reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc finansowa dla rodzin ofiar katastrowy samolotu rządowego

Pomoc finansowa dla rodzin ofiar katastrowy samolotu rządowego

MSWiA informuje, że udzielana jest pomoc finansowa dla osób, które straciły swoich bliskich w tragedii smoleńskiej. Wojewodowie nawiązali kontakt ze wszystkimi rodzinami. Dysponują środkami finansowymi, które przekazują na bieżąco rodzinom.

Rodziny sukcesywnie podają numery kont, na które przekazywane są zasiłki. Pomoc jest udzielana w sposób i w terminie zgodnym z życzeniem rodziny: na konto bankowe lub do rąk własnych. Każda z rodzin otrzymuje 40 tys. złotych. Dziś (15 kwietnia) do godz. 17.00 wojewodowie przesłali środki finansowe 45 rodzinom. Na bieżąco wysyłają zasiłki do kolejnych osób.

Pieniądze zostały przyznane na podstawie uchwały Rady Ministrów przyjętej 12 kwietnia br. W sumie na zasiłki dla osób, które straciły swoich najbliższych w katastrofie pod Smoleńskiem rząd przyznał ponad 3,8 mln złotych.

Rząd pokryje również koszty uroczystości żałobnych oraz koszty związane z pogrzebem osób, które zginęły w katastrofie samolotu. Zgodnie z uchwałą z 13 kwietnia br. Rada Ministrów przeznaczyła na ten cel 20 mln złotych.

Oprócz wyżej wymienionej pomocy dodatkowe świadczenia otrzymają rodziny m.in. pracowników cywilnych, żołnierzy. Osobne świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa są wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

MSWiA/IN

Polecamy: Kodeksy.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Wnuk

ekspertka BCC ds. podatku dochodowego od osób prawnych i międzynarodowego prawa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama