reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Rekordowo wysokie ceny amerykańskich hoteli

Rekordowo wysokie ceny amerykańskich hoteli

Kolejny tydzień notowań rozpoczął się niezbyt optymistycznie. Na sytuację, która utrzymywała się w poniedziałek na giełdach, miały wpływ również wydarzenia z minionych dni. W poniedziałek rano WIG przełamywał wsparcie w okolicach 48,4 tys. pkt., co można było odebrać za sygnał do zbywania akcji.

W minionych dniach niepokoiło nie tylko słabe zachowanie rynków, które wzmacniało obawy przed przełamaniem ważnych średnioterminowych wsparć przez główne indeksy (1360 pkt. dla S&P 500, 7 tys. pkt. dla DAX), ale też reakcje na pojawiające się wiadomości. Złe informacje przekładały się a pogorszenie nastrojów, te o pozytywnym zabarwieniu niezbyt poprawiały sytuację. Symptomatyczny był brak reakcji na pozostawienie przez Rezerwę Federalną otwartej furtki do kolejnej rundy luzowania monetarnego polityki pieniężnej. To pokazuje, że uwaga inwestorów skupia się przede wszystkim na wiadomościach gospodarczych, a wśród nich dominują te niekorzystne. Co gorsza, sytuacja makroekonomiczna stopniowo zaczyna przekładać się na kondycję przedsiębiorstw. Systematycznie pojawiają się informacje ze spółek, ostrzegające przed wynikami gorszymi od wcześniej spodziewanych. Jednocześnie na postrzeganiu firm cieniem kładą się ostrzeżenia przed obniżkami ratingów dla banków, zaangażowanych w finansowanie greckiego długu.

Dowiedz się także: Jak interpretować brak zmienności cen transakcyjnych mieszkań w kwietniu i maju?

Losy dzisiejszej sesji uzależnione są od opublikowanych dzisiaj danych o dochodach i wydatkach Amerykanów w maju, a także wskaźnika cen, bazującego na wydatkach konsumentów, uznawanego za jeden z ważniejszych mierników inflacji w USA.

Kiepskie notowania spółek, wchodzących w skład takich indeksów jak S&P 500 czy DAX, świadczą o słabości tych rynków akcji.

Polecamy serwis: Lokaty

Rekordowe ceny osiągają amerykańskie hotele w transakcjach kupna/sprzedaży. W I kwartale ceny skoczyły do 185 tys. USD za pokój. Taka sytuacja to głównie wynik zainteresowania kupujących luksusowymi obiektami, wchodzącymi w skład infrastruktury turystycznej. Jednocześnie poprawiają się fundamenty w amerykańskiej branży hotelarskiej. Do 63% wzrósł odsetek wynajętych pokoi. Rok wcześniej było to 60%. Zanim jednak wartość hoteli osiągnęła obecny poziom, najpierw – od 2006 r. – spadła ze 153 tys. USD za pokój, malejąc o 37% i ustanawiając dołek 2 lata temu.

Według Hometrack, firmy badającej rynek nieruchomości, w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii obniżyły się o 0,1%, w porównaniu z majem. W odniesieniu do czerwca 2010 r. oznaczało to regres o 3,9%. Taka sytuacja stanowi efekt większego przyrostu podaży niż popytu. Ta pierwsza zwiększyła się o 3,5% w ciągu miesiąca, a zainteresowanie kupujących było wyższe jedynie o 1,9%. Szacuje się, że w tym miesiącu liczba transakcji na rynku wzrosła o 11%.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wyniki danych gospodarczych są coraz słabsze, a to powoduje pogarszanie się perspektywy przedsiębiorstw na świecie.
Wyniki danych gospodarczych są coraz słabsze, a to powoduje pogarszanie się perspektywy przedsiębiorstw na świecie.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama