REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak odpowiednio zbudować miarodajną ankietę on-line?

Ankiety on-line mogą być ogromnym źródłem cennych informacji, ale nieprawidłowe skonstruowanie badania może sprawić, że wydane pieniądze wylądują w błocie. Najważniejsze jest odpowiednie skonstruowanie ankiety, dobranie odpowiednich pytań i zadbanie o szczegóły. Dopiero wtedy wyniki ankiety będą dla nas przydatne, a ankieterzy zadowoleni. Na jakie detale zwrócić uwagę?

Jak prawidłowo zaprojektować badanie on-line?

Badania marketingowe on-line mogą być ogromnym źródłem cennych informacji. Informacje te, jeśli są konkretne i rzeczowe mogą w znacznym stopniu pomóc w rozwinięciu przedsiębiorstwa. Dzięki dobrze skonstruowanym ankietom możemy poznać opinię użytkowników na temat naszej strony internetowej, oferty czy obsługi. Jeśli więc chcemy w jak największym stopniu zadowolić naszych klientów, słuchajmy co mają nam do powiedzenia. Jak rozpocząć projekt badania on-line?

Ankieta on-line – czy jest ważna w e-biznesie?

Spece od marketingu niemal każdego dnia stają przed zadaniem zbadania rynku. Oczywiście badanie musi być dokładnie wycelowane w konkretną grupę odbiorców, aby sprawdzić, jakie relacje występują między odbiorcami a konkretnym szczeblem rynku. Najpopularniejszą formą takiego badania są oczywiście ankiety, ostatnio coraz częściej przeprowadzane drogą elektroniczną. Na czym to wszystko polega i jaki ma wpływ na e-biznes?

Klienci sklepów internetowych – na jakie typy się dzielą?

Dla wielu osób klient to klient: przychodzi do sklepu, ogląda półki, kupuje lub wychodzi – proste. Prawda jest jednak taka, że klienci, szczególnie sklepów internetowych dzielą się na kilka grup i typów. Nie jest to może zbyt grzeczne, segregować klientów i przypisywać ich do danej grupy, ale poznanie typu klienta już na starcie pomoże nam sprostać jego wymaganiom i sprawić, aby był zadowolony nie tylko z zakupionego towaru, ale i z obsługi sklepu. Jak więc podzielić klientów na grupy?

REKLAMA

1 lipca startuje CEIDG

Od 1 lipca zaczną obowiązywać zmienione przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadzające Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. CEIDG umożliwia zarejestrowanie firmy przez Internet za pomocą formularza CEIDG-1. W życie wchodzi także ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawa deregulacyjna.

Brak magazynu dla e-sklepu – czy taki biznes ma szansę przetrwania?

Wiele osób, które mają w planach otworzenie własnego e-biznesu opartego na sklepie internetowym myśli, że sprawa magazynowania towarów ich nie dotyczy. Przecież na początku nie będą dużo sprzedawać lub oferowane przez te osoby towary są niewielkie i można je trzymać w domu. Jeśli planujemy sukcesy i rozwój, takie myślenie szybko pozbawi nas marzeń. Dlaczego? Czy własny magazyn jest niezbędny?

Przeskalowanie biznesu i konta premium – czy to ma sens?

Przedsięwzięcia określane mianem e-biznesu mogą być skalowane na wiele najróżniejszych sposobów, w zależności od modelu i rodzaju biznesu w jakim się rozwijają. Jeśli dany serwis opiera swoje przychody na reklamie i chce je rozwinąć, wystarczy że wprowadzi lub rozszerzy dział sprzedaży, by zyskać nowe źródło przychodów. Jak to działa w praktyce?

Jak zdywersyfikować przychody w e-biznesie?

Wydaje się, że sklep internetowy powinien zarabiać jedynie na sprzedaży. Owszem, to główne źródło dochody, ale stabilny i prężnie rozwijający się biznes Internetowy jest w stanie zarabiać w kilku miejscach. Najlepiej, jeśli poszczególne modele przychodów wzajemnie się uzupełniają. Jeśli więc dopiero wkraczamy w sferę e-biznesu, już na początku zadbajmy o to, aby stworzyć dodatkowe i co ciekawe, równie wydajne źródła dochodów. Jak to zrobić?

REKLAMA

Sklep internetowy – jak wymyślić nazwę i przebrnąć przez formalności?

Otwarcie sklepu internetowego to dość skomplikowany proces. Nikt nie jest w stanie w ciągu jednego dnia załatwić wszystkich formalności i dopilnować wszystkich spraw. Oprócz określenia źródeł dostaw i miejsca magazynowania towarów musimy przecież zadbać o sam sklep, a przede wszystkim wymyślić do niego nazwę. Oprócz tego należy załatwić sprawy formalne i zakupić odpowiednie oprogramowanie. O czym należy przy tym pamiętać?

Pierwszy sklep internetowy – jak poczynić pierwsze kroki?

Wystartowanie z własną firmą nie jest łatwe. W świecie e-biznesu również nie jest tak różowo, jakby mogło się to wydawać. W świecie wirtualnym również musimy przejść przez sito formalności i biurokracji, ale stosując się do odpowiednich zasad i wskazówek wszystko jest osiągalne i realne. Jak więc uruchomić sklep internetowy? O czym należy pomyśleć na początku?

Usługi dodatkowe – czy warto rozszerzać spektrum ofertowe w e-firmie?

Otwierając sklep, czy to tradycyjny, czy też internetowy warto zastanowić się, jakie towary czy usługi będziemy w nim sprzedawać. W dzisiejszych czasach sztywne trzymanie się standardów nie przyniesie nam sukcesów, gdyż potencjalny klient chce być zaskakiwany i rozpieszczany. Aby stworzyć klientowi ofertę kompletną, możemy pokusić się o dodatkowe towary i usługi z dziedzin pokrewnych. O co w tym chodzi?

Model biznesowy skalowalnego biznesu – jak go zbudować?

Podstawą każdego przedsięwzięcia i warunkiem sprawnego działania jest zrozumiały i przejrzysty model biznesowy. Bez znaczenia, czy będziemy działać w starym, tradycyjnym biznesie, czy też otworzymy się na nowe kanały dystrybucji, przede wszystkim w sklepach internetowych, musimy doskonale wiedzieć, z jakich źródeł będą pochodziły nasze dochody i jak je „opanować”. Czy odpowiednia strategia dotycząca finansów jest niezbędna?

Jaka firma powinna założyć sklep internetowy?

Dla wielu firm sklep internetowy wydaje się zbędnym dodatkiem generującym dodatkowe koszty i problemy. Nie zawsze jednak jest to prawda, o czym przekonało się wiele firm, dla których wejście na rynek internetowy okazało się strzałem w dziesiątkę. Dla jakich firm otworzenie sklepu internetowego może być korzystne?

Przewóz czy spedycja - porada

Przedsiębiorcy, również z branży transportowej, pojęć przewoźnik i spedytor używają zamiennie. Tymczasem zakres obowiązków osób odpowiedzialnych za spedycje znacznie różni się od zakresu obowiązków przewoźników.

Ekoore Perl, Python i Pascal – ciekawe tablety z różnymi systemami

Mało znana włoska firma Ekoore zaprezentowała trzy urządzenia o nazwie Perl, Python i Pascal w sam raz dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się na konkretny system operacyjny w swoim tablecie. Czy nowe urządzenia oprócz elastycznego systemu oferują użytkownikowi coś ciekawego?

Imerj smartpad – połączenie smartfonu z tabletem?

Jakiś czas temu firma Imerj and Frog Design pochwaliła się urządzeniem, które według speców od marketingu może zastąpić smartfony i tablety. Na razie nowe urządzenie nie doczekało się nawet nazwy i figuruje jako „Smartpad”. Czy nowe rozwiązanie przyjmie się na rynku? Co oferuje nowe urządzenie.

LG Optimus 3D – w pierwszej kolejności kupią go Europejczycy?

Firma LG Electronics uruchomiła wreszcie sprzedaż nowego, niezwykle ciekawie zapowiadającego się smartfona z ekranem 3D. Nowe urządzenie to LG Optimus 3D, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2. Urządzenie wyposażono w 4-calowy ekran i dość mocne wnętrze. Czy ekran 3D zachęci klientów do kupna? Czy może jest to kolejny telefon z takimi samymi parametrami co konkurencja w nowej obudowie?

Nokia N9 – pierwszy smartfon z systemem MeeGo

Firma Nokia zapowiedziała oficjalnie swój pierwszy model smartfona, opartego na programowej platformie MeeGo. Urządzenie oznaczone symbolem N9 reklamowane jest sloganem „Pure Touch”. Oznacza to, że nowa Nokia pozbawiona jest jakichkolwiek fizycznych przycisków na przednim panelu. Czy nowe urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji?

Praktyki banków naruszające zbiorowe interesy konsumentów

W polskim sektorze bankowym dominują duże banki, dysponujące rozległym zapleczem kadrowym równoznacznym z dostępem do specjalistycznej wiedzy ekonomicznej i prawniczej. W relacjach z konsumentami, często niebędącymi w stanie w pełni zrozumieć treści podpisywanej umowy, banki wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję, co w pewnych okolicznościach może być uznane za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Jak dokumentować usługi, których miejscem świadczenia jest kraj inny niż Polska?

W myśl art. 15. ust. 1. ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 z późn. zm.) podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności, a także osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne będące usługobiorcami usług świadczonych przez podatników nieposiadających siedziby, stałego miejsca zamieszkania lub stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium kraju.

Umowa o współpracy między firmami

Umowa o współpracy między firmami stanowi jedną z popularniejszych umów stosowanych między przedsiębiorcami. Umowa o współpracy między firmami pozwala firmom na świadczenie usług kontrahentom prowadzącym działalność gospodarczą. Ekspert podpowiada jakie są cechy umowy o współpracy między firmami.

Odpowiedzialność z tytułu czynu nieuczciwej konkurencji - porada

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wprowadziła do polskiego systemu prawa pojęcie czynu nieuczciwej konkurencji. Taki czyn popełnić może wyłącznie przedsiębiorca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, godząc przy tym w interesy innego przedsiębiorcy lub klienta, z którym to faktem ustawa wiąże określone konsekwencje natury cywilnej i karnej.

Krok od sanacji greckich finansów

W poniedziałek zostało zapoczątkowane odreagowanie, które było kontynuowane we wtorek. Odczyt Conference Board wypadł słabiej od oczekiwań. Indeks spadł do 58,5, a nie, jak się spodziewano, do 60,5 pkt.

Niania pod ochroną

Pracownicy wykonujący prace domowe, takie jak gotowanie, sprzątanie, opieka nad dziećmi, osobami starszymi mogą być lepiej chronieni i uzyskać prawa analogiczne do tych, które posiadają inni pracownicy. Jest to rezultat przyjęcia przez Międzynarodową Organizację Pracy (MOP) Konwencji w sprawie personelu domowego.

UOKiK zbadał rynek książek, muzki i filmów

Jak prezentuje się rynek sprzedaży książek, muzyki, filmów i gier komputerowych? Odpowiedzi szukał UOKiK w zakończonych badaniach sprzedaży internetowej i stacjonarnej. W badaniu wykorzystano wiedzę ponad tysiąca przedsiębiorców.

Sony Ericsson Xperia active – telefon dla aktywnych

Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy telefon o nazwie Xperia active. Urządzenie skierowane jest do osób, które preferują aktywny styl życia i wymagają od telefonu nieco większej odporności i dodatkowych funkcji. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 3 cali i system operacyjny Google Android Gingerbread 2.3. Czym jeszcze charakteryzuje się to urządzenie?

E FUN Nextbook Premium 7 - czy nowy gracz na rynku pokaże coś ciekawego?

Mało znana na rynku firma E FUN uruchomiła sprzedaż nowego modelu tabletu. Na pierwszy rzut oka nowy tablet jest taki, jak większość: system Android i ekran dotykowy o przekątnej 7 cali. Czy producent czymś zachęci potencjalnych klientów?

Tablet Gigabyte S1080 – już niebawem dostępny na kolejnych rynkach na świecie

Firma Gigabyte już wkrótce wprowadzi swój nowy tablet S1080P na kolejne rynki. Od niedawna tablet dostępny jest już w Japonii, ale już niebawem trafi także między innymi do Ameryki Północnej. Urządzenie zostało wyposażone w 10-calowy ekran i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Co jeszcze oferuje nowe urządzenie?

Nowy tablet z Androidem 3.2 od Huawei

Firma Huawei mająca swą siedzibę w Chinach do tej pory była znana głównie z produkcji dobrej jakości modemów. Od niedawna firma ta weszła na rynek tabletów. Kolejnym krokiem była zapowiedź nowego modelu tabletu opartego na dwurdzeniowym układzie SoC firmy Qualcomm. Ciekawostką jest fakt, że nowe urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Honeycomb" 3.2.

Umowa komisu i kontrakt estymatoryjny - zastosowanie handlowe

Umowa komisu i kontrakt estymatoryjny coraz częściej znajdują zastosowanie wśród przedsiębiorców. Ich popularność wynika z przystępności rozwiązań, które wprowadzają, w szczególności dla małych firm. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób stosować umowę komisu i kontrakt estymatoryjny.

74% Polaków posiada oszczędności

Ponad 74 osoby na sto posiadają oszczędności, a czterech na pięciu Polaków uważa, że można żyć oszczędnie nie rezygnując z codziennych przyjemności - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING. Co trzecia osoba (32%) pomimo, że nie odkłada pieniędzy, to wydaje je w sposób przemyślany.

Złoty może zyskiwać

We wtorek w centrum zainteresowania inwestorów znajdują się dwie kwestie. Po pierwsze, za dwa dni w USA dobiegnie końca program luzowania ilościowego QE2. Po drugie, raport GFK, ilustrujący nastroje niemieckich konsumentów, miał pozytywny wydźwięk.

Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze

Ministrowie finansów krajów UE zatwierdzili pakiet legislacyjny dotyczący nowych zasad zarządzania gospodarczego w Unii. UE wzmacnia dyscyplinę budżetową w państwach członkowskich i zwiększa nadzór nad prowadzonymi przez nie politykami gospodarczymi.

Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali 61 urzędów skarbowych, które uznali za przyjazne. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”.

Zmarnowane szanse na odreagowanie

W piątek na rynku nastąpiło odreagowanie. W efekcie kursy eurodolara i EUR/CHF zwyżkowały, natomiast notowania złotego pozostały stabilne. Kurs EUR/USD wyraźnie odbił się od wsparcia 1.42 dzięki publikacji indeksu niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką, który okazał się lepszy od oczekiwań i wyniósł 114,5 pkt. (spodziewano się spadku do 113,5 pkt.)

Klienci kupią na nowych zasadach

Za pół roku zaczną obowiązywać zmienione zasady udzielania pożyczek. Dla konsumentów oznacza to dłuższy czas na odstąpienie od umowy oraz objęcie przepisami wyższych kwot. Nową ustawę o kredycie konsumenckim podpisał Prezydent.

Firma może dopłacić do wczasów pracownika

Sezon wakacyjny sprzyja wykorzystywaniu urlopów i wyjazdom wypoczynkowym pracowników. Pracodawcy mają możliwość dofinansowania wypoczynku ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Wydatki na modernizację środka trwałego - opodatkowanie

Środki trwałe ulegają stopniowemu zużyciu. Ekspert podpowiada w jaki sposób rozliczyć wydatki na modernizację środka trwałego.

Opodatkowanie VAT nieodpłatnych świadczeń - porada

Od 1 kwietnia 2011 roku rozszerzył się zakres przedmiotowy usług uznawanych za nieodpłatne świadczenia. Ekspert, krok po kroku, przeprowadza przez zmiany.

Jak rozliczyć ubezpieczenie leasingowanego auta?

Zaliczenie składek na ubezpieczenie leasingowanego auta nie jest uzależnione od kwestii własności. Ubezpieczenie za samochody leasingowane będzie więc zaliczane do kosztów uzyskania przychodów analogicznie jak w przypadku samochodów będących własnością przedsiębiorcy.

Ulotka reklamowa - czy warto ją stosować?

Ulotka reklamowa pozostaje wizytówką firmy. Czy warto inwestować w reklamę z jej wykorzystaniem? Eksperci podpowiadają jak promować firmę z wykorzystaniem ulotki reklamowej.

Firmy nadal ostrożne

Pomimo wzrostu sprzedaży detalicznej o 13,8% i spadku bezrobocia, firmy nadal inwestują ostrożnie. Polacy wydają jednak coraz więcej pieniędzy.

Redukcja CO2 zmniejszy konkurencyjność unijnej gospodarki

Ministerstwo Gospodarki obawia się, że proponowana przez KE na najbliższe 40 lat ścieżka redukcji emisji CO2 może mieć negatywny wpływ na konkurencyjność europejskiej gospodarki. Resort zauważa, że polityka Unii w tej kwestii nie może być oderwana od realiów.

Aprecjacja szwajcarskiej waluty

Dzień wolny od pracy w Polsce sprawił, że nie zwracaliśmy przez moment uwagi na rynki finansowe. Tymczasem kurs franka pokonał z impetem poziom 1,20 i nie spoczął na tym osiągnięciu, co skutkuje nowymi rekordami złotego. W czwartek za franka płacono nawet 3,39 – i to nie tylko z powodu siły szwajcarskiej waluty, ale także ze względu na mniejszą płynność na rynku polskiego złotego.

Ulga rehabilitacyjna w PIT bez tajemnic

Osoby zainteresowane skorzystaniem z ulgi rehabilitacyjnej w PIT powinny uważnie zapoznać się z radami naszych ekspertów.

Wszystko o uldze na dziecko (prorodzinnej) w PIT

Nasi eksperci podpowiadają, jak bez błędu skorzystać z odliczenia na dzieci od podatku.

Założyć własną firmę nie jest trudno

W kompleksowym Poradniku podpowiadamy jak po kolei dokonać wszystkich niezbędnych czynności by założyć swoją własną firmę.

Jak uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane?

Krok po kroku podpowiadamy, jak po budowie własnego domu lub po remoncie odzyskać część VAT z faktur za materiały budowlane.

Dotacje unijne dla małych firm na debiut na NewConnect - do 50%

Debiutem na NewConnect nie należy do tanich. Koszty mogą zostać jednak częściowo pokryte dotacjami unijnymi dla małych firm. O jakich dotacjach mowa?

E-myto - porada

Od 1 lipca 2011 firmy transportowe będą pracować w oparciu o „e-myto”. Jak wprowadzenie elektronicznego myta wpłynęło na firmy transportowe u naszych europejskich sąsiadów? Czy ich doświadczenia przełożą się na rzeczywistość polskich dróg?

REKLAMA