REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wstęp jako główna część e-maila

Dobrze przemyślany wstęp wiadomości zwiększy prawdopodobieństwo, że wysłany mail zainteresuje odbiorcę i zostanie on przeczytany do końca. Dlatego warto jest poświęcić szczególną uwagę pierwszym zdaniom, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę adresata.

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Jak uniknąć błędów w korespondencji elektronicznej?

Wysyłanie maili często jest głównym narzędziem pracy pracownika biurowego. Zaledwie kilka podstawowych zasad pomogą uniknąć najczęściej popełnianych błędów w korespondencji elektronicznej.

Zasady redagowania maili

Aby treść wiadomości była czytelna należy pamiętać o jednej prostej zasadzie - nikt nie lubi czytać długich maili. Istnieją zatem proste sposoby, które pomogą nam tak zredagować nawet bardzo długą wiadomość, żeby przy jej czytaniu odbiorca się nie zmęczył.

REKLAMA

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 1.4 i 4.1 POIG – cześć I

Najpierw wsparcie projektu badawczego, a następnie jego wdrożenie w postaci innowacyjnego produktu. Wszystko to oferuje polskim przedsiębiorcom Unia Europejska, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Ministrowie przyjęli projekt o zmianie ustawy Kodeks karny

Jest nowy projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny oraz ustawy o Policji.

Osłabienie na giełdach

Wtorkowe notowania (29 marca br.) na rynkach europejskich nie odbiegały od przebiegu ostatnich sesji. Indeksy rozpoczęły dzień od wzrostów, jednak z biegiem czasu zamieniły się one w niewielkie spadki.

REKLAMA

Media podają niedokładne dane na temat nietrzeźwych kierowców

Polska Sieć ds. Polityki Narkotykowej wyraża swoje zaniepokojenie sposobem relacjonowania przez media wyników badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji, Instytut Ekspertyz Sądowych oraz Instytut Transportu Drogowego w ramach ogólnoeuropejskiego projektu DRUID.

Wizytówka firmy na Google Maps

Dla wszystkich firm, które nie posiadają jeszcze własnej strony WWW, a chciałyby zaistnieć aktywnie w Internecie, możliwe jest stworzenie wizytówki firmy w Google.

Giełda: nastroje inwestorów ożywiły dane z USA

Nastroje inwestorów na GPW ożywiły dane z USA pod koniec wczorajszej sesji (29 marca br.). W związku z tym końcówka notowań w Warszawie wypadła pomyślnie.

Polacy wolą rozliczać się z fiskusem na papierze

Ministerstwo Finansów podało, że w tym roku do urzędów skarbowych w całym kraju trafiło tylko półtora miliona elektronicznych deklaracji podatkowych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych a grunty inwestycyjne

Sposób wykorzystywania gruntów rolnych będzie uwarunkowywać czy nastąpi zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych sprzedaży gruntów rolnych.

Wydatki na mieszkanie przed wynajmem zaliczymy do kosztów

W kosztach można uwzględnić wydatki na mieszkanie, które podatnik poniósł w czasie szukania chętnych do jego wynajęcia.

Euro utrzymuje zdobyte pozycje

Na początku tego tygodnia euro potwierdziło, że po piątkowym zdecydowanym umocnieniu (26 marca br.), że jest w stanie utrzymać swe zdobycze.

Indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać

Podczas gdy inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać.

GPW: coraz trudniej jest utrzymać zdobyte punkty

Inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW już od czterech kolejnych sesji mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów.

Dokumenty niezbędne, aby zadebiutować na NewConnect

NewConnect powstał aby stać się alternatywną możliwością pozyskania kapitału przez dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Specyfika emitentów na tym rynku powoduje bardziej liberalne wymogi formalne i obowiązki informacyjne. Dzięki temu jest tanią możliwością pozyskania kapitału.

Od dziś firma zatrudni niepełnosprawnego bez opinii PIP

Przedsiębiorca przyjmując do pracy osobę ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności nie będzie musiał uzyskiwać opinii Państwowej Inspekcji Pracy.

Zachowamy prawo do niższego VAT po 2010 r.

Parlament Europejski zgodził się na dalsze obowiązywanie niższych stawek VAT, m.in. dotyczących usług remontowych oraz restauracyjnych.

Pierwsze prawo podatnika: odwołanie

Kto może wnieść odwołanie od decyzji organu podatkowego? Do kogo i w jakim terminie należy wnieść odwołanie? Jakie elementy powinno ono zawierać?

Ostatni dzień na złożenie CIT-8

Do 31 marca podatnicy CIT muszą złożyć roczne zeznanie za 2009 rok.

Czy raporty kasowe można archiwizować na elektronicznych nośnikach

Jesteśmy spółką z o.o. Wystawiamy kilka tysięcy faktur sprzedaży miesięcznie. Każda z wystawionych faktur jest fiskalizowana na kasie fiskalnej. Do rozliczenia VAT bierzemy miesięczny wydruk z kasy fiskalnej. Drukujemy również dzienne rejestry sprzedaży fakturowanej. Czy jest obowiązek drukowania i przechowywania rejestrów sprzedaży w formie papierowej, jeśli cała sprzedaż jest fiskalizowana? Czy wystarczy zapisać rejestry na innym nośniku informacji z możliwością wydruku rejestru?

Mniej pieniędzy na zakup mieszkania

Kupujący mieszkania chcą na ten cel przeznaczyć średnio 356 tys. zł, o ponad 5 tys. mniej niż przed miesiącem – wskazują najnowsze dane Home Broker.

Polskie zielone technologie mogą podbić rynki zagraniczne

Blisko 30 polskich firm oferujących innowacyjne technologie prośrodowiskowe otrzymało szansę podboju rynków zagranicznych. Jest to oferta doradczo-szkoleniowa platformy GreenEvo, która umożliwi wejście polskich zielonych technologii na arenę międzynarodową.

AdWords-y zgodne z prawem UE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (dawniej ETS) uznał w wyroku z 23 marca 2010 r. (w sprawach połączonych od C 236/08 do C 238/08), że Gogle świadcząc usługę AdWords nie narusza prawa znaków towarowych, umożliwiając reklamodawcom nabywanie słów kluczowych odpowiadających znakom towarowym ich konkurentów. Jednak zdaniem Sądu reklamodawcy nie mogą za pomocą takich słów zlecać Google zamieszczania reklam, które nie pozwalają internautom łatwo domyślić się, z jakiego przedsiębiorstwa pochodzą reklamowane towary lub usługi.

Więcej reklam podczas filmów

Legalizacja product placement oraz liberalizacja zasad emisji reklamy - to niektóre zmiany w Ustawie o rtv, które nastąpią po wdrożeniu unijnej dyrektywy audiowizualnej. Z implementacją jesteśmy już spóźnieni ponad trzy miesiące.

Lewiatan: inwestycje budowlane hamuje niedoskonałe ustawodawstwo

W projekcie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (nad którym pracuje rząd) znajduje się wiele dobrych propozycji, ale nie ma rozwiązań, które umożliwiłyby likwidację (istotne zmniejszenie) podstawowych problemów gospodarki przestrzennej.

Warto zamienić mieszkanie na dom

Średnia cena domu oferowanego przez deweloperów pod Warszawą jest o 14 proc. niższa niż przed rokiem. Mediana ceny domu to obecnie 700 tys. zł

WIG20 walczy z barierą 2,5 tys. pkt

Cały czas brak zdecydowanych rozstrzygnięć na warszawskim parkiecie. Przewagę mają kupujący, jednak w ostatnich dniach tylko raz można było wyraźnie to zauważyć.

Pogorszenie nastrojów konsumenckich

Na przekór wiośnie pogorszyły się Polakom nastroje konsumenckie, wynika z badania firmy Ipsos, przeprowadzonego między 4 a 14 marca 2010 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1008 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Przyjrzeliśmy się rynkowi pod kątem dostępnych programów ubezpieczeniowych dla flot. Ostatnie kilka lat pokazuje, iż coraz częściej po produkty leasingowe sięgają firmy z sektora MSP i to właśnie te firmy są niezwykle atrakcyjnym segmentem.

Czy sąd gospodarczy może wydać wyrok na posiedzeniu niejawnym?

Co do zasady wyroki sądowe zapadają po przeprowadzeniu rozprawy na posiedzeniu jawnym. W postępowaniu gospodarczym przepisy kodeksu postępowania cywilnego przewidują wyjątek od tej zasady dopuszczając wydanie wyroku na posiedzeniu niejawnym.

Dodatkowe ubezpieczenie flot ciężarowych

Fatalny stan nawierzchni i niski poziom bezpieczeństwa polskich dróg to czynniki ryzyka w usługach transportowych. Firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, rzucają koło ratunkowe. Operatorzy flot ciężarowych mogą liczyć na większą ochronę.

Kurs euro spadł poniżej 3,88 zł

Lepsze nastroje na światowych giełdach, co może mieć związek ze zbliżającym się końcem kwartału (niekonieczne informacjami sugerującymi udaną sprzedaż greckich obligacji za 5 mld EUR), poprawiły nastroje wokół „bardziej ryzykownych” walut. Zyskał na tym także złoty, schodząc poniżej 3,88 zł za euro.

Małe i średnie firmy mogą liczyć na tańsze kredyty

Tańsze kredyty inwestycyjne EBI pozwolą miesięcznie zaoszczędzić małym i średnim firmom kwoty, które pozwoliłyby im na zatrudnienie przynajmniej jednego pracownika. Banki starają się jednak, jak mogą, by zachować taką informację tylko dla siebie.

Vector Software z Ekstraklasą

Spółka Vector Software, której podstawowym produktem jest autorskie oprogramowanie EuroBilet prowadzi prace mające na celu integrację systemu EuroBilet z funkcjonującym obecnie systemem wydawania kart oraz weryfikacji zakazów stadionowych Ekstraklasy.

Odpowiedzialność prokurenta

Uogólniając można stwierdzić, że prokurent z racji samego tylko faktu bycia prokurentem nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec osób trzecich za zobowiązania spółki. Odpowiedzialność taką ponosi spółka, a następnie w szczególnych warunkach członkowie zarządu oraz likwidator.

Polskie banki mają problem z normą płynności

- Nowe propozycje regulacji dotyczące wymogów kapitałowych oraz norm płynności (tzw. Basel 3) przygotowywane przez Komitet Bazylejski mogą być poważnym problemem dla części polskich banków – oceniają eksperci firmy doradczej Deloitte.

Postępowanie nakazowe

Postępowanie nakazowe stanowi jedno z postępowań odrębnych. Sąd rozpoznaje sprawę w postępowaniu nakazowym na pisemny wniosek powoda zgłoszony w pozwie, a rozpoznanie sprawy następuje na posiedzeniu niejawnym.

Grecja: sprzedaż obligacji z wysoką premią

Wczorajsza (29 marca br.) emisja obligacji  przez Grecję była ważnym testem nastrojów panujących wśród inwestorów, ale trudno powiedzieć, aby spotkała się ona z zainteresowaniem rynku.

Na czym polega postępowanie upominawcze?

Postępowanie upominawcze stanowi jedno z postępowań odrębnych, uregulowanych w przepisach art. 497(1) i 505 kpc. Postępowanie to należy do właściwości sądów rejonowych i okręgowych. Postępowanie upominawcze zostało ograniczone w zasadzie do wydania nakazu zapłaty.

Dane o wydatkach amerykańskich konsumentów pogorszyły wyniki giełdowe

W poniedziałek europejskie giełdy rozpoczęły sesję od wzrostów, jednak w miarę upływu czasu indeksy zaczęły słabnąć. Inwestorzy zignorowali poranne zamachy w Moskwie, ale pretekstem do pogorszenia nastrojów graczy po południu były dane o wydatkach amerykańskich konsumentów, które były zgodne z oczekiwaniami.

Skarga na Krajowy System Informacyjny Policji

Dnia 24 marca br. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Policję w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji.

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji

Nieuczciwa konkurencja to takie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami działanie przedsiębiorcy, które zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Aktem prawnym regulującym te kwestie jest ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Senatorowie przeciwni zakazowi palenia w miejscach publicznych

Senat na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 roku odrzucił poprawkę, zgodnie z którą obowiązywałby zakaz palenia w miejscach publicznych.

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla Ukraińców

Ukraińcy są zatrudniani głównie w rolnictwie i budownictwie, gdzie nie chcą pracować Polacy. Rosnąca liczba zatrudnionych w naszym kraju pracowników ze Wschodu hamuje wzrost płac. Dzięki ukraińskim gospodyniom i opiekunkom wiele Polek jest aktywnych zawodowo.

Nie będzie losowania o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy

Przedsiębiorcy, którzy będą tworzyć miejsca pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie, w pierwszej kolejności uzyskają unijne środki.

Ewidencja gruntu zamiast planu zagospadorowania

O przeznaczeniu nieruchomości dla celów VAT przesądzą zapisy w ewidencji gruntów, gdy nie ma planu miejscowego zagospodarowania.

REKLAMA