reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ulgi za zatrudnienie bezrobotnych

Ulgi za zatrudnienie bezrobotnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić zachęty do zatrudniania osób bezrobotnych. Przez dwa lub trzy lata od znalezienia pracy osoby będące wcześniej w rejestrach urzędów pracy płaciłyby połowę składki emerytalno-rentowej.

Takie same preferencje mieliby pracodawcy zatrudniający te osoby. – Z ulgi korzystaliby pracownicy, którzy otrzymują wynagrodzenia zbliżone do pensji minimalnej, zazwyczaj o niskich kwalifikacjach – powiedział Gazecie Prawnej wiceminister pracy i polityki społecznej Robert Kwiatkowski. W jego opinii, obniżając w taki sposób koszty pracy, więcej bezrobotnych znalazłoby zatrudnienie. Według jego szacunków, dzięki propozycji resortu nawet 400 tysięcy bezrobotnych mogłoby znaleźć zatrudnienie.

Zdaniem profesor Elżbiety Kryńskiej z Uniwersytetu Łódzkiego, propozycja ministerstwa powinna dotyczyć jednak wszystkich osób nisko zarabiających, a nie tylko osób bezrobotnych figurujących w urzędach pracy. Może się bowiem zdarzyć, że pracownik o niskich zarobkach, który jest już na rynku pracy, zostanie wyeliminowany z niego przez bezrobotnego.

Izabela Rakowska-Boroń


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama