu do 3,2175 zł."Złoty korzysta z odwrotu od dolara i umacnia się do euro i sporo do dolara. Możliwe, że testowany będzie dolny poziom konsolidacji 3,8/88 zł/euro" - powiedział analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.Wśród analityków przeważa opinia, że deprecjacja dolara wobec euro to reakcja na sprawozdanie z posiedzenia amerykańskiego banku centralnego, które zostało odebrane jako potwierdzenie bliskiego końca podwyżek stóp procentowych w USA. Inwestorzy pozytywnie odebrali wyniki aukcji nowego benchmarku.Ministerstwo Finansów sprzedało na środowym przetargu całą pulę dwuletnich obligacji OK0408 o wartości 2,5 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 4,543 proc. Popyt ukształtował się na poziomie 9.074,352 mln zł.Dochodowość dwuletnich papierów wynosiła 4,51 proc. wobec 4,55 proc. we wtorek po południu, pięcioletnich 4,84 proc. względem 4,93 proc., zaś dziesięcioletnich 5,02 proc. wobec 5,10 proc."Obligacje wspierają również korzystne prognozy inflacyjne" - powiedział Zdyb. MF spodziewa się spadku inflacji w grudniu do 0,8 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »