| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > EUR/CHF: korekta wyższego rzędu?

EUR/CHF: korekta wyższego rzędu?

Wen Jiabao zapewnił, że po myśli Chin jest stabilny kurs euro i dobra koniunktura gospodarcza w Europie. Na pewno wizyta chińskiego premiera w Niemczech będzie miała pozytywny wpływ na współpracę handlową między dwoma eksporterami.

Potencjalna formacja głowy oznaczałoby zniwelowanie szans na ustalenie nowego rekordu na parze EUR/CHF. Tymczasem dopełnienie tego scenariusza dobrze rokuje wspólnej walucie. Nie bez wpływu na kurs euro pozostanie wizyta premiera Chin w Niemczech.

Ukształtowanie się w pełni formacji głowy z ramionami może być początkiem większej korekty. Na aprecjację euro zanosi się już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że rynek EUR/CHF znajduje się w piątej fali elliottowskiej. Jak wiadomo, po tej fali powinna wystąpić korekta wyższego rzędu. Dodatkowo, całą strukturę elliottowską można ograniczyć kanałem trendowym (niebieskie linie). Kurs, tworząc piątą falę, dotarł do jego dolnego ograniczenia. Ciekawa jest też luka (seledynowe tło), która poprzedziła dołek 1,1803. Wszystko wskazuje na to, że była to luka wyczerpania. Jeżeli formacja RGR dopełni się, w pierwszej kolejności celem rynku stanie się poziom 1,2105.

W okolicach tego pułapu przebiega również górne ograniczenie kanału trendowego. To właśnie pokonanie tego ograniczenia w drugiej kolejności stanie się celem rynku. Przebicie tego poziomu pozwoli na dotarcie kursu w okolice 1,2351. Tam znajduje się zniesienie Fibonacciego 38,2%. Zanegowanie głowy z ramionami nastąpi w momencie ustanowienia nowego minimum.


Marcin Białogórow,
Analityk Alchemii Inwestowania

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »