Nazwa dla sklepu internetowego – jak ją wybrać?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Dobrze dobrana nazwa sklepu może być marką, którą klienci zapamiętają na długie lata. Jeśli wybieramy nazwę dla sklepu internetowego możemy zastanowić się, czy dobrym posunięciem nie byłoby wymyślenie od razu sloganu. Głównym zadaniem samej nazwy sklepu jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, zadaniem sloganu zaś wzbudzenie zainteresowania. Odpowiednie przygotowanie i zadbanie o każdy szczegół dotyczący rozmieszczenia elementów na stronie pozwoli nam pozyskać i co najważniejsze, zatrzymać klienta.
REKLAMA
Tworzenie nazwy nie może ograniczyć się do samego etapu kreatywnego i burzy mózgów wśród znajomych czy rodziny. Tworzenie nazwy powinno być podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich jest etap analityczny zakładający dokładną analizę rynku. W tym procesie musimy zebrać dokładne informacje o rynku, a przede wszystkim o naszej przyszłej grupie docelowej oraz o branży, którą chcemy reprezentować. Należy również zwrócić uwagę na konkurencję i ich nazwy oraz sprawdzić, jakie nazwy sprawdzają się w danej branży.
Warto zobaczyć: Jak odpowiednio zbudować miarodajną ankietę on-line?
Dopiero po dogłębnej analizie możemy przejść do etapu kreatywnego, czyli zbierania listy pomysłów na nazwę dla naszego sklepu. Warto zbierać nawet najdziwniejsze nazwy, z których potem mogą powstać ciekawe kombinacje. W ostatnim etapie weryfikacji należy wybrać ostateczną nazwę, którą będziemy się legitymować przez cały okres trwania naszej działalności w sieci.
REKLAMA
Wracając na chwilę do pierwszego etapu należy pamiętać przede wszystkim o naszych przyszłych odbiorcach. Należy ich poznać i zrozumieć. Powinniśmy dowiedzieć się jak spędzają swój czas, co lubią, a za czym nie przepadają i przede wszystkim, jakie mogą mieć zainteresowania. Jeśli celujemy w rynek hobbystyczny musimy pamiętać, że nasi przyszli odbiorcy w głównej mierze to profesjonaliści w swoim fachu, więc jakikolwiek przejaw niekompetencji będzie odbierany negatywnie.
Jeśli dokładnie poznamy naszych odbiorców unikniemy również wpadek w stosowaniu niekonkretnych nazw, które na przykład w branżowym żargonie mogą oznaczać coś zupełnie innego od założenia. Nasza nazwa musi nas wyróżniać spośród konkurentów i pod żadnym pozorem nie może kojarzyć się z nazwą konkurencji. Możemy również zastosować nazwę własną, nazwę obcojęzyczną lub przeróbkę nazwy branży, np. rowerowo, budowlaniec, hostingowo etc.
Sprawdź też: Klienci sklepów internetowych – na jakie typy się dzielą?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.