REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Giełda, Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dlaczego restrukturyzacja Disneya już teraz przynosi wyniki na Wall Street? [ANALIZA]

Wysoka kapitalizacja i znana marka przyciąga wielu inwestorów do akcji Disneya. Ta firma wyszła już bowiem dawno temu poza produkcję filmów animowanych i jako rozrywkowy konglomerat oferuje także wiele innych produktów, takich jak usługi streamingowe HULU i Disney+, parki rozrywki, hotele i wiele innych. Disney jest także częścią indeksu S&P100, na który składają się największe firmy z giełdy w Nowym Jorku, dlatego w ofercie akcje tej spółki ma każdy liczący się broker online. Minione lata nie były jednak zbyt korzystne dla Disneya. Spółka znajdowała się pod słusznym ostrzałem inwestorów i była obwiniana za niekorzystne decyzje w zarządzaniu firmą. 

W 2023 roku branżę budowlaną hamowały wysokie koszty finansowe, ale to nie koniec: teraz trzeba zapłacić cenę transformacji

Chodzi nie tylko o transformację energetyczną, która wymaga projektów z dodatkowymi funkcjami budynków, ale ogólnie o koszt przestawienia branży na procedury działające według reguł zrównoważonego rozwoju.

Czy inwestorzy w spółki memowe są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty czy w akcje?

Czy inwestorzy którzy wcześniej kupowali akcje memowej spółki GameStop mogą być zainteresowani bardziej tradycyjną giełdą? Jakie są główne trendy dominujące wśród osób wybierających inwestowanie w te nowe instrumenty?

Zaskakujący rok na giełdzie. Czego spodziewać się na ostatniej prostej 2023 r.?

To był zaskakujący rok dla rynków, wyjątkowo pomyślny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę widmo recesji, które groziło nam jeszcze na jego początku. Czy ostatnie tygodnie roku znów są obiecujące dla giełdy?

REKLAMA

Czy niższe stopy procentowe w Polsce mogą ponownie przyciągnąć inwestorów do rynku akcji i obligacji?

Stopy procentowe są jednym z wielu czynników, które decydują o zachowaniu inwestorów i zainteresowaniu giełdą. Jakie są obecnie nastroje inwestorów? Co będzie najbardziej korzystne w najbliższym czasie? Jak postrzegana jest Polska na mapie inwestycji?

Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - październik 2023 r.

W październikowym komentarzu rynkowym eksperci VIG/C-QUADRAT TFI sprawdzają jak zachowują się obligacje korporacyjne oraz skarbowe po silnej obniżce stopy referencyjnej przez RPP, a także dokładnie przyglądają się globalnym i krajowym rynkom akcji w obliczu rekordowego podnoszenia stóp procentowych przez Fed.

Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - marzec 2023 r.

Z rozszerzonego, lutowego komentarza rynkowego opracowanego przez Ekspertów VIG/C-QUADRAT TFI dowiedzą się Państwo: 
- jaki wpływ na sytuację rynkową wywarły ostatnie komunikaty banków centralnych oraz polityka pieniężna Chin,
- jak kształtują się kluczowe wskaźniki ekonomiczne, 
- dlaczego krajowy rynek akcji ponownie dzieli się na dwie prędkości, 
- jakie są dalsze perspektywy dla obligacji.
Poniżej prezentujemy wybrane informacje z tego raportu.

Wojna w Ukrainie stała się dla rynków finansowych czymś powszednim WIDEO

Wojna w Ukrainie a rynki finansowe. Przez wiele miesięcy inwestorzy oczekiwali na jakiekolwiek sygnały wskazujące na możliwe zawieszenie broni czy pokój. Nie wydaje się, żeby do takiej sytuacji miało dojść szybko. Wojna w Ukrainie stała się dla rynków finansowych czymś powszednim.

REKLAMA

Na rynku mieszkań ciągle słabnie budownictwo spółdzielcze, królują deweloperzy

Budownictwo spółdzielcze i komunalne ma coraz mniejszy udział w pierwotnym rynku nieruchomości. Na rynku dominują deweloperzy i inwestorzy indywidualni.

Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - luty 2023 r.

Z rozszerzonego, lutowego komentarza rynkowego opracowanego przez Ekspertów VIG/C-QUADRAT TFI dowiedzą się Państwo: 

  • jak kształtują się kluczowe wskaźniki ekonomiczne, 
  • jak wygląda sytuacja na polskim rynku oraz na rynkach globalnych w skomplikowanym i nerwowym otoczeniu 
  • jaki wpływ na rynek akcji wywarły ostatnie decyzje banku federalnego, 
  • co dzieje się na rynku papierów dłużnych. 

Polska giełda jest w kryzysie. Liczba debiutów rok do roku spadła o 50 proc.

W ubiegłym roku na rynku NewConnect zadebiutowało o 50% mniej spółek niż w 2021 roku. Jak przekonują eksperci, sytuacja w ostatnich miesiącach nie sprzyjała takim działaniom. 2 lata temu były wyższe wyceny. Obserwowano również duży popyt na akcje ze strony inwestorów indywidualnych. Blisko 40% spółek, które w ubiegłym roku weszły na tzw. mały parkiet, działa w obszarze gier. Znawcy tematu nie są zgodni co do tego, jak będzie wyglądać sytuacja w 2023 roku, zarówno w kwestii liczby debiutujących spółek, jak i wycen.     

Miedź drożeje na globalnych giełdach metali

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie zyskuje w reakcji na dominujący na rynkach optymizm związany z ponownym otwieraniem gospodarki Chin. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 0,5 proc. - po 8.413,50 USD za tonę - informują maklerzy.

DZIEŃ NA GPW: Główne indeksy bez wyraźnego kierunku; ryzyko korekty utrzymuje się

GPW. Środa nie przyniosła znaczących zmian głównych krajowych indeksów, jednak na rynku uwagę zwracają bardzo duże obroty - powiedział dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion, Kamil Cisowski. Jego zdaniem, ryzyko rozwinięcia korekty utrzymuje się, a istotne dla krótkoterminowego sentymentu może być środowe, wieczorne przemówienie prezesa Fed.

WIG 20 na zamknięciu wyniósł 1736,26 pkt (-0,16%)

WIG 20. GPW SA - Wartość indeksów na zamknięciu sesji 30 listopada.

Które branże najbardziej poszkodowane przez inflacje

Największe straty inflacyjne: energochłonne firmy produkcyjne – małe i średnie przedsiębiorstwa z tej kategorii zwiększyły w III kw. faktury średnio o 16,9%, a nośniki energii podrożały o ponad 40%.

Deloitte: przychody 15 największych spółek budowlanych w Polsce wzrosły w ub. r. do ok. 37 mld zł

Spółki budowlane: Przychody 15 największych spółek budowlanych w Polsce wzrosły o 17,4 proc. wobec roku ubiegłego do prawie 37,2 mld zł - wskazano w raporcie firmy doradczej Deloitte. Głównymi inwestorami na naszym rynku budowlanym były podmioty publiczne, realizujące inwestycje drogowe i kolejowe.

Zamknięcia na giełdach w Europie 28 listopada (tabela)

Giełdy europejskie - notowania. Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie z 28 listopada.

DZIEŃ NA GPW: WIG20 spadł o 1,5 proc.; szczyt już był lub wkrótce wystąpi

WIG20. Poniedziałek 28 listopada przyniósł ponad 1,5 proc. spadek WIG20, któremu towarzyszyło umacnianie złotego - powiedział PAP Biznes dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities, Sobiesław Kozłowski. Jego zdaniem na wielu spółkach widać już realizację zysków, a średnioterminowy szczyt rynku miał już miejsce lub wkrótce wystąpi.

Ropa w poniedziałek rano tanieje o prawie 3 proc.

Ceny ropy na giełdzie. W poniedziałek rano 28 listopada ropa Brent tanieje o 2,82 proc. do 81,27 dolarów za baryłkę, a cena amerykańskiej ropy WTI spada o 2,69 proc. do 74,23 dolarów za baryłkę.

Ceny miedzi w Londynie w dół z powodu protestów covidowych w Chinach

Ceny miedzi. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje w reakcji na doniesienia o protestach covidowych w Chinach. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME w Londynie jest wyceniany niżej wobec 8.008,00 USD za tonę - informują maklerzy.

WIG 20 na zamknięciu 25 listopada wyniósł 1755,69 pkt (0,10%)

WIG 20. GPW SA - Wartość indeksów na zamknięciu sesji 25 listopada 2022 roku.

Akcje, obligacje, giełda we wrześniu 2022 r. – komentarz rynkowy

W najnowszym komentarzu rynkowym eksperci VIG/C-QUADRAT TFI wyjaśniają m.in.: (1) czy warto utrzymywać dziś wyższy niż zwykle poziom gotówki w portfelu, czy możemy liczyć na pojawiające się okazje inwestycyjne, (2) jakie rysują się perspektywy dla rynków akcji – tak krajowych, jak i zagranicznych, (3) jaki wpływ na nastroje inwestorów rynku obligacji ma utrzymująca się, uporczywa inflacja.

Akcje, obligacje, giełda w czerwcu 2022 r. – komentarz rynkowy

Co się działo na rynkach akcji i obligacji w czerwcu 2022 r.? Z czym powinni się liczyć inwestorzy w lipcu i kolejnych miesiącach?

Akcje, obligacje, giełda w maju 2022 r. – komentarz rynkowy

Jakie trendy na rynkach akcji i obligacji były obserwowane w maju 2022 r.? Na co powinni być gotowi inwestorzy w kolejnych miesiącach?

Nabycie nieruchomości upadłej firmy a PCC

Przedsiębiorca, czynny podatnik VAT, wyraził chęć nabycia nieruchomości od syndyka z masy upadłościowej upadającego przedsiębiorstwa. Czy będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC)?

Polski Ład a amortyzacja w spółkach nieruchomościowych

Polski Ład dokonał istotnej zmiany w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, od środków trwałych zaliczonych do grupy 1 Klasyfikacji Środków Trwałych (budynki i lokale oraz spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego). Zmiana dotyczy jedynie spółek nieruchomościowych, jednak może mieć znaczący wpływ na zobowiązanie podatkowe w 2022 r. i kolejnych latach.

Notowania surowców. Cena niklu najwyższa w historii

Notowania cen surowców podczas sesji 7 marca br. miały spore wahania na światowych giełdach towarowych. Największy wzrost zanotował nikiel, który zyskał ponad 60 proc.

Cena miedzi coraz wyższa 2022

Cena miedzi na giełdach w 2022 roku jest coraz wyższa. Wzrost cen napędza wojna na Ukrainie. Jakie są notowania na giełdzie?

Krach na GPW po napaści Rosji na Ukrainę; WIG20 spadł 10,87 proc.

Rozpoczęty nad ranem najazd Rosji na terytorium Ukrainy przesądził o wyniku czwartkowej sesji na GPW. Indeks WIG20 spadł o 10,87 proc. do 1.817,45 pkt. i znalazł się na najniższym poziomie od 52 tygodni. Zniżkowały kursy wszystkich 20 spółek wchodzących w skład indeksu.

NewConnect. Na mały parkiet wchodzą producenci gier

Od stycznia do końca listopada br. na rynku NewConnect zadebiutowało 29 spółek. To przeszło 2,5 razy więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Na tzw. mały parkiet weszli głównie producenci gier wideo. Pozostali debiutanci związani są z biotechnologią, medycyną, energią odnawialną, motoryzacją i branżą technologiczną. Natomiast wartość obrotów akcjami w ciągu 11 miesięcy br. była ponad dwukrotnie mniejsza niż rok wcześniej. Z kolei na koniec października liczba nowych rachunków w domach maklerskich wzrosła w relacji rocznej o prawie 50 tysięcy.

GPW powołała Radę Rynku Rolnego

Rada Rynku Rolnego. Towarowa Giełda Energii powołała Radę Rynku Rolnego, w skład której wchodzą eksperci z branży rolno-spożywczej. Rada ma m.in. doradzać TGE w zakresie rozwoju Giełdowego Rynku Rolnego – poinformowała GPW w informacji prasowej.

Jakie są długi spółek giełdowych w 2021 r.?

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż zmniejszyło się zadłużenie spółek notowanych na giełdzie. Ile wynosi obecnie?

Czy wejście na giełdę będzie łatwiejsze? MF chce zmian

Resort finansów chce zmian w “Polskim Ładzie” i proponuje pakiet nowych ulg. Będą ulgi wspierające wejście polskich firm na giełdę, będą też ulgi na inwestowanie przez fundusze vc i zwolnienie podatkowe dla alternatywnych spółek inwestycyjnych. Czy to ułatwi wejście na giełdę?

Inflacja uderza z różnych stron, na giełdach znów będą bite rekordy [VIDEO]

Rośnie niepokój z powodu podwyżek cen. Wyższa niż oczekiwano inflacji w USA wywołała spekulacje wokół terminu, tempa i skali przyszłych podwyżek stóp procentowych wprowadzanych przez Fed), a za tym przykładem mogą podążać inne banki centralne.

Kto powinien obawiać się bańki na amerykańskiej giełdzie?

Jak na razie nie ma mowy o załamaniu lub krachu na giełdzie, ale trzeba przyznać, że środowisko maklerskie już teraz bije na alarm. Czy giełda będzie kością niezgody?

GPW nie powinna zmienić się w giełdę narodową [VIDEO]

GPW dominuje wśród giełd wschodniej Europy. Jednak to wynika ze słabości innych rynków finansowych w tym regionie. Co dalej ze strategią rozwoju warszawskiej giełdy?

Zakładać, czy nie zakładać? Pandemia nie wpłynęła na entuzjazm młodych start-upów

Startup - czy koronawirus faktycznie przekreślił plany młodych przedsiębiorców? Na pierwszy rzut oka lockdown nie jest wymarzonym anturażem w chwili zakładania nowego biznesu.

GPW zakończyła rok rekordowymi obrotami

W grudniu 2020 roku łączna wartość obrotu akcjami na Głównym Rynku GPW wyniosła 35,3 mld zł, czyli o 152,6 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Stopy procentowe nadal bez zmian

RPP pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Sytuacja na giełdzie GPW - ruszają przeceny dla inwestorów

GPW notuje spadki. Eksperci wskazują, że mamy do czynienia z “przecenami” akcji, które mogą stać się szansą dla nowych inwestorów.

Zawyżone ceny akcji, a inwestorów nie brakuje [VIDEO]

W wielu branżach ceny akcji są już mocno zawyżone, w porównaniu do wyników finansowych spółek. Jednak pomimo wysokiego poziomu ryzyka, inwestorów kusi szansa na pokaźną stopę zwrotu. Zapraszamy do obejrzenia komentarza video.

Co to jest swing trading?

Handel na forex w stylu swing trading to idealna propozycja dla osób, które nie mają czasu na wielogodzinne analizowanie wykresów i notowań giełdowych online. Jeśli brzmi to zachęcająco, ale pierwszy raz spotykasz się z takim określeniem strategii – czytaj dalej!

Podatek od nieruchomości – o ile wzrosną stawki w 2021 roku?

Od przyszłego roku podatek od nieruchomości może wzrosnąć maksymalnie o 3,9%. Bedzie drożej, bo wraz ze wzrostem cen rosną nie tylko podatki, ale również opłaty uzdrowiskowe, miejscowe i targowe. Nowe stawki podatku od nieruchomości od 2021 roku uchwalą rady gmin.

W co inwestować w wieku 20 lat? Jak nie stracić pieniędzy?

Inwestowanie w wieku 20 lat ma swoje plusy. Daje możliwości do popełniania błędów i czas na uczenie się na nich. W co inwestować? Jak nie stracić pieniędzy?

Rosną obroty na giedłach. Inwestorzy liczą na ożywienie gospodarki

Inwestorzy wracają na warszawską giełdę. Czy oznacza, że gospodarka wraca na tory sprzed COVID-19?

Ulga termomodernizacyjna 2020 nie dla wszystkich. Kto może z niej skorzystać?

Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych. Składając PIT za 2019 r. odzyskać można nawet 53 tys. zł.i budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Czy niewykorzystana kwota ulgi termomodernizacyjnej przepada?

Wynajem lokali na kwarantannę – status prawny

Epidemia koronawirusa mocno zaszkodziła rynkowi wynajmu krótkoterminowego. Dlatego pojawiły się oferty najmu mieszkania na czas kwarantanny. Wyjaśniamy, czy są one legalne.

Koronawirus obnażył słabości krótkich najmów. Co powinni zrobić inwestorzy?

Przed wybuchem epidemii COVID-19 inwestorzy zarabiający na nieruchomościach dzielili się na zwolenników wynajmu tradycyjnego oraz krótkoterminowego. Koronawirus zmienił jednak wszystko – przynajmniej tymczasowo. Ruch turystyczny całkowicie zanikł, a kwatery przeznaczone na krótkie najmy przestały przynosić zyski. Co powinni zrobić inwestorzy, którzy znaleźli się w takiej sytuacji?

Kiedy przedsiębiorca dopłaci do gruntowego przekształcenia?

Przekształcenie gruntów pod budynkami mieszkalnymi bywa dość kłopotliwe w przypadku części przedsiębiorców. Warto dowiedzieć się na czym konkretnie polegają problemy.

Wpływ koronawirusa na polski rynek nieruchomości. Czego się spodziewać?

Ktoś, kto w biznesie stosuje się do zasady „spodziewaj się niespodziewanego”, być może jest w jakimś stopniu przygotowany na to, co dzieje się w gospodarce w związku z pandemią koronawirusa. Wszyscy pozostali mają pewnie powody do zmartwień. Jak będą wyglądały rynki po przejściu pandemii? Którzy gracze się obronią, a po których nie będzie śladu? Dziś jest jeszcze za wcześnie na takie prognozy, lecz warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji. Jakie są perspektywy dla branży nieruchomości?

REKLAMA