| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Emerytury pomostowe: powstał poradnik dla firm

Aktualizacja: 15.06.2009

Resort pracy i Centralny Instytut Ochrony Pracy przygotowały specjalną instrukcję dla firm, które muszą sporządzić wykazy stanowisk uprawniających do emerytur pomostowych. »

Dotacja na biznes także dla pracujących za granicą

Aktualizacja: 15.06.2009

Każdy, kto pracował w państwie unijnym, może ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

Niezbędny e-podpis w kontaktach z ZUS

Aktualizacja: 09.06.2009

Od 21 lipca przedsiębiorcy będą zobowiązani do potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS wyłącznie za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego. »

Zwolnienie z PIT zapomóg i bonów przekazywanych przez firmę

Aktualizacja: 17.06.2009

Zwolnienie z podatku PIT zapomóg ze środków związków zawodowych oraz świadczeń rzeczowych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - to niektóre z rozwiązań przewidzianych w projekcie nowelizacji ustawy o PIT, który trafił do Sejmu. »

Firmy odbudowują zapasy

Aktualizacja: 14.06.2009

Aby utrzymać ciągłość dostaw na rynek, firmy muszą odbudować poziom zapasów. Ożywienie produkcji przemysłowej związane z zapełnianiem magazynów może trwać 2–3 miesiące. Sytuacja zależy od branży – sprzedają firmy spożywcze, producenci butów magazyny mają pełne. »

Pakiet antykryzysowy trafił do Sejmu

Aktualizacja: 15.06.2009

Do Sejmu trafiła część projektu tzw. pakietu antykryzysowego, dotycząca zmian w prawie pracy, m.in. elastycznego czasu pracy i umów na czas określony. »

Nie będzie podatku ekologicznego na auta

Aktualizacja: 15.06.2009

Maleją szanse na to, by nowy podatek ekologiczny zastąpił akcyzę naliczaną przy zakupie samochodów osobowych już 1 stycznia 2010 r. - mówi w rozmowie z "Gazetą Prawną" wiceminister finansów odpowiedzialny za sprawy akcyzowe, Jacek Kapica. »

400 mln euro kredytu technologicznego będzie dostępne od lipca

Aktualizacja: 09.06.2009

Sześć banków komercyjnych podpisało z BGK porozumienie w sprawie uruchomienia kredytu technologicznego. Od 1 lipca znajdzie się on w ich ofertach dla małych i średnich firm. »

Operator udostępni Twoje dane wywiadowi skarbowemu

Aktualizacja: 09.06.2009

Wywiad skarbowy uzyska szczegółowe dane o podatnikach od operatora telekomunikacyjnego i pocztowego. »

Usługi informacyjne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 09.06.2009

Przedsiębiorcy i osoby planujące założenie firmy mogą skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. »

Unijne granty tylko na najnowsze technologie

Aktualizacja: 09.06.2009

Dostęp do dotacji na innowacyjne projekty będzie trudniejszy. Aby dostać grant, przedsiębiorca będzie musiał wykazać się stosowaniem najnowszej światowej technologii. »

Nie będzie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol i paliwo

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie Ministerstwo Finansów nie prowadzi analiz w zakresie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol czy paliwa – dowiedziała się GP. »

Wzrosła liczba osób z chorobami zawodowymi

Aktualizacja: 09.06.2009

Lekarze medycyny pracy alarmują, że wzrasta liczba pracowników chorych na boreliozę. Powodem jest lepsza wykrywalność choroby i polityka firm, które oszczędzały m.in. na szczepieniach. »

Członek zarządu pracujący na pół etatu ma prawo do połowy wynagrodzenia

Aktualizacja: 09.06.2009

Jeżeli członek zarządu spółki akcyjnej zawarł umowę o pracę na pół etatu, może otrzymywać tylko połowę wynagrodzenia przyznanego mu mocą uchwały walnego zgromadzenia spółki - orzekł we wtorek Sąd Najwyższy. »

Zmniejszy się częstotliwość wydawania druków RMUA

Aktualizacja: 09.06.2009

Pracodawcy będą mogli rzadziej wydawać swoim pracownikom druki RMUA potwierdzające wyliczenie składek na ubezpieczenie społeczne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »