| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Od 1 do 14 września firmy będą mogły ubiegać się o pomoc z MSP

Aktualizacja: 23.08.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, by w terminie wnioskować o dofinansowanie - przypomina resort skarbu. »

Małym firmom może być trudniej uzyskać kredyt

Aktualizacja: 23.08.2010

Mikroprzedsiębiorcy mogą mieć problemy z pozyskaniem kredytu w związku z zaostrzeniem kryteriów ich przyznawania klientom detalicznym. »

Przedsiębiorca może posiadać status bezrobotnego w okresie zawieszenia działalności

Aktualizacja: 23.08.2010

Osoba, która przy składaniu wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej oznaczy późniejszy termin podjęcia działalności, może posiadać jednocześnie status bezrobotnego aż do tego dnia – tak sporną kwestię podwójnego statusu rozstrzygnęła Rada Ministrów. »

Przedsiębiorcy przeciwni podwyżce VAT i składki rentowej

Aktualizacja: 20.08.2010

Ratowanie budżetu państwa kosztem nieuzasadnionych podwyżek podatków może w konsekwencji doprowadzić do zahamowania rozwoju polskiej gospodarki oraz zmniejszenia konkurencyjności polskich przedsiębiorców na rynku europejskim. »

Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Aktualizacja: 19.08.2010

Ponad 160 pomysłów na biznes zgłoszono do rozpoczętego w Gliwicach projektu "Własna firma twoją drogą do sukcesu". Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe, doradcze i finansowe przy uruchamianiu własnego biznesu. »

Nowa oferta kredytów dla polskich eksporterów

Aktualizacja: 19.08.2010

Polscy eksporterzy jeszcze w tym roku mogą liczyć na nowe instrumenty finansowe. Ministerstwo Gospodarki poszerza dla nich ofertę kredytów oraz obniża koszty ich uzyskania. »

Przedsiębiorcy przechowują sto tysięcy ton faktur

Aktualizacja: 19.08.2010

Według opublikowanego w 2009 r. raportu Komisji Europejskiej dotyczącego usuwania barier administracyjnych dla przedsiębiorców, w Polsce wystawianych jest rocznie 1,5 mld faktur. Ponieważ faktury muszą być wystawiane w dwóch egzemplarzach, daje to 3 mld stron papieru rocznie. »

Przedsiębiorcy mają obowiązek przekazywania danych na żądanie UOKiK

Aktualizacja: 19.08.2010

Przedsiębiorcy zobowiązani są do przekazywania wszelkich potrzebnych danych i dokumentów na żądanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi im sankcja finansowa nawet do 50 milionów euro. »

Nie zawsze obaj pracodawcy młodych rodziców są zwolnieni z obowiązku opłacania składek na FP i FGŚP

Aktualizacja: 17.08.2010

ZUS w uzgodnieniu z MPiPS zajął niekorzystne stanowisko dla wielu pracodawców, których pracownicy wrócili z urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Jeśli zasiłek macierzyński pobierali zarówno ojciec, jak i matka dziecka (lub przyszli rodzice adopcyjni), może się okazać, że pracodawca jednego z nich nie był zwolniony z obowiązku opłacania składek na FP i FGŚP. »

Wspólnik zapłaci podatek dopiero po zbyciu majątku spółki

Aktualizacja: 18.08.2010

Momentem powstania przychodu u wspólnika z likwidacji spółki będzie moment zbycia składnika majątku. »

ARiMR: do 100 tys. zł na działalność pozarolniczą na wsi

Aktualizacja: 16.08.2010

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Na rozpoczęcie takiej działalności można dostać do 100 tys. zł. Nabór wniosków rusza 24 sierpnia. »

Do początku października trzy pakiety projektów ustaw

Aktualizacja: 19.08.2010

Szef doradców premiera Michał Boni powiedział, że do początku października rząd przygotuje trzy pakiety projektów ustaw. Jeden - dotyczący budżetu i reformy finansów publicznych - zostanie przygotowany do końca września, bo wtedy Sejm musi otrzymać projekt ustawy budżetowej. »

8 miesięcy zostało na zakup kasy fiskalnej

Aktualizacja: 17.08.2010

Wielu przedsiębiorców, którzy obecnie cieszą się zwolnieniem będzie zobowiązanych do ewidencjonowania swojego obrotu za pomocą kas fiskalnych od maja 2011 r. »

Umorzenia składek na ZUS dla matek prowadzących firmy - do września

Aktualizacja: 16.08.2010

Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność, korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego, mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. »

Handel tonie w długach

Aktualizacja: 18.08.2010

Obroty w niektórych sklepach spadły nawet o 30 proc. Producenci 90 dni muszą czekać na pieniądze za towary dostarczone do sklepów. Handel tonie w długach i grozi nam fala bankructw, alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK