| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Najtrudniejsze trzy miesiące dopiero nadejdą dla Polski

Aktualizacja: 18.05.2009

W ciągu najbliższych trzech miesięcy sytuacja na rynku pracy w Polsce może pogorszyć się dramatycznie. Skutki spowolnienia gospodarczego najbardziej odczują specjaliści od budownictwa, nieruchomości, bankowości i ubezpieczeń. »

Zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy

Aktualizacja: 18.05.2009

Pracodawca, jeśli zatrudni bezrobotnego, może uzyskać dodatkowe pieniądze na wyposażenie stanowiska pracy. »

Przedsiębiorstwa mogą mieć przejściowo ograniczony dostęp do kredytów

Aktualizacja: 18.05.2009

Dynamika akcji kredytowej gospodarstw domowych powinna w kolejnych miesiącach przyjmować wartości dodatnie. W przypadku przedsiębiorstw pojawiło się zagrożenie, że ich dynamika będzie ujemna, co może mieć negatywny wpływ na bieżące finansowanie sektora przedsiębiorstw - ocenia Józef Sobota, dyrektor Departamentu Statystyki Narodowego Banku Polskiego. »

Wzrośnie dotacja na biznes

Aktualizacja: 15.05.2009

Od czerwca wyższa będzie dotacja dla bezrobotnych na założenie firmy. Wzrośnie też refundacja kosztów, jakie poniosły firmy na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego. »

Do 15 tys. zł dla małych firm za zakup badań naukowych

Aktualizacja: 15.05.2009

Od 18 maja najmniejsze firmy będą mogły sięgnąć po bon na innowacje, który pozwoli im zakupić badania w jednostkach naukowych. Jednorazowo można otrzymać na ten cel 15 tys. zł. »

Polska w 2008 r. najbardziej obniżyła klin podatkowy

Aktualizacja: 18.05.2009

Polska jest na pierwszym miejscu wśród krajów OECD pod względem obniżenia w 2008 r. pozapłacowych kosztów pracy, tzw. klina podatkowego - wynika z tegorocznego raportu na ten temat, zamieszczonego na stronie internetowej OECD. »

Jest wstępne porozumienie w sprawie pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 18.05.2009

Premier Donald Tusk zadeklarował po piątkowym spotkaniu prezydium Komisji Trójstronnej, że jest wstępne porozumienie dotyczące wspólnej realizacji pakietu antykryzysowego. »

1,7 mld zł wystarczy na urlopy przestojowe do końca 2010 roku

Aktualizacja: 15.05.2009

Pieniądze zgromadzone na kontach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości około 1,7 mld zł wystarczą na urlopy przestojowe do końca 2010 roku - powiedział po piątkowym posiedzeniu prezydium Komisji Trójstronnej premier Donald Tusk. »

Do 26 maja rząd powinien przyjąć rozwiązania w sprawie czasu pracy

Aktualizacja: 15.05.2009

Do 26 maja rząd powinien przyjąć rozwiązania dotyczące elastycznego czasu pracy i urlopów przestojowych - zapowiedział w piątek premier Donald Tusk przed wejściem na posiedzenie prezydium Komisji Trójstronnej. Warunkiem jest jednak zakończenie konsultacji społecznych do 23, 24 maja. »

Zawieszona firma nie składa deklaracji

Aktualizacja: 14.05.2009

Podatnik, który zawiesił działalność gospodarczą, pozostaje w rejestrze VAT, ale jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji za okresy zawieszenia. »

Dzielenie pracy to sposób na uniknięcie zwolnień

Aktualizacja: 14.05.2009

Work sharing, czyli dzielenie pracy pomiędzy kilku zatrudnionych, stosowane jest obecnie w przedsiębiorstwach z branży motoryzacyjnej oraz metalowej i maszynowej. »

Prezes odpowiada za szkody firmy po formalnym zakończeniu egzekucji

Aktualizacja: 14.05.2009

Decyzja o indywidualnej odpowiedzialności członka zarządu za zaległe składki do ZUS może być wydana dopiero po przeprowadzeniu w tej sprawie pełnego postępowania egzekucyjnego. »

Ulga na ZUS coraz popularniejsza

Aktualizacja: 14.05.2009

Już co czwarta osoba prowadząca firmę korzysta z dwuletniej ulgi na ZUS - ustaliła "Gazeta Prawna". »

Za dotację na firmę nie można kupować dowolnych rzeczy

Aktualizacja: 13.05.2009

Bezrobotni, którzy ubiegają się o dotację na firmę, najczęściej chcą ją przeznaczyć na zakup samochodu. Nie zawsze mogą to robić. »

E-kontrola pozwala na szybsze sprawdzenie podatnika

Aktualizacja: 14.05.2009

Urzędnicy skarbowi coraz chętniej korzystają z e-kontroli. Pozwala ona na szybsze i efektywniejsze sprawdzenie podatnika. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »