REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rynek finansowy, Podatki 2011

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ceny mieszkań będą rosnąć

Najmniejsze różnice między oferowanymi cenami mieszkań i transakcyjnymi są w Warszawie i Poznaniu. Największe pole do negocjacji cenowych mają mieszkańcy Krakowa. Zgodnie z marcową prognozą Home Broker, w najbliższych 12 miesiącach ceny mieszkań w największych miastach Polski powinny wzrosnąć o 5,11%.

Rynek nieruchomości w USA podobny do pola minowego

Kłopoty na rynku nieruchomości komercyjnych w USA stają się jednym z największych problemów gospodarczych. Drapacze chmur, wielkie centra handlowe i hotele kilkanaście miesięcy temu były jednym z filarów potęgi amerykańskiej gospodarki.

Zabezpieczenie się przed ryzykiem kursowym

Przed skutkami niewłaściwych wahań walut można się zabezpieczyć. Metodami zabezpieczeń mogą być: zakup wymaganej wielkości środków pieniężnych w walucie w momencie otrzymania informacji i następnie po czasie uregulowanie zobowiązania z tej puli, zakup walutowych kontraktów terminowych.

Słabe wyniki funduszy inwestycyjnych w ostatnim roku

Pomimo dużych wzrostów cen akcji na giełdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wielu funduszom odrobienie strat z bessy z lat 2007-2009 zajmie najpewniej jeszcze kilka lat.

REKLAMA

Spadła wartość funduszy hedgingowych w styczniu

Styczeń tego roku przyniósł spadki na giełdach, rynek funduszy hedgingowych również stracił, lecz znacznie mniej.

Rachunkowość finansowa i podatkowa. Nowe wydanie 2010

Ta książka to nowe, uaktualnione i poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością podręcznika z dziedziny rachunkowości finansowej z uwzględnieniem zagadnień podatkowych. 725 stron i 30 rozdziałów to zapewnienie, że wszystkie ważne i potrzebne informacje zostały zawarte. Autorzy powołują się na najnowsze rozwiązania prawne obowiązujące w roku 2010 m.in. zmiany w ustawie o rachunkowości i prawie podatkowym, zmiany w prawie UE i zmiany w standardach rachunkowości MSR i MSSF.

Karta podatkowa 2011

Książka "Karta Podatkowa" kierowana jest do drobnych przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobowo działalność gospodarczą, bądź też w formie spółki cywilnej. Przedstawiono w niej zagadnienia związane z opłacaniem zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej.W niniejszym opracowaniu znajdą Państwo informację na temat wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania, zasad opodatkowania kartą podatkową oraz innych obowiązków związanych z rozliczaniem się z Urzędem Skarbowym w tej formie. Szczególny nacisk położony został na omówienie zagadnień dotyczących warunków opodatkowania kartą podatkową, ustalenia jej wysokości, a także na obowiązki jakie z tego tytułu wynikają dla podatnika.

Zasady podatku i ewidencji VAT w 2010r.

Opracowanie w sposób praktyczny przedstawia podstawowe zagadnienia związane z rozliczaniem podatku od towarów i usług. Poradnik jest wprowadzeniem w podstawowe definicje i pojęcia podatku VAT - co ułatwia posługiwanie się ustawą i innymi aktami prawnymi dotyczącymi tego podatku, stanowi także uzupełnienie części praktycznej opracowania.  Tekst podzielony został na dwie zasadnicze części. Osobno zostały przedstawione zagadnienia dotyczące rozliczania podatku VAT w obrocie krajowym, a osobno problemy dotykające podatników dokonujących transakcji wewnątrzwspólnotowych. Zagadnienia zostały przestawione także w formie praktycznych przykładów.

REKLAMA

Poradnik Ryczałtowca – 2011

W poradniku w sposób jasny i przejrzysty opisane zostały sytuacje i warunki, na jakich można wybrać ryczałt ewidencjonowany oraz wskazano kto nie może skorzystać z tej formy opodatkowania. Pozycja ta pozwala również na podjęcie decyzji, czy ryczałt ewidencjonowany jest właściwą formą opodatkowania. Wyjaśnione zostały przypadki, w których traci się prawo do ryczałtu oraz jaka jest wysokość obciążenia podatkowego, a więc według jakich stawek opodatkowane są poszczególne rodzaje działalności gospodarczej.

Podsumowanie sprzedaży doradców finansowych

Wyniki sprzedaży za 2009 rok przedstawione przez firmy zrzeszone w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) pokazują, że miniony rok, chociaż trudy, należy do udanych. Łączna wartość kredytów hipotecznych udzielona za pośrednictwem ZFDF wyniosła ponad 11 mld PLN. Doradcy osiągnęli również dobre wyniki w sprzedaży produktów inwestycyjnych – ponad 5 mld PLN.

Na duże zyski trzeba zapracować

Większość analityków jest przekonana, że w 2010 roku dużo trudniej będzie osiągnąć zysk niż w roku poprzednim. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy doradzają ostrożność. W tym roku takie podejście powinno dać efekty.

Trudna wycena polskich spółek

Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym wyznacznikiem ceny akcji na polskiej giełdzie był wskaźnik C/Z, fundamenty spółek miały znaczenie. Ile powinny zarobić polskie spółki, aby uzasadnić obecne poziomy wskaźnika cena/zysk?

Fundusze polskich akcji tylko z nazwy

Fundusze polskich akcji coraz chętniej inwestują w zagraniczne papiery wartościowe. Co dziesiąta złotówka powierzona tym funduszom przeznaczona jest na zagraniczne inwestycje.

Jakie będą limity inwestycyjne w OFE

Otwarte fundusze emerytalne nie mogą obecnie inwestować więcej niż 40% swoich aktywów w akcje. Te ograniczenia prawne, zdaniem firmy Expander, nie prowadzą jednak do optymalnej struktury portfela emerytalnego. Na szczęście można temu przeciwdziałać.

Surowce najlepszą inwestycją ostatniej dekady

Hitem inwestycyjnym podczas ostatnich dziesięciu lat okazał się rynek surowcowy. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Programy CSR – które banki są fair

Niektóre banki część wypracowanego zysku przekazują na różnego rodzaju akcje charytatywne. Warto sprawdzić, czy pieniądze jakie płyną z naszego portfela do banku służą wyłącznie do zwiększania jego zysku.

Efekt stycznia, czyli jak kalendarz pomaga w inwestowaniu na giełdzie

Wielu analityków na początku studiuje wykresy indeksów giełdowych z lat poprzednich zastanawiając się, roku zastanawia się, czy w styczniu mamy większą szansę na zyski z giełdowych inwestycji. Praktyczna użyteczność inwestycyjna tych rozważań przez jednych jest lekceważona, inni próbują z nich korzystać. Kto ma rację?

Dekada 2000-2009: Mizerne zyski na rynkach akcji

Podczas ostatnich dziesięciu lat wartość największych spółek z indeksu WIG20 wzrosła o jedną czwartą, ale w rzeczywistości inwestycja w te akcje przyniosła straty. Czemu? Inflacja po cichu zjadała zyski. To było stracone dziesięciolecie na rynku akcji.

Warren Buffett i Google ruszyli na zakupy

Największe korporacje powoli wychodzą z kryzysu. Świadczy o tym duża liczba fuzji i przejęć w ostatnich tygodniach. Na zakupy ruszyli gracze posiadający duże zapasy wolnej gotówki, m.in. Warren Buffett, Google czy HP.

Kryzys dosięga rynek nieruchomości komercyjnych w USA

Ceny nieruchomości komercyjnych w USA w niektórych segmentach rynku są o ponad 70 proc. niższe niż w szczycie koniunktury. Szacuje się, że nawet 750 mld USD kredytów może nie doczekać się refinansowania.

Inwestorzy polubili nasz region

Trzeci tydzień października był najlepszym od blisko dwóch lat pod względem napływu kapitału do funduszy inwestujących w krajach rynków wschodzących. Coraz chętniej pieniądze lokowane są w naszym regionie.

Rynek rosyjski jest atrakcyjny dla inwestorów

W 2008 roku rosyjski rynek akcji stracił na wartości ponad 70 proc. (w USD) i znalazł się wśród najgorzej radzących sobie rynków w całym obszarze rynków wschodzących. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Rosja zanotowała imponujące odbicie - podaje dr Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management.

Spadek rentowności długoterminowych obligacji

Ostatnie dni przyniosły spadek rentowności długoterminowych obligacji w naszym kraju. Jednak wciąż utrzymuje się ona w wielomiesięcznym trendzie horyzontalnym, którego ramy wyznaczają z grubsza 6 proc. i 6,5 proc. – zaznacza Krzysztof Stępień, główny ekonomista Expander.

Amerykański rynek detaliczny może rozczarować inwestorów

W tym tygodniu zostaną opublikowane wyniki kwartalne spółek amerykańskich działających na rynku detalicznym. Niesie to ze sobą potencjalne ryzyko rozczarowań – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance.

Jak wybrać dobre biuro maklerskie

Zróżnicowana oferta domów maklerskich sprawia, że nie jest łatwo wybrać instytucję do prowadzenia rachunku inwestycyjnego. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów dopasowując je do potrzeb inwestora.

Przejście na euro nie oznacza gwałtownego wzrostu cen

Przy zmianie cen ze złotych na euro podwyżki są nieuniknione. Ekonomiści jednak podkreślają, że faktyczna zwyżka wskaźnika wzrostu cen nie będzie aż tak znaczna.

Mark Mobius: Spodziewamy się hossy na rynkach wschodzących

Ponad 20 lat temu przed inwestorami otworzyło się nowe pole działalności inwestycyjnej stanowiące alternatywę wobec dominujących do tej pory rynków rozwiniętych, takich jak USA, Wielka Brytania czy Japonia.

Glogalna gospodarka stoi na mieliźnie

Tajemnicza flota od kilku tygodni gromadzi się u wybrzeży Singapuru. Zakotwiczonych statków towarowych, bez załogi i bez załadunku, jest już więcej niż wszystkich amerykańskich i brytyjskich okrętów zbrojnych razem wziętych. To jednak nie mobilizacja militarna, to globalna poczekalnia dla ofiar recesji.

Korporacje w USA przed drugą falą kryzysu

Fala bankructw wśród wielkich korporacji nadciąga na amerykański rynek obligacji. Taki wniosek płynie z raportu agencji ratingowej Standard & Poor's, która od 1981 roku monitoruje dane o upadłości firm posiadających przyznane oceny zdolności kredytowej.

Analiza rynku – jak ustalić w którą stronę pójdzie

Wybór odpowiedniej techniki analitycznej jest jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć przed rozpoczęciem inwestycji na wybranym rynku kapitałowym

Systemy i strategie inwestycyjne

Systemy inwestycyjne na rynkach terminowych tworzone są zazwyczaj na bazie analizy technicznej, a dokładniej mówiąc za pomącą narzędzi, które ona wykorzystuje. Dlatego też kluczowe jest odpowiednie poznanie wszystkich aspektów tej dziedziny w celu wybór instrumentów, które będą wykorzystywane w naszej własnej strategii transakcyjnej

Instrumenty na rynku Forex – waluty, towary, indeksy

Rynek Forex jest przede wszystkim rynkiem walutowym, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie płynne pary walutowe. Są one podzielone na kilka grup, w zależności od ich znaczenia w globalnym handlu

Czy SKOK-i wprowadzają w błąd?

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe reklamują się m.in. hasłem "Kasy nie inwestują wolnych środków w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe". Prezes UOKiK wszczęła postępowanie w związku z podejrzeniem wprowadzania konsumentów w błąd.

Kontrakty różnic kursowych CFD

Podstawowymi instrumentami, które wykorzystywane są przez detalicznych brokerów forexowych są kontrakty na różnice kursowe CFD (Contracts-for-difference) Są one instrumentem stosunkowo młodymi, gdyż zostały wymyślone przez niezależny dom maklerski Smith New Court dopiero na początku lat 90-tych.

Zasady zawierania transakcji na rynku forex

Zawieranie transakcji na rynku forex, co do samej istoty nie różni się zasadniczo od rzeczywistych transakcji walutowych zawieranych w kantorze czy też w banku. Tak jak w przypadku standardowych transakcji walutowych kosztem zawarcia transakcji jest różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty, który określany jest pojęciem ,,spreadu”.

Rynek walutowy - Forex

Rynek walutowy Forex stanowi obecnie największy i najbardziej płynny rynek świata. Dzienne obroty sięgają na nim 3,21 bilionów dolarów (według danych z 2006 roku), z czego 53% stanowią obroty pomiędzy największymi bankami i instytucjami finansowymi na świecie tworzącymi tzw. „interbank”, czyli rynek międzybankowy.

Wspólna światowa waluta – czym zastąpić dolara?

Coraz więcej państw jest niezadowolonych z dolara, jako waluty, w której dokonuje się rozliczeń handlowych oraz przechowuje rezerwy walutowe. Coraz częściej mówi się o przejęciu tych funkcji przez euro lub o powstaniu wspólnej światowej waluty. Na czele tej grupy stoją Chiny.

Rodzaje inwestycji

Inwestycje można klasyfikować ze względu na bardzo różnorodne kryteria, np. przedmiot inwestycji, podmiot dokonujący inwestycji, horyzont czasowy, skomplikowanie inwestycji itd.

Lokaty strukturyzowane w czasach kryzysu

Rynki finansowe z perspektywy 2008 wywołują skrajne emocje, lecz z perspektywy rynku produktów strukturyzowanych był to bardzo udany rok. Wraz ze wzrostem awersji względem ryzyka, "struktury" stały się w wielu portfelach optymalnym rozwiązaniem.

REKLAMA