REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kotlinowski: nie złamałem prawa

REKLAMA

Wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski (LPR) uważa, że podczas środowego głosowania nad wnioskiem, otwierającym drogę do przyjęcia budżetu na 2006 rok w sobotę, prawo nie zostało złamane.
"Nie zostało złamane prawo, ja też nie złamałem prawa" - powiedział.

Kotlinowski wówczas prowadził obrady i nie zgodził się na oddanie przewodnictwa marszałkowi Sejmu Markowi Jurkowi. Wniosek przeszedł głosami opozycji, przy nikłej obecności na sali posłów PiS.

W czwartek Jurek przedstawił ekspertyzy prawne stwierdzające, że miał prawo przejąć od wicemarszałka prowadzenie obrad. Zgodnie z opinią prof. Marka Zubika z Uniwersytetu Warszawskiego, marszałek Sejmu może w każdym momencie przejąć kierowanie obradami i nie potrzebuje do tego niczyjej zgody.

Z opinii wynika ponadto, że posłowie, których obradom nie przewodniczy marszałek lub upoważniony przez niego wicemarszałek, nie mogą być uważani za "Sejm zdolny do kontynuowania obrad". Tak więc czynności podjęte przez tak zgromadzonych posłów są jedynie czynnościami "pozornie pochodzącymi od Sejmu".

Według Kotlinowskiego, "w Sejmie odbyło się głosowanie, które jest aktem zbiorowej woli Sejmu". "Taki akt stoi wyżej nad wolą pana marszałka" - dodał. "Wyobraźmy sobie taką sytuację, że trwa głosowanie nad odwołaniem marszałka Jurka i ktoś z wicemarszałków prowadzi obrady, a pan marszałek pozbawia wicemarszałka możliwości prowadzenia obrad" - zilustrował swoją opinię.

Dodał, że podczas Konwentu Seniorów zapadło uzgodnienie, że jego wniosek, który uzyskał aprobatę 5 wicemarszałków i 5 klubów, będzie poddany pod głosowanie, czego Jurek nie zrobił. "Marszałek musi być marszałkiem Sejmu i nie może realizować woli politycznej wyłącznie swojego stronnictwa" - ocenił.

Pytany, czy LPR złoży zapowiadany wcześniej wniosek o odwołanie Jurka z funkcji marszałka, Kotlinowski odparł: "czekamy na scenariusz prac nad budżetem". Ale - przyznał - LPR nie wyklucza takiego wniosku. Swój wniosek w tej sprawie złożył już klub SLD.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA