| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy nie chcą płacić za mammografię i cytologię

Aktualizacja: 21.09.2009

Pracodawcy nie zgadzają się na obciążanie ich obowiązkiem pokrywania kosztów badań cytologicznych i mammograficznych, jakie miałyby wykonywać kobiety podejmujące pracę. »

Fiskus niszczy firmy

Aktualizacja: 21.09.2009

Firmy, które z powodu przejściowych trudności finansowych proszą fiskusa o rozłożenie podatku na raty, zamiast ulgi mogą spodziewać się zajęcia konta bankowego lub wizyty poborcy skarbowego, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Umowy o pracę tylko w języku polskim

Aktualizacja: 21.09.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w piątek nowelizację ustawy o języku polskim. Głosi ona, że umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane w języku polskim i tylko ta wersja językowa będzie miała moc prawną. »

Ostatnie pieniądze na e-biznes

Aktualizacja: 21.09.2009

Od 20 tys. do nawet 2 mln zł można otrzymać na budowę pomostów informatycznych między kooperującymi spółkami, pisze "Puls Biznesu", informując o ostatnim w tym roku konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na wspieranie elektronicznego biznesu. »

Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Aktualizacja: 17.09.2009

Od 28 września przedsiębiorcy ponownie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym. »

Nowa usługa ZUS - poświadczanie wydanych zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek

Aktualizacja: 18.09.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową usługę umożliwiającą potwierdzenie autentyczności zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek. »

Szefowie, nie łamcie przepisów

Aktualizacja: 18.09.2009

Kryzys sprawił, że pracodawcy znacznie częściej łamią prawo pracy. W tym roku najgorzej jest z wypłatami. Ponad dwa razy wzrosła liczba pracowników, którzy nie dostali pensji - wylicza "Gazeta Wyborcza". »

Po zamknięciu firmy można nie dostać zasiłku

Aktualizacja: 16.09.2009

Osoby pracujące na własny rachunek, które z powodu kryzysu i z braku zamówień muszą zamknąć działalność, mogą pozostać bez środków do życia. Jeśli płaciły wcześniej obniżone składki na ZUS, nie mogą się teraz zarejestrować jako bezrobotne, więc nie dostaną zasiłku. »

Kobiety coraz bardziej przedsiębiorcze

Aktualizacja: 16.09.2009

Pozycja kobiety w sferze biznesowej staje się coraz mocniejsza. Kobiety w Polsce częściej zakładają nowe firmy, niż w Unii Europejskiej. »

Eksperci: drastyczne cięcie wydatków na reklamę to szkoda dla firmy

Aktualizacja: 16.09.2009

Cięcia wydatków ma marketing i reklamę to dla większości firm jeden z pierwszym sposobów oszczędzania, na jaki się decydują w kryzysie gospodarczym. Zdaniem ekspertów, takie działania mogą w przyszłości bardzo zaszkodzić firmie. »

Nowe regulacje zasad stażu dla bezrobotnych

Aktualizacja: 16.09.2009

Bezrobotni, podejmujący staż, nie będą mogli pracować więcej niż osiem godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo; natomiast bezrobotni niepełnosprawni - siedem godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo - wynika z rozporządzenia, regulującego zasady odbywania stażu przez bezrobotnych, które w czwartek wchodzi w życie. »

Producenci tytoniu otrzymają dopłaty

Aktualizacja: 16.09.2009

Około 91 mln euro dopłaty otrzyma za ten rok prawie 14,5 tysiąca producentów tytoniu - zakłada rozporządzenie przyjęte we wtorek przez rząd. »

Podwykonawca otrzyma w terminie wynagrodzenie za roboty budowlane

Aktualizacja: 16.09.2009

Przedsiębiorcy uczestniczący w procesie budowlanym będą mogli żądać od inwestora gwarancji zapłaty za roboty budowlane. »

Dziewięć firm wystąpiło do państwa o wsparcie finansowe

Aktualizacja: 16.09.2009

Dziewięć firm zgłosiło do dzisiaj wnioski o pomoc finansową państwa przewidzianą w ustawie o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego. W sumie ubiegają się one o 2 mln 254 tys. zł - powiedział we wtorek PAP dyrektor Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych Zbigniew Pusz. »

Wspieranie prywatyzacji pracowniczej w Polsce

Aktualizacja: 15.09.2009

Prywatyzacja pracownicza w wielu krajach, które przechodziły transformację gospodarczą, była sposobem prowadzenia przekształceń własnościowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK