reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Więcej firm odczuwa poprawę koniunktury

Więcej firm odczuwa poprawę koniunktury

Poprawę koniunktury sygnalizuje w czerwcu 19 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 16 proc. - tak wynika z informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny.

 

"W czerwcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 3 (przed miesiącem plus 4). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. (w maju 20 proc.) badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie, podobnie jak przed miesiącem, 16 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komentarzu.

 

Zbadań GUS wynika, że przedsiębiorcy sygnalizują niewielkie zwiększenie krajowego i zagranicznego portfela zamówień, przy czym krajowy portfel zamówień rośnie szybciej niż w maju, podczas gdy zagraniczny portfel zamówień jest nieznacznie ograniczany.

 

"Oceny dotyczące bieżącej i przyszłej produkcji oraz prognozy portfela zamówień są korzystne, choć ostrożniejsze od formułowanych przed miesiącem. Stan zapasów wyrobów gotowych zbliżony jest do wystarczającego. Poziom należności zgłaszany przez respondentów zwiększa się szybciej niż przed miesiącem. Trudności w terminowym regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych nieznacznie się mniejszają, podczas gdy przewidywania w tym zakresie są korzystne, ale ostrożniejsze od prognoz formułowanych przed miesiącem" - napisano.

 

Badania pokazują, że ankietowani przewidują niewielkie redukcje zatrudnienia, w skali zbliżonej do zwolnień zapowiadanych w ubiegłym miesiącu, a ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć wolniej niż przewidywano w maju.

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

GUS
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama