| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W pakiecie antykryzysowym są przepisy niekorzystne dla pracowników

Aktualizacja: 03.06.2009

Zdaniem szefa OPZZ Jana Guza zapisy zawarte w projekcie pakietu antykryzysowego, dotyczące prawa pracy, np. w sprawie dwuletniego terminu zawierania umów na czas określony, są niekorzystne dla pracowników. »

Prawie 5 tys. wniosków na tworzenie mikroprzedsiębiorstw na wsi

Aktualizacja: 03.06.2009

Prawie 5 tys. wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw na wsi wpłynęło do 2 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - podało w środę biuro prasowe ARiMR. 9 czerwca losowanie kolejności ich rozpatrywania. »

MF nie prowadzi prac nad podwyżką stawek VAT

Aktualizacja: 03.06.2009

Ministerstwo finansów (MF) nie prowadzi prac nad podwyżką stawek podatku od towarów i usług (VAT) - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Niekonstytucyjnie wybrane rady będą działać do końca kadencji

Aktualizacja: 03.06.2009

Wybrane na gruncie niekonstytucyjnych przepisów rady pracownicze będą funkcjonować w firmie do końca swojej kadencji. »

Firmy ograniczyły udział w targach

Aktualizacja: 02.06.2009

Firmy mimo spowolnienia gospodarczego nie zrezygnowały z udziału w targach. Niektóre, jak te z branż motoryzacyjnej, meblarskiej i kolejowej, zmniejszyły jednak wynajmowaną powierzchnię. »

Przyjęcie pakietu to zapowiedź szybkiego wdrożenia instrumentów wsparcia dla firm

Aktualizacja: 02.06.2009

Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan przyjmuje decyzję rządu o przyjęciu pakietu antykryzysowego jako zapowiedź szybkiego wdrożenia coraz bardziej potrzebnych instrumentów wsparcia dla firm i ich pracowników. »

W Polsce upada coraz więcej firm

Aktualizacja: 02.06.2009

W pierwszych pięciu miesiącach br. sądy wydały decyzje o upadłości 224 polskich firm, w analogicznym okresie 2008 r. upadło ich 159 - poinformował we wtorek na konferencji dyrektor zarządzający firmy Coface Poland Maciej Drowanowski. »

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu

Aktualizacja: 02.06.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. »

Firmy będą obchodzić Pakiet Antykryzysowy

Aktualizacja: 02.06.2009

"Gazeta Prawna" przewiduje, że pracodawcy będą niezgodnie z duchem prawa wykorzystywać Pakiet Antykryzysowy obchodząc zapisy ustawy go realizującej. »

Pracodawca wyznaczy pracownika do zwalczania pożarów w firmie

Aktualizacja: 01.06.2009

Pracodawca zatrudniający do 20 osób nie będzie mógł osobiście wykonywać czynności związanych z ochroną przeciwpożarową. Będzie musiał w tym celu wyznaczyć właściwego pracownika. »

Na kryzys - praca niepełnosprawnych

Aktualizacja: 01.06.2009

PFRON wyda w tym roku rekordową kwotę na dofinansowanie zatrudnienia niepełnosprawnych. Dla firm może to być sposób na ograniczenie kosztów pracy. »

Firma może wypożyczyć naukowca

Aktualizacja: 01.06.2009

Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły na trzy lata zatrudniać pracowników nauki, korzystając z pomocy unijnej. »

Studenci zakładają własne firmy

Aktualizacja: 02.06.2009

Z danych Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości wynika, że w ciągu minionego roku liczba studenckich firm wzrosła o ponad 40 proc., informuje "Metro". »

Ostatni dzień na wpłatę raty odpisów na ZFŚS

Aktualizacja: 29.05.2009

1 czerwca mija termin, w którym pracodawcy mają obowiązek przekazać na rachunek bankowy pierwszą część naliczonych odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. »

Mniej głodnych dzięki zwolnieniu z VAT

Aktualizacja: 29.05.2009

Dzięki zwolnieniu z VAT producenci żywności nie wyrzucają jej nadmiaru do kosza, ale przekazują ją organizacjom pożytku publicznego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »