reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali 61 urzędów skarbowych, które uznali za przyjazne. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”.

– Oceny urzędów dokonali przedsiębiorcy korzystający na co dzień z naszych usług, dlatego tak cenne jest to wyróżnienie – powiedział minister Parafianowicz gratulując laureatom. Minister zwrócił uwagę, że wśród laureatów znalazły się zarówno urzędy, które są nagradzane już od dziewięciu lat, ale też takie, które otrzymały nagrodę pierwszy raz. – Cieszy mnie, że lista nagrodzonych jest zróżnicowana, bo to oznacza, że urzędy wcześniej wyróżniane nie spoczywają na laurach a inne starają się o poprawę jakości świadczonych usług i zdobywają uznanie – ocenił Andrzej Parafianowicz i dodał, że czuje dumę i satysfakcję współpracując z tak zaangażowanym zespołem ludzi.

Konkurs organizowany od 2003 r. przez BCC i Ministerstwo Finansów ma charakter niekomercyjny. Oprócz promowania wysokich standardów obsługi klienta oraz życzliwości i profesjonalizmu w relacjach pomiędzy administracją skarbową a przedsiębiorcami ma zachęcać ich do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków.

Co roku osoby prowadzące działalność gospodarczą wypełniają kilkanaście tysięcy ankiet dotyczących pracy urzędów. Oceny dotyczą przede wszystkim jakości obsługi podatnika przez urząd, np. sprawności i tempa załatwiania spraw, a także kompetencji pracowników i przystępności przygotowanych przez urzędy materiałów informacyjnych.

Najlepsze urzędy skarbowe są wyłaniane na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankietach konkursowych. W tym roku w ramach konkursu wpłynęło ponad 15 tys. ankiet.

Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymują tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”. Prawo jego używania przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

Polecamy: Jaka decyzja wiąże przedsiębiorcę - podatnika?

Źródło: MF

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe
Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama