| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rynek rosyjski jest atrakcyjny dla inwestorów

Rynek rosyjski jest atrakcyjny dla inwestorów

W 2008 roku rosyjski rynek akcji stracił na wartości ponad 70 proc. (w USD) i znalazł się wśród najgorzej radzących sobie rynków w całym obszarze rynków wschodzących. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Rosja zanotowała imponujące odbicie - podaje dr Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management.

Ekspert zaznacza, że rosyjski rynek nadal jest wśród najtańszych rynków wschodzących, a papiery spółek dostępne są po cenach o średnio 40 proc. niższych niż na innych porównywalnych rynkach.

Dr Mark Mobius podkreśla, że Rosja podobnie jak i wiele innych rynków wschodzących, korzysta na nadpodaży pieniądza na rynkach międzynarodowych, przyciągając spory strumień inwestycji. Rosyjski rynek akcji wzrósł o 115 proc. w sześciomiesięcznym okresie kończącym się w sierpniu br.

Templeton, grupa inwestycyjna nadal znajduje atrakcyjne okazje inwestycyjne w większości sektorów, ponieważ papiery są nadal niedoszacowane, pomimo ostatnich wzrostów.

Ogólne prognozy długoterminowe Templeton dla Rosji są nadal optymistyczne. Wskaźnik inflacji w tym kraju wykazuje trend spadkowy. Rosyjskie władze zyskały możliwości do cięć stóp procentowych.

Ponadto Rosja posiada dużą część światowych zasobów surowców naturalnych, a duża część krajowych spółek finansowych jest wśród najtańszych światowych producentów surowców.

Prezes Templeton Asset Management dodaje, że rynek rosyjski oferuje istotny potencjał wzrostowy i jest atrakcyjnym obszarem do inwestowania.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Żur

Menedżer produktu w nazwa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »