| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wzrost płacy minimalnej to błąd

Aktualizacja: 17.06.2009

Stopa bezrobocia w przyszłym roku będzie wyższa, niż zakłada rząd. To skutek m.in. planowanego wzrostu płacy minimalnej. »

Według banków kredytów dla małych firm nie jest mniej

Aktualizacja: 17.06.2009

Bankowcy twierdzą, że nie ograniczyli udzielania kredytów dla małych i średnich firm. Potwierdzają, że marże bankowe przy pożyczkach dla przedsiębiorstw wzrosły do ok. 4,5 proc. »

Nowe 500 mln euro z UE na założenie własnej firmy

Aktualizacja: 17.06.2009

Komisja Europejska planuje przeznaczyć 500 mln euro na mikropożyczki dla małych firm, które mają problemy z uzyskaniem kredytów bankowych, i osób, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej. »

Sprzeciw wobec rządowej zmianie w pakiecie antykryzysowym

Aktualizacja: 18.06.2009

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek zapowiada sprzeciw wobec rządowej zmianie w pakiecie antykryzysowym. Chodzi o zapisy dotyczące 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego, możliwości podpisywania umów na czas określony, na okres do dwóch lat, oraz subsydiowanego zatrudnienia w czasie postoju. »

Odrzucono projekt przyznający emerytom środki na działalność gospodarczą

Aktualizacja: 18.06.2009

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej odrzuciła w środę projekt, przewidujący przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w wysokości pięciokrotności przeciętnego wynagrodzenia dla osób, które ukończyły 50. rok życia. Projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zgłosił klub PiS; rząd oceniał go krytycznie. »

Firmy łatwiej zatrudnią pracowników tymczasowych

Aktualizacja: 16.06.2009

Trwają prace nad zniesieniem ograniczeń w zatrudnianiu pracowników tymczasowych u pracodawców, którzy dokonali zwolnień grupowych. »

Starosta może nie zapłacić za szkolenie

Aktualizacja: 16.06.2009

Dyrektorzy urzędów pracy nie wiedzą, jakie kryteria mają decydować o przyznawaniu firmom refundacji kosztów poniesionych na szkolenie pracowników. »

Choroby zawodowe - zmiany w przepisach

Aktualizacja: 16.06.2009

2 lipca 2009 r. przestaną obowiązywać przepisy rozporządzenia w sprawie chorób zawodowych. Pracodawcy powinni jednak wiedzieć, że nowe przepisy są już gotowe i mają wejść w życie od 3 lipca 2009 r. »

Przepisy ograniczają pracodawców kierujących oferty pracy dla bezrobotnych

Aktualizacja: 15.06.2009

Urzędy pracy nie mogą przyjmować ofert pracy od pracodawców objętych postępowaniem wyjaśniającym w sprawie o naruszenie praw pracowniczych. »

Emerytury pomostowe: powstał poradnik dla firm

Aktualizacja: 15.06.2009

Resort pracy i Centralny Instytut Ochrony Pracy przygotowały specjalną instrukcję dla firm, które muszą sporządzić wykazy stanowisk uprawniających do emerytur pomostowych. »

Dotacja na biznes także dla pracujących za granicą

Aktualizacja: 15.06.2009

Każdy, kto pracował w państwie unijnym, może ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

Niezbędny e-podpis w kontaktach z ZUS

Aktualizacja: 09.06.2009

Od 21 lipca przedsiębiorcy będą zobowiązani do potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS wyłącznie za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego. »

Zwolnienie z PIT zapomóg i bonów przekazywanych przez firmę

Aktualizacja: 17.06.2009

Zwolnienie z podatku PIT zapomóg ze środków związków zawodowych oraz świadczeń rzeczowych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - to niektóre z rozwiązań przewidzianych w projekcie nowelizacji ustawy o PIT, który trafił do Sejmu. »

Firmy odbudowują zapasy

Aktualizacja: 14.06.2009

Aby utrzymać ciągłość dostaw na rynek, firmy muszą odbudować poziom zapasów. Ożywienie produkcji przemysłowej związane z zapełnianiem magazynów może trwać 2–3 miesiące. Sytuacja zależy od branży – sprzedają firmy spożywcze, producenci butów magazyny mają pełne. »

Pakiet antykryzysowy trafił do Sejmu

Aktualizacja: 15.06.2009

Do Sejmu trafiła część projektu tzw. pakietu antykryzysowego, dotycząca zmian w prawie pracy, m.in. elastycznego czasu pracy i umów na czas określony. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »