| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wydatki na związki zawodowe nie są kosztem

Aktualizacja: 31.08.2009

Pracodawca, który ponosi wydatki związane z funkcjonowaniem u niego organizacji związkowych, nie może zaliczyć ich do kosztów uzyskania przychodów. »

Pracodawca przekaże druk RMUA co kwartał

Aktualizacja: 28.08.2009

Firmy będą mogły raz na kwartał wydawać swoim pracownikom druki RMUA, potwierdzające wyliczenie składek na ubezpieczenie społeczne. »

Jesienią firmy zaczną wymieniać floty aut

Aktualizacja: 28.08.2009

Przedsiębiorcy sygnalizują firmom zajmującym się wynajmem i zarządzaniem samochodami chęć wymiany floty. Oznacza to, że tę branżę, której kryzys do tej pory nie dotknął, czeka wzrost popytu. »

400 mln zł z nowych emisji na NewConnect

Aktualizacja: 28.08.2009

W ciągu dwóch lat istnienia NewConnect na ten rynek weszło prawie 100 firm. Kapitalizacja tego rynku wynosi około 1,9 mld zł. »

Im droższe auto firmowe, tym wyższy podatek

Aktualizacja: 31.08.2009

Już od przyszłego roku pracownik, który używa firmowego samochodu do celów prywatnych, zapłaci PIT, zapowiada "Gazeta Prawna". Taką zmianę chce wprowadzić resort finansów do ustaw o PIT i CIT. »

Umowy o pracę tylko po polsku

Aktualizacja: 28.08.2009

Umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane w języku polskim i tylko ta wersja językowa będzie miała moc prawną - stanowi nowelizacja ustawy o języku polskim, do której Sejm przyjął w czwartek jedyną senacką poprawkę. »

Przedsiębiorcy dostosowują się do warunków ekonomicznych

Aktualizacja: 28.08.2009

Polscy przedsiębiorcy są w trakcie dostosowywania się do zmieniających się warunków wewnątrz kraju, jak i tego co się dzieje poza naszymi granicami, stąd zauważalny jest m.in. wzrost eksportu - powiedział w piątek PAP ekspert z Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski. »

Przedsiębiorcom ma być łatwiej o kredyt technologiczny

Aktualizacja: 27.08.2009

Ministerstwo Gospodarki pracuje nad zmianą przepisów o kredycie technologicznym, która ma zwiększyć jego atrakcyjność w kryzysie. Do tej pory do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęły cztery wnioski o udzielenie kredytu. »

Wnioski o zwrot VAT przez internet

Aktualizacja: 27.08.2009

W celu otrzymania zwrotu VAT w danym państwie członkowskim Unii podatnicy będą składać wnioski elektroniczne w kraju swojej siedziby. »

Kredyt na rozpoczęcie działalności w praktyce nie do uzyskania

Aktualizacja: 27.08.2009

Aby dostać z banku kapitał na uruchomienie biznesu, nie wystarczy zabezpieczenie hipoteczne – trzeba mieć wiarygodne gwarancje spłaty kredytu. Niewielu nowych przedsiębiorców jest w stanie spełnić te wymagania. »

PIP: poziom przestrzegania prawa pracy wciąż niezadowalający

Aktualizacja: 27.08.2009

Poziom przestrzegania prawa pracy w polskich przedsiębiorstwach jest wciąż niezadowalający; w zeszłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole u prawie 60 tys. pracodawców, co trzecia z nich skutkowała nałożeniem grzywny lub skierowaniem wniosku do sądu - wynika ze sprawozdania Państwowej Inspekcji Pracy. »

Od dziś firma przyjmie praktykanta na nowych zasadach

Aktualizacja: 27.08.2009

Przedsiębiorcy będą mogli swobodnie zawierać umowy o odbycie praktyk z absolwentami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przed 30 rokiem życia bez ingerencji organów administracji państwowej. »

Ostatnia szansa dla firm na dotacje na zieloną energię

Aktualizacja: 26.08.2009

Instytut Paliw i Energetyki Odnawialnej chce do końca roku przeprowadzić ostatni konkurs na unijne dotacje na inwestycje w odnawialne źródła energii. Jego budżet to ok. 550 mln zł. »

Zmiany w PIT obarczą firmy dodatkowymi kosztami

Aktualizacja: 26.08.2009

Pracodawcy zostaną obciążeni dodatkowymi kosztami związanymi z wypełnianiem deklaracji oraz obliczaniem należnego podatku za swoich pracowników i to z uwzględnieniem specyficznych danych związanych z osobistą sytuacją podatnika. »

Na razie nie będzie więcej kredytów dla firm

Aktualizacja: 26.08.2009

Wartość kredytów udzielonych przedsiębiorstwom w II kwartale wyniosła 225 mld zł i była o ponad 7 mld zł niższa niż w I kwartale. Z taką sytuacją nie mieliśmy do czynienia od kilku lat. Nadal jednak w stosunku do ubiegłego roku wartość pożyczek dla firm jest wyższa o około 15 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK