| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Migracja sprzętu i piractwo zmorą firmowych informatyków

Aktualizacja: 15.09.2009

Kłopoty z zapanowaniem nad rosnącą liczbą krążącego po firmie sprzętu komputerowego, nielegalne oprogramowanie i wykorzystywanie służbowych komputerów do prywatnych celów, np. buszowania po sieci - to problemy, na które najczęściej skarżą się firmowi informatycy. »

Tanie zwalnianie

Aktualizacja: 16.09.2009

W rezultacie wprowadzenia pakietu antykryzysowego firmy mogą pozbywać sie pracowników bez wypłacania odpraw, alarmuje "Rzeczpospolita". »

MSP przygotowało projekt noweli o komercjalizacji i prywatyzacji

Aktualizacja: 15.09.2009

Zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji w latach 2010-2011 przewiduje przygotowany przez resort skarbu projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. Zmiana ta ma zwiększyć wpływy netto z prywatyzacji do budżetu. »

PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

Aktualizacja: 15.09.2009

200 projektów, na łączną kwotę ok. 720 mln zł, otrzyma unijne dotacje na prace badawczo-rozwojowe oraz na inwestycje związane z ich wdrożeniem - poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Środki dla przedsiębiorców pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). »

Do 30 września firma wpłaci drugą ratę odpisu na ZFŚS

Aktualizacja: 14.09.2009

30 września mija termin, w którym pracodawcy mają obowiązek przekazać na rachunek bankowy drugą ratę odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pomniejszoną o kwotę wpłaconą do końca maja. »

Deklaracje VAT-UE raz na miesiąc

Aktualizacja: 14.09.2009

Informacje podsumowujące VAT-UE będą składane raz na miesiąc, a nie, jak obecnie – raz na kwartał. »

Związkowcy i pracodawcy o zapobieganiu wypadkom przy pracy

Aktualizacja: 15.09.2009

Związkowcy i pracodawcy z Komisji Trójstronnej zapowiedzieli, że w ciągu kilku tygodni wypracują wspólne stanowisko w sprawie rządowego projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W poniedziałek projektem tym zajmował się Zespół ds. Ubezpieczeń Komisji Trójstronnej. »

Elektroniczne odpisy z KRS zyskają moc dokumentów urzędowych

Aktualizacja: 15.09.2009

Przedsiębiorcy będą mogli posługiwać się elektronicznymi odpisami, wyciągami i zaświadczeniami wydanymi przez Centralną Informację KRS w postępowaniach. Wydruki elektroniczne zyskają moc dokumentów urzędowych. »

Akcje polskich spółek nie są już tanie

Aktualizacja: 11.09.2009

Polski rynek akcji nie jest już tak atrakcyjny jak wiosną. Najbliższe tygodnie przyniosą pogłębienie korekty. W perspektywie kilku, kilkunastu miesięcy nie należy liczyć na spektakularne wzrosty. »

Pokrzywdzeni przedsiębiorcy odsyłani do obcych sądów

Aktualizacja: 14.09.2009

Przychodzi Polak z pozwem przeciwko Niemcowi do krakowskiego sądu gospodarczego. Sąd Okręgowy pozew odrzuca, a rejonowy - ściga nierzetelnego obcokrajowca. Skąd różnica? - docieka "Dziennik Polski". »

Firmy zaktualizują certyfikat do kontaktów z ZUS

Aktualizacja: 10.09.2009

Przedsiębiorcy korzystający z elektronicznej wymiany danych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych muszą do 30 września zainstalować nowy certyfikat. »

Efekty pracy menedżerów poznamy po kryzysie

Aktualizacja: 10.09.2009

Polska kadra zarządzająca coraz częściej rezygnuje z autokratycznego stylu zarządzania. O kompetencjach menedżerów firmy przekonają się już za kilka miesięcy. »

Sejm o rozliczeniu PIT-ów pracowników przez pracodawców

Aktualizacja: 11.09.2009

Od przyszłego roku pracownicy nie będą musieli wypełniać i wysyłać rocznego rozliczenia PIT, gdyż zrobią to za nich pracodawcy - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o PIT i Ordynacji podatkowej, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie. »

Ograniczenie biurokracji pomoże firmom

Aktualizacja: 09.09.2009

Na firmy w Polsce nakładane są nadmierne obowiązki informacyjne i związane z nimi koszty. Skomplikowane i niezrozumiałe przepisy nie sprzyjają podejmowaniu działalności gospodarczej. Dlatego Ministerstwo Gospodarki podejmuje działania mające na celu redukcję biurokracji. »

Firma zwróci dzień wolny za szkolenie

Aktualizacja: 09.09.2009

Pracownik będzie musiał zgodzić się na udział w szkoleniu opłaconym przez pracodawcę. Otrzyma jednak w zamian dzień wolny, jeśli odbędzie się ono poza czasem pracy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK