REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

EUR/CHF: korekta wyższego rzędu?

Wen Jiabao zapewnił, że po myśli Chin jest stabilny kurs euro i dobra koniunktura gospodarcza w Europie. Na pewno wizyta chińskiego premiera w Niemczech będzie miała pozytywny wpływ na współpracę handlową między dwoma eksporterami.

Sony Ericsson Xperia active – telefon dla aktywnych

Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy telefon o nazwie Xperia active. Urządzenie skierowane jest do osób, które preferują aktywny styl życia i wymagają od telefonu nieco większej odporności i dodatkowych funkcji. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 3 cali i system operacyjny Google Android Gingerbread 2.3. Czym jeszcze charakteryzuje się to urządzenie?

E FUN Nextbook Premium 7 - czy nowy gracz na rynku pokaże coś ciekawego?

Mało znana na rynku firma E FUN uruchomiła sprzedaż nowego modelu tabletu. Na pierwszy rzut oka nowy tablet jest taki, jak większość: system Android i ekran dotykowy o przekątnej 7 cali. Czy producent czymś zachęci potencjalnych klientów?

Tablet Gigabyte S1080 – już niebawem dostępny na kolejnych rynkach na świecie

Firma Gigabyte już wkrótce wprowadzi swój nowy tablet S1080P na kolejne rynki. Od niedawna tablet dostępny jest już w Japonii, ale już niebawem trafi także między innymi do Ameryki Północnej. Urządzenie zostało wyposażone w 10-calowy ekran i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Co jeszcze oferuje nowe urządzenie?

REKLAMA

Nowy tablet z Androidem 3.2 od Huawei

Firma Huawei mająca swą siedzibę w Chinach do tej pory była znana głównie z produkcji dobrej jakości modemów. Od niedawna firma ta weszła na rynek tabletów. Kolejnym krokiem była zapowiedź nowego modelu tabletu opartego na dwurdzeniowym układzie SoC firmy Qualcomm. Ciekawostką jest fakt, że nowe urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Honeycomb" 3.2.

Jak zwiększyć efektywność portfela dzięki spółkom, notowanym na New Connect?

Przyjęło się myśleć oddzielnie o rynku giełdowym i New Connect. Dlaczego jednak konstruowanie portfela według kryterium branżowego na obu rynkach może przynieść podobne efekty? Ekspert dokonał porównania stóp zwrotu z indeksów branżowych na GPW i New Connect.

Dlaczego raty kredytów złotowych idą w górę?

W lipcu osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny w polskiej walucie, odczują skutki trzech podwyżek stóp procentowych w drugim kwartale 2011 roku. Dlaczego raty złotowych kredytów wzrosną prawie o 10 procent, w porównaniu z jesienią ubiegłego roku? Ekspert tłumaczy, w jaki sposób stawka WIBOR 3M wpływa na wysokość naszego zobowiązania.

Umowa komisu i kontrakt estymatoryjny - zastosowanie handlowe

Umowa komisu i kontrakt estymatoryjny coraz częściej znajdują zastosowanie wśród przedsiębiorców. Ich popularność wynika z przystępności rozwiązań, które wprowadzają, w szczególności dla małych firm. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób stosować umowę komisu i kontrakt estymatoryjny.

REKLAMA

74% Polaków posiada oszczędności

Ponad 74 osoby na sto posiadają oszczędności, a czterech na pięciu Polaków uważa, że można żyć oszczędnie nie rezygnując z codziennych przyjemności - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING. Co trzecia osoba (32%) pomimo, że nie odkłada pieniędzy, to wydaje je w sposób przemyślany.

Przedsiębiorcy chcą wprowadzenia euro

 Ponad połowa polskich przedsiębiorców chce, żeby złotego zastąpiło euro. Za natychmiastowym wprowadzeniem europejskiej waluty opowiada się 15 proc., a 39 proc. chciałoby tego w dalszej perspektywie - wynika z badania Gfk Polonia.

Złoty może zyskiwać

We wtorek w centrum zainteresowania inwestorów znajdują się dwie kwestie. Po pierwsze, za dwa dni w USA dobiegnie końca program luzowania ilościowego QE2. Po drugie, raport GFK, ilustrujący nastroje niemieckich konsumentów, miał pozytywny wydźwięk.

Złoty może zyskiwać

We wtorek w centrum zainteresowania inwestorów znajdują się dwie kwestie. Po pierwsze, za dwa dni w USA dobiegnie końca program luzowania ilościowego QE2. Po drugie, raport GFK, ilustrujący nastroje niemieckich konsumentów, miał pozytywny wydźwięk.

Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze

Ministrowie finansów krajów UE zatwierdzili pakiet legislacyjny dotyczący nowych zasad zarządzania gospodarczego w Unii. UE wzmacnia dyscyplinę budżetową w państwach członkowskich i zwiększa nadzór nad prowadzonymi przez nie politykami gospodarczymi.

Rusza eksport polskich warzyw do Rosji

Pierwsze partie polskich pomidorów z unijnym certyfikatem gwarantującym ich bezpieczeństwo zostaną wysłane w poniedziałek do Rosji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki.

Początek tygodnia na rynku obligacji

W zeszłym tygodniu uczestnicy rynku skupili swoją uwagę na kłopotach fiskalnych Grecji i USA. Amerykanie toczyli dyskusje, dotyczące podniesienia absolutnego poziomu długu. Dotychczas obowiązująca granica została już przekroczona.

Twój pracownik musi zachować tajemnice firmy

Pracownik, pomimo braku odrębnej umowy z pracodawcą, jest z mocy prawa obowiązany do zachowania poufności w zakresie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które uzyskuje w związku z wykonywaną pracą.

Dokumentacja ubezpieczeniowa przechowywana przez 5 lat

 Do 5 lat ma być skrócony okres przechowywania przesz płatnika dokumentacji ubezpieczeniowej. Rząd planuje wprowadzić te zmiany od 1 stycznia 2013 r.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorczości w regionie łódzkim

Ponad 30 tysięcy nowych miejsc pracy powstało w Łodzi w ciągu ostatnich pięciu lat. To efekt przekształceń rynku i zmiany strategii miasta. Centra usług biznesowych, produkcja AGD, logistyka i przemysł elektroniczny to nowe branże, które zaczynają się dynamicznie rozwijać w regionie łódzkim.

Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali 61 urzędów skarbowych, które uznali za przyjazne. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”.

Dodatkowe 120 miliardów dla Grecji

Dalsze spadki euro były hamowane przez takie czynniki jak „dobrowolne” wydłużenie wymagalności greckich papierów dłużnych przez francuskie banki, porozumienie w kwestii przyszłości pakietu ratunkowego dla Grecji oraz deklaracje Chin. Państwo Środka zobowiązało się do zaangażowania pokaźnych sum w zakup europejskiego długu.

Rekordowo wysokie ceny amerykańskich hoteli

Kolejny tydzień notowań rozpoczął się niezbyt optymistycznie. Na sytuację, która utrzymywała się w poniedziałek na giełdach, miały wpływ również wydarzenia z minionych dni. W poniedziałek rano WIG przełamywał wsparcie w okolicach 48,4 tys. pkt., co można było odebrać za sygnał do zbywania akcji.

Grecja i Ameryka w dalszym ciągu na celowniku

W ciągu najbliższych dni uczestnicy rynku będą uważnie przyglądać się Grecji. Na giełdzie w Nowym Jorku inwestorzy chyba już wzięli sobie do serca problemy finansowe Aten. Reakcja na brak porozumienia w kwestii greckiej może być odczuwalna również na innych rynkach.

Zmarnowane szanse na odreagowanie

W piątek na rynku nastąpiło odreagowanie. W efekcie kursy eurodolara i EUR/CHF zwyżkowały, natomiast notowania złotego pozostały stabilne. Kurs EUR/USD wyraźnie odbił się od wsparcia 1.42 dzięki publikacji indeksu niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką, który okazał się lepszy od oczekiwań i wyniósł 114,5 pkt. (spodziewano się spadku do 113,5 pkt.)

Zmarnowane szanse na odreagowanie

W piątek na rynku nastąpiło odreagowanie. W efekcie kursy eurodolara i EUR/CHF zwyżkowały, natomiast notowania złotego pozostały stabilne. Kurs EUR/USD wyraźnie odbił się od wsparcia 1.42 dzięki publikacji indeksu niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką, który okazał się lepszy od oczekiwań i wyniósł 114,5 pkt. (spodziewano się spadku do 113,5 pkt.)

Zmiana w opłatach od kopiarek i skanerów

Od 1 lipca 2011 r. zmienia się wykaz kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych oraz związanych z nimi czystych nośników i wysokość pobieranych od nich opłat.

W którym banku wziąć kredyt na budowę taniego domu letniskowego?

Wiele banków robi trudności osobom, które chcą zdobyć pieniądze na budowę sezonowego domku letniskowego. Dlaczego instytucje finansowe ustanawiają minimalną kwotę długu lub minimalny koszt budowy nawet w przypadku jednorodzinnego domu całorocznego? Eksperci radzą, gdzie warto zaciągnąć dług.

Klienci kupią na nowych zasadach

Za pół roku zaczną obowiązywać zmienione zasady udzielania pożyczek. Dla konsumentów oznacza to dłuższy czas na odstąpienie od umowy oraz objęcie przepisami wyższych kwot. Nową ustawę o kredycie konsumenckim podpisał Prezydent.

Czy opłaca się zmniejszyć ratę kredytu kosztem większej kwoty zadłużenia?

Czy istnieje sposób na to, aby zmniejszyć wysokość raty i zwiększyć wysokość kredytu? Eksperci przekonują, że odpowiednia kalkulacja kredytu hipotecznego pozwala zaoszczędzić niebagatelną sumę pieniędzy. Jak rozsądnie ulokować nadmiar gotówki?

Firma może dopłacić do wczasów pracownika

Sezon wakacyjny sprzyja wykorzystywaniu urlopów i wyjazdom wypoczynkowym pracowników. Pracodawcy mają możliwość dofinansowania wypoczynku ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Jak nasza firma może pozyskać inwestorów?

Poszukując sposobów pozyskiwania finansowania przedsiębiorstwa, warto rozważyć mniej typowe możliwości, niż tradycyjny kredyt bankowy lub zdobycie inwestorów na giełdzie. Warto wziąć pod uwagę pozyskanie inwestora realizującego tzw. strategię private equity lub venture capital.

Do 11 lipca informacje o stratach spowodowanych przez bakterię E.coli

Agencja Rynku Rolnego do 11 lipca będzie przyjmowała wnioski dotyczące strat poniesionych przez rolników w produkcji warzyw w związku z wystąpieniem bakterii E.coli.

Opodatkowanie dochodów uzyskanych przez przedsiębiorcę w Niemczech

Opodatkowanie dochodów uzyskanych przez polskiego przedsiębiorcę z tytułu usług świadczonych w Niemczech należy rozpatrywać na gruncie postanowień umowy zawartej między Rzeczypospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.

Przyspieszenie wzrostu zatrudnienia

Aktualne dane wskazują na przyspieszenie wzrostu zatrudnienia w gospodarce i sektorze przedsiębiorstw, dzieje sie tak głównie za sprawą stabilizacji warunków pracy - wynika z opublikowanego przez NBP kwartalnego raportu na temat rynku pracy.

W wakacyjne weekendy zakaz ruchu dla ciężarówek

Od piątku do ostatniego weekendu sierpnia będą obowiązywały czasowe ograniczenia w ruchu ciężarówek. Ciężarówki w określonych godzinach nie będą mogły wyjechać na drogi.

Wskaźnik niemieckiego biznesu lepszy od oczekiwań

Chociaż kwestia Grecji jest już przesądzona, sytuacja na rynkach ryzykownych aktywów w dalszym ciągu napawa pesymizmem. Coraz bardziej rzuca się w oczy fakt, że inwestorzy dużą wagę przywiązują do publikacji makroekonomicznych. Tymczasem doniesienia ze świata gospodarki mogą niepokoić.

Więcej firm odczuwa poprawę koniunktury

Poprawę koniunktury sygnalizuje w czerwcu 19 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 16 proc. - tak wynika z informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Wydatki na modernizację środka trwałego - opodatkowanie

Środki trwałe ulegają stopniowemu zużyciu. Ekspert podpowiada w jaki sposób rozliczyć wydatki na modernizację środka trwałego.

Opodatkowanie VAT nieodpłatnych świadczeń - porada

Od 1 kwietnia 2011 roku rozszerzył się zakres przedmiotowy usług uznawanych za nieodpłatne świadczenia. Ekspert, krok po kroku, przeprowadza przez zmiany.

Jak rozliczyć ubezpieczenie leasingowanego auta?

Zaliczenie składek na ubezpieczenie leasingowanego auta nie jest uzależnione od kwestii własności. Ubezpieczenie za samochody leasingowane będzie więc zaliczane do kosztów uzyskania przychodów analogicznie jak w przypadku samochodów będących własnością przedsiębiorcy.

Ulotka reklamowa - czy warto ją stosować?

Ulotka reklamowa pozostaje wizytówką firmy. Czy warto inwestować w reklamę z jej wykorzystaniem? Eksperci podpowiadają jak promować firmę z wykorzystaniem ulotki reklamowej.

Jak uzyskać nieoprocentowany kredyt?

Istnieje metoda, dzięki której w ciągu dwóch lat można zarobić ponad 600 zł. Co zrobić, żeby wzbogacić się na nieoprocentowanej pożyczce? Eksperci przypominają, że kredyt bez prowizji, odsetek i dodatkowych opłat nie zawsze stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Jak zastrzec kartę kredytową?

Chociaż większość z nas korzysta z karty płatniczej, nie każdy zastanawia się, co począć w razie zgubienia plastiku. Eksperci policzyli, że dwie trzecie użytkowników kart nie ma nawet zapisanego numeru, pod który należałoby zadzwonić w takiej sytuacji. Co powinieneś zrobić, kiedy nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej?

Jakie są wady i zalety funduszy odwzorowujących zmiany indeksów DAX i S&P500?

Od 31 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych można inwestować w fundusze, które pozwalają zarabiać na wzroście amerykańskiego indeksu S&P500 i niemieckiego DAX-a. Jakie są wady i zalety tych instrumentów finansowych? Eksperci przypominają, że w przypadku wspomnianych funduszy typu EFT należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyko walutowe.

Czarny czwartek na europejskich giełdach

Przebieg europejskich sesji w czwartek pozwala wczorajszy dzień ochrzcić mianem czarnego. Wczoraj zniżki sięgnęły 2 proc. Nowojorska giełda zdołała stawić opór dalszym spadkom - miejmy nadzieję, że jej śladami podąży Europa.

Kiedy wspólnicy spółki z o.o. mają obowiązek wniesienia dopłat?

Wnoszenia dopłat w stosunku do udziałów, wynikający z art. 177 i nast. kodeksu spółek handlowych, jest jednym z obowiązków wspólników spółki z o.o., który może mieć bezpośredni wpływ na ich sytuację ekonomiczną. Przepisy te statuują wyjątek od zasady ograniczonego przyczyniania się wspólników na rzecz spółki. Ekspert wyjaśnia na czym polega wnoszenie dopłat w stosunku do udziałów.

Obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych - porada

Wspólnik spółki z o.o. może być zobowiązany do powtarzających się świadczeń niepieniężnych. Ekspert wyjaśnia w jakich sytuacjach powtarzające się świadczenia niepieniężne będą przedmiotem zainteresowania spółki oraz na czym takie świadczenia polegają.

Firmy nadal ostrożne

Pomimo wzrostu sprzedaży detalicznej o 13,8% i spadku bezrobocia, firmy nadal inwestują ostrożnie. Polacy wydają jednak coraz więcej pieniędzy.

Redukcja CO2 zmniejszy konkurencyjność unijnej gospodarki

Ministerstwo Gospodarki obawia się, że proponowana przez KE na najbliższe 40 lat ścieżka redukcji emisji CO2 może mieć negatywny wpływ na konkurencyjność europejskiej gospodarki. Resort zauważa, że polityka Unii w tej kwestii nie może być oderwana od realiów.

Inspektorzy skarbowi kontrolują wydawanie paragonów

W środę w całym kraju ruszyła letnia akcja "Weź paragon". Do końca wakacji inspektorzy będą sprawdzać czy sklepikarze i restauratorzy prawidłowo ewidencjonują sprzedaż.

Dzień Wolności Podatkowej: od piątku pracujemy na siebie

Od dzisiaj, 24 czerwca, zaczynamy pracować dla siebie i swoich rodzin, wcześniej pracowaliśmy dla rządu. W tym roku Dzień Wolności Podatkowej, uwzględniający wszystkie płacone podatki, przypada właśnie 24 czerwca - poinformowało Centrum im. Adama Smitha.

REKLAMA