REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-firma, Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

iGlo Mobile F2000 – telefon na… cztery karty SIM!

Chińczycy nie przestają nas zadziwiać: następca nieistniejącego jeszcze iPhone’a, telefony z nietypowymi funkcjami czy lepsze kopie istniejących już telefonów. Kolejną nowością, która z pewnością zachwyci biznesmenów to nowy telefon z obsługą… aż czterech kart SIM. Poznajmy bliżej ten niecodzienny wynalazek.

Nokia C5 – prosty i funkcjonalny telefon dla tradycjonalistów

Prezentowany telefon nie jest ani ciekawostką, ani nowością wkraczającą na rynek. Nokia C5 jest dostępna w sprzedaży od roku, ale tylko pozornie wydaje się starociem i mało interesującym modelem. Nokia C5 cieszy się ogromną popularnością wśród zadowolonych z niej użytkowników. Poznajmy co kryje się pod tradycyjną obudową z klawiaturą alfanumeryczną.

Packard Bell Liberty Tab – kolejny tablet z Tegrą 2 na pokładzie

Firma Packard Bell oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki nowego modelu tabletu. Nowość o nazwie Liberty Tab oparta jest na układzie NVIDIA Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Czy warto będzie czekać na nowość od Packard Bell? Poznajmy szczegóły specyfikacji.

Pamięci masowe – jak kształtuje się przyszłość składowania danych?

Składowanie danych to udręka każdej firmy. Jak wiadomo, dane firmowe są niezwykle ważne, a zapewnienie im bezpieczeństwa jest coraz trudniejsze. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. W zeszłym roku dało się zauważyć zmianę podejścia do sposobów przechowywania danych. Ale co czeka nas w najbliższych latach? Przecież ilość danych ciągle wzrasta. Czy firmy IT i dostawcy pamięci masowych nadążą za firmami?

REKLAMA

Telefon IP Yealink T38G już dostępny

Firma VoIPoint, dystrybutor urządzeń VoIP, wprowadziła nowy telefon IP marki Yealink – T38G, wyposażony w kolorowy wyświetlacz i dwa porty Gigabit Ethernet. Telefon przeznaczony jest dla klientów biznesowych. Posiada menu w języku polskim.

Nokia X7 – multimedialny kombajn od Nokii

Fińska firma Nokia zaprezentowała kolejnego smartfona działającego pod kontrolą systemu Symbian Anna (^3). Nowość nosi oznaczenie X7, a informacje na temat nowości pojawiały się w sieci już od kilku miesięcy. Tym razem jednak możemy już zapoznać się z oficjalną specyfikacją i podziwiać na dobrej jakości zdjęciach. Czym więc zaskoczy nowa Nokia X7.

Klawisze zamiast ekranu dotykowego – jaki telefon wybrać?

Nie dla wszystkich ekran dotykowy to wygoda i funkcjonalność. Niektórzy wolą poczuć pod palcami normalną fakturę klawiszy niż płaski ekran. Niestety rynek nie rozpieszcza miłośników telefonów z tradycyjną klawiaturą fizyczną oferując coraz to nowe smartfony. Na szczęście znajdzie się kilka modeli, które zainteresują komórkowych tradycjonalistów.

Telefon z tradycyjną klawiaturą – jaki wybrać?

Miłośnicy telefonów z tradycyjną klawiaturą nie są rozpieszczani przez producentów. Czasy, w których nowości miały zwykłą klawiaturę alfanumeryczną niestety skończyły się, a w sklepach pojawia się coraz więcej smartfonów z dotykowymi wyświetlaczami. Jaki więc wybrać telefon, jeśli nie chcemy korzystać z dotykowca?

REKLAMA

Telefon z klawiaturą zamiast smartfona – co wybrać?

Rynek niemal w pełni został opanowany przez różnego rodzaju smartfony z dotykowym wyświetlaczem. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań szukający telefonu mają twardy orzech do zgryzienia, gdyż na rynku pojawia się coraz mniej urządzeń z tradycyjną klawiaturą. Na szczęście na rynku można znaleźć kilka modeli, które z pewnością przypadną do gustu tym, którzy stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Na wojnę ze smartfonami - jaki telefon z klawiaturą wybrać?

Miłośnicy tradycyjnych telefonów z pewnością nie cieszą się z faktu, że rynek telefonii komórkowej jest zdominowany przez urządzenia mobilne posiadające panele dotykowe. Z jednej strony nie ma co się dziwić – ekrany dotykowe odsłaniają ogromne pole możliwości, szczególnie jeśli mówimy o ekranach wykonanych w technologii pojemnościowej z funkcją multitouch. Ale czy telefony tradycyjne są aż tak w tyle?

Nokia E6 z Symbianem 3 – zaawansowane urządzenie biznesowe

Wiele mówiło się o tym, że Symbian prędzej czy później odejdzie do lamusa. Jest to po części prawda, gdyż firma Nokia już wkrótce zrezygnuje z Symbiana na rzecz systemów Microsoftu, jednak ten dzień nie nadejdzie tak szybko. Pojawiły się bowiem nowe modele telefonów z najnowszą wersją Symbiana oznaczonego nazwą kodową „Anna”. Poznajmy Nokię E6 do zastosowań biznesowych.

HTC Flyer – już wkrótce w sklepach

HTC Flyer to jeden z pierwszych tabletów z Androidem, który w Europie pojawić się miał w drugim kwartale bieżącego roku. Teraz pojawiła się oficjalna informacja o tym, że na europejskie rynki produkt o nazwie Flyer wejdzie dokładnie 9 maja. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy HTC.

HTC Sensation – oficjalna premiera już wkrótce

Firma HTC zapowiedziała oficjalnie, że już niedługo wprowadzi na rynek nowe urządzenie o nazwie Sensation. Na temat smartfona już od kilku miesięcy krążą plotki i spekulacje w sieci, ale tym razem wszystkie informacje na jego temat są oficjalne i co najważniejsze, prawdziwe. Poznajmy bliżej HTC Sensation.

Sprzęt, a oprogramowanie do analizowania sieci – jak to działa?

Problemy z siecią zawsze są dość ciężkie do zażegnania, ale dzięki analizatorom sieci ich eliminacja jest o wiele szybsza i skuteczniejsza. Jak działają analizatory sieci? Czy w każdych warunkach spełnią swoje zadanie?

Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Zarządzanie siecią LAN, rozwiązywanie problemów oraz tworzenie wydajnej infrastruktury pod wymagające aplikacje a także szybki audyt bezpieczeństwa – nie są to proste zadania. Mimo to, mogą być prostsze jeśli skorzystamy z dobrego analizatora sieci. Na czym polega praca tego urządzenia?

Nowe podejście do licencji – niedrogo i legalnie

Oprogramowanie w firmie to niezwykle ważny składnik całego systemu IT. Bez odpowiedniego oprogramowania nawet najdroższy sprzęt jest bezużyteczny. Niestety niektóre firmy bardzo zaniedbują ten aspekt licząc na to, że nadrobią w innej dziedzinie. Jak to jest w praktyce?

Uwierzytelnianie komputerów w firmowej sieci – czy to się sprawdza?

Pisaliśmy już o zasadzie uwierzytelniania komputerów i użytkowników podłączających się do firmowej sieci. Pozwala to zwiększyć kontrolę w sieci, a co za tym idzie zwiększyć jej bezpieczeństwo. Przedstawimy po krótce podstawowe zasady uwierzytelniania komputerów w firmowej sieci.

BlackBerry Touch 9860, Torch 2 9810 i Bold Touch 9900 – oficjalna specyfikacja

Nie da się ukryć, że co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje o nowych smartfonach kanadyjskiego RIM. W Sieci pojawiły się właśnie pełne specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów. Czy mamy do czynienia z czymś ciekawym i wartym uwagi, czy jest to kolejna kopia konkurencji w nowej obudowie?

Koszty i utrzymanie Open Source – czy to jest w pełni darmowe?

Firmy decydujące się na „przesiadkę” na oprogramowanie open source chcą nie tylko oszczędzić, ale również mieć dostęp do częstych aktualizacji i możliwości dowolnej konfiguracji oprogramowania według własnych potrzeb. Wielu sceptyków jednak twierdzi, że open source to gniazdo wielu błędów, które należy naprawić na własną rękę, a to kosztuje. Czy tak jest w rzeczywistości?

Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

Jak już wiemy, różnice między open source a pozycjami komercyjnymi są dość znaczne. Po pierwsze open source jest o wiele tańsze (zazwyczaj nawet darmowe), ma możliwość ingerencji w kod i dokonywania zmian, możemy również liczyć na częste aktualizacje. Ale co jeszcze oferuje otwarte źródło i czy warto je stosować w firmie?

Jak powinna wyglądać ochrona sieci LAN?

Firmowa sieć bardzo często narażona jest na ataki z zewnątrz. Próba kradzieży danych, podglądanie czy zwykłe szpiegowanie to norma. Aby do tego nie dopuścić należy zabezpieczyć firmową sieć. Jak to zrobić? Czy są jakieś sprawdzone sposoby?

Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Dla wielu osób open source to świetna alternatywa dla komercyjnego oprogramowania, które można stosować w domu. Ale czy open source sprawdzi się w firmie? Okazuje się, że tak, a oszczędności jakie wygeneruje pokrywają wady tego rozwiązania. Poznajmy bliżej open source i jego wpływ na firmę.

Czy LAN może być bezpieczniejszy od sieci Wi-Fi?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o zagrożeniach pojawiających się w sieciach Wi-Fi. W większości przypadków jest tak, że wszelkie problemy z bezpieczeństwem zrzuca się na sieci bezprzewodowe i ich „wrodzone” ryzyko. Gdyby jednak przyjrzeć się kontroli dostępu, stan bezpieczeństwa większości sieci przewodowych w polskich firmach jest wręcz opłakany. Czy jest inna możliwość poprawienia bezpieczeństwa w sieciach firmowych?

Acer Iconia Tab A500 – niedrogo i konkretnie

Firma Acer, znana przede wszystkim z produkcji komputerów i podzespołów, poinformowała o dacie sprzedaży oraz co równie ważne, cenie nowego tabletu Acer Iconia Tab A500. Początkowo zdradzono informacje dotyczące rynku amerykańskiego, jednak wieści zza oceanu są bardzo pozytywne – jest spora szansa na to, że urządzenie trafi do Europy i tym samem może do Polski. Ile trzeba będzie zapłacić za tablet z Androidem Honeycomb oraz co będzie oferował?

Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Jak oszczędzić na firmowym oprogramowaniu pozostając jednocześnie w pełni legalnym i bezpiecznym? Z pozoru trudne rozwiązanie, jednak po przeanalizowaniu możliwości, jakie oferuje nam rynek oprogramowania, istnieje wiele rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest open source.

Rusza pomoc w uzyskaniu unijnych dotacji na sprzęt IT – firmy na start!

Nowy sprzęt do firmy – komputery, drukarki, serwery, plotery, aparaty, kamery… Jednym słowem niemal nowa firma, a wszystko to za niewielki wkład pieniężny? Brzmi jak sen przedsiębiorcy? Być może, ale to również prawda. Otóż ruszają dotacje unijne na sprzęt IT.

Zarządzanie informacjami w firmie – dla ponad 70% firm to spory problem

Zarządzanie informacją – dla wielu firm samo to pojęcie jest obce nie mówiąc o definicji, która się pod nim kryje. Z analiz statystycznych wynika, że procesy i narzędzia wspierające zarządzanie informacjami funkcjonują statystycznie tylko w co trzeciej firmie. Co gorsze, w większości funkcjonujących na rynku firm brakuje nawet jednolitych zasad zarządzania informacjami. Co to oznacza? Czy to generuje jakiekolwiek straty w firmie?

LG Swift 2X i Swift Black – już dostępne w przedsprzedaży

LG Swift Black oraz Swift 2X, znane również pod nazwą Optimus już niedługo trafią na sklepowe półki w naszym kraju. Co ciekawe, już dziś chętni mogą składać zamówienia. Zanim jednak pierwsze sztuki pojawią się w Polsce, oficjalny dystrybutor LG uruchomił przedsprzedaż i już teraz można składać zamówienia na wspomniane wcześniej modele. Przypomnijmy sobie czym zaskoczą nowe telefony.

K-Touch W700 - chiński dwurdzeniowiec

Nie od dziś już wiemy, że chińska myśl techniczna może niekiedy zaskoczyć, a w ostatnich czasach coraz pozytywniej. Wiemy również, że na początku bieżącego roku w branży mobilnej rozpoczął się wyścig o palmę pierwszeństwa w produkcji smartfonów z wielordzeniowymi procesorami. Czy chiński telefon ma szansę na walkę z rynkowymi gigantami?

Który dysk będzie najbezpieczniejszy?

Zazwyczaj kupując dysk twardy nie myślimy o tym, że nasze dane w przyszłości mogą nagle zniknąć. Chcemy kupić dysk niezawodny i pewny, swego rodzaju sejf na nasze dane. Czym więc kierować się, podczas wyboru dysku, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie danych?

Samsung Galaxy Tab bez 3G – Polska już ma, USA czeka

Firma Samsung Electronics zapowiedziała wprowadzenie na amerykański rynek nowego modelu tabletu Galaxy Tab, w wersji bez obsługi 3G, a więc tylko z kontrolerem Wi-Fi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że model ten jest już dostępny w naszym kraju w cenie 1299. W Stanach nowy model pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu. A co dostaną nowi użytkownicy?

Dysk nowy i nieuszkodzony – jak to sprawdzić?

Kupując dysk w sklepie chcemy mieć pewność, że jest on w pełni sprawny i nowy. Niestety nie wszyscy sprzedawcy są w pełni uczciwi. Jak więc sprawdzić, czy zakupiony przez nas dysk jest w pełni sprawny oraz nowy?

Chłodzenie, łączenie i wyciszanie – pytania i odpowiedzi

Dysk twardy to jednak z najważniejszych części komputera. Oczywiście każda część jest równie ważna – bez procesora, pamięci czy karty graficznej komputer nie może działać. Jednak to z dyskiem twardym wiąże się mnóstwo wątpliwości i pytań. Czy dysk można wyciszyć? Czy trzeba go dodatkowo chłodzić i jakie dyski wybrać do macierzy RAID?

Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Prowadząc własną działalność masz do dyspozycji coraz więcej narzędzi, które ułatwiają komfort pracy. Czy wiesz, że możesz zarządzać treścią strony WWW z dowolnego miejsca, dzięki powstałym w tym celu aplikacjom on-line. W poniższym tekście eksperci piszą o oprogramowaniu do zarządzania plikami graficznymi.

Wszystko o kupowaniu dysków twardych – awaryjność i kompatybilność

Kupując nowy dysk twardy stajemy przed dość trudnym wyborem. Na szczęście z naszym poradnikiem z pewnością wybór ten będzie łatwiejszy. Zacznijmy od początku i dowiedzmy się, jak sprawdzić awaryjność dysku, który zamierzamy kupić. Sprawdzimy również, czy nasza płyta główna obsłuży nowy dysk.

Wszystko o dyskach twardych – skróty i definicje

Wiemy już, jaką rolę spełnia obudowa dysku, do czego służą talerze i głowice dysku. Znamy również rolę systemu S.M.A.R.T. Poznajmy teraz pozostałe, równie ważne skróty i definicje, których znajomość z pewnością przyda nam się podczas kupowania nowego dysku do firmowego komputera.

Samsung Galaxy Gio – już do kupienia w Polsce

Na polskim rynku telefonów komórkowych pojawił się kolejny model z rodziny Galaxy. Samsung Galaxy Gio powinien przypaść do gustu osobom, które szukają w telefonie nie tylko ciekawego wyglądu, ale i wydajnej oraz szybkiej pracy, jednocześnie nie chcąc wydawać na telefon astronomicznych sum. Jak prezentuje się nowość od Samsunga?

Arnova 10 – kolejny tablet firmy Archos

W sprzedaży pojawił się nowy model taniego tabletu firmy Archos. Urządzenie o nazwie Arnova 10 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1. Jest to kolejne urządzenie tej firmy. Wiele osób narzeka, że nie wnosi nic nowego na rynek. Czy tak jest w rzeczywistości?

Najistotniejsze pojęcia związane z dyskami – dyski, talerze, głowice

Dyski twarde, dla niektórych proste urządzenia do przechowywania danych, w rzeczywistości charakteryzują się mnóstwem najróżniejszych parametrów. Czytając krótką notkę reklamową z pewnością nie poznamy wszystkich danych, ale zagłębiając się w specyfikację techniczną odkryjemy, że dysk twardy opisany jest mnóstwem najróżniejszych parametrów. Poznajmy podstawowe definicje i skróty.

Samsung Galaxy Neo – następca modelu Ace już wkrótce na salonach

Firma Samsung poszerzyła linię telefonów Galaxy o model Neo. Mimo iż telefon wydaje się całkiem nowy i unikalny, to dla wielu urządzenie może przypominać obecny już na rynku model Galaxy Ace. Tak czy inaczej urządzenie będzie jak na razie dostępne jedynie na rynku południowokoreańskim, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce trafi na Stary Kontynent. Poznajmy bliżej Samsunga Galaxy Neo.

Interfejs, MTBF, czas dostępu – na co zwracać uwagę podczas wyboru dysku?

Nieznane skróty i dziwne definicje, mnóstwo cyferek, a wszystko to mało zrozumiałe i nieprzystępne. Jeśli mamy podobne odczucia czytając ulotki reklamowe dysków twardych, poznajmy najważniejsze parametry i definicje. Jeśli poznamy wszystkie tajniki, jakimi rządzi się świat dysków twardych, kupno nowego „twardziela” nie będzie problemem.

Do pracy z własnym sprzętem – czy to bezpieczne?

Według statystyk, w polskich firmach aż dziewięciu na dziesięciu pracowników przynosi do pracy własne urządzenia technologiczne, w tym głownie laptopy i telefony. Niestety nie jest to powód do domu, szczególnie dla pracodawców, którzy nie kwapią się, aby odpowiednio przygotować miejsce pracy. Z drugiej jednak strony w dobie dzisiejszego, co prawda już ustępującego kryzysu, zakup sprzętu komputerowego dla niewielkiej firmy to spory wydatek.

Najważniejsze cechy dysków twardych – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Kupno dysku twardego do firmowego komputera to z pozoru czynności prosta i bezproblemowa. Wydaje się, że wystarczy iść do sklepu i poprosić dysk twardy o żądanej pojemności. Niestety (a może to dobrze?), w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór najróżniejszych dysków twardych o różnych pojemnościach, parametrach i zastosowaniach. Jak więc nie zgubić się w sklepie i wybrać dysk odpowiedni do naszych wymagań?

Technologia 3G i 4G – czym się cechują?

W poprzedniej części wyjaśniliśmy w skrócie czym są technologie 2G i 2.5G, dzięki czemu będziemy mogli porównać je do technologii 3G i 4G. Postęp i różnica między tymi rozwiązaniami jest ogromna. Poznajmy więc bliżej protokół 3G i porównajmy go do najnowszego rozwiązania 4G.

2G, 2.5G i 3G – co oznaczają te skróty?

Przeglądając oferty różnych operatorów, oglądając reklamy telewizyjne, prasowe czy słuchając radia coraz częściej natykamy się na różne oznaczenia technologii, standardów czy protokołów. Niestety dla niektórych ich znaczenie nadal jest tajemnicą i pewną abstrakcją. Cóż więc kryje się pod tajemniczymi oznaczeniami i skrótami?

Cloud Computing – prognoza na przyszłość?

Wiele osób zastanawia się, czemu właśnie teraz jest tak głośno o usługach w chmurze? Prawda jest taka, że jesteśmy świadkami następującego przełomu, pewnej rewolucji, a w przeciągu najbliższych kilku lat rynek IT może się diametralnie zmienić. Jak zareagują na to mniejsze firmy i potężni giganci?

Nokia E6-00 – nowy biznesowy smartfon z klawiaturą QWERTY

Prawdopodobnie już wkrótce światło dzienne ujrzy nowy smartfon z klawiaturą QWERTY od Nokii. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego modelu o oznaczeniu E6-00. Tym, którzy pierwszy raz słyszą o modelu, przypominamy, iż chodzi o urządzenie klasy biznes, wykonane w klasycznej formie z dotykowym wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą QWERTY. Co jeszcze można powiedzieć o tym urządzeniu?

Samsung E2230 – niedrogi i z dobrą baterią

Jeśli ktoś nie ma zamiaru zaznajamiać się z nowoczesną techniką zapakowaną w obudowę z dotykowym wyświetlaczem i woli rozwiązania tradycyjne, nie ma zamiaru korzystać z tabletów oraz wszelakich gadżetów tego typu i szuka dla siebie jedynie prostego telefonu z wytrzymałą baterią, to powinien poczekać na sprzęt Samsunga. Na horyzoncie widać już model E2230.

Pochmurny sprzęt – jak zmieni się hardware gdy nadejdzie chmura?

Wydaje się, że rynek elektroniki użytkowej idzie w kierunku chmury. Nie tylko producenci dyktują warunki, ale także sami konsumenci już dawno wybrali kierunek, w jakim podążać będą zmiany. Zamiast komputerów stacjonarnych zaczęliśmy kupować rozwiązania mobilne, takie jak tablety, notebooki. Z czasem okazało się, że do codziennego korzystania z Internetu przydaje się coś jeszcze bardziej poręcznego i wygodnego. Tak właśnie narodził się netbook. Co jeszcze się zmieniło?

Czy smartfony podążą za usługami w chmurze?

Wspominaliśmy już o wpływie usług w chmurze na rynek tabletów i procesorów. Ale jakie rozstrzygnięcia zapadną na rynku smartfonów? Należy spodziewać się niemałych rewolucji, bo przecież to właśnie te urządzenia będą podstawowym narzędziem korzystania z chmury, towarzyszącym użytkownikowi zawsze i wszędzie.

REKLAMA