| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Internet bez myszy (Firefox)

Internet bez myszy (Firefox)

Internet mobilny zyskuje coraz większą popularność. Telefony są jednak dla wielu z nas zbyt małe do surfowania w sieci. Najwygodniejsze rozwiązania to nadal notebooki i ich mniejsi bracia czyli netbooki. Przewijanie stron za pomocą panelu dotykowego jest niewygodne, ale możemy zaprogramować Firefoxa tak, aby móc korzystać z klawiatury.

Firefox pozwala na nawigacją za pomocą klawiatury. Korzystać możemy z tego udogodnienia m.in dzięki klawiszowi „+” , który wywołuje pasek Znajdź szybko. Za jego pomocą możemy przechodzić pomiędzy stronami używając klawisza Enter do potwierdzenia wybranej strony i klawisza F3 aby przeskakiwać do następnych wyszukiwań.

Drugim klawiszem nawigacyjnym jest TAB, dzięki niemu dotrzemy do pól formularzy, przycisków itp. Klikając go po raz kolejny przechodzimy dalej i dalej aż do ostatniego obsługiwanego elementu.

Niestety powyższe rozwiązania nie są idealne. W wielu przypadkach skomplikowane strony internetowe umożliwiają poruszanie się po nich tylko za pomocą kilku klawiszy. Z pomocą przyjdzie nam kolejny z opisywanych przez nas dodatków - Mouseless Browsing. Wtyczkę możemy pobrać tutaj. . Klikamy Zainstaluj, a po zakończeniu czynności instalacyjnych i restarcie przeglądarki, rozszerzenie uaktywni się automatycznie.

Od tej chwili wszystkie elementy witryny zostaną ponumerowane. Aby wybrać dany element nawigacyjny należy wcisnąć CTRL, i wpisać numer przypisany do danego przycisku czy formularza. Rozwiązanie to zapewnia nam wygodną nawigację bez korzystania z myszy. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »